Къде и как да избягам?

  • 4 190
  • 27
Моля ви, помогнете ми със съвет как да избягам от постоянно преследващия ни баща на децата ми. С него живяхме 12 години, но нямаме сключен брак. Имаме две прекрасни деца - момче на 10 г и момиче на 3 г. Той е алкохолик. Има изключително тежко пиянство. Срам ме е да ви разкажа ужасиите, които съм преживяла. Постоянно правех компромиси, защото все ми обещаваше, че ще спре. Дори в един период наистина се взе в ръце, решихме да имаме второ дете и за известно време всичко беше нормално. Той е страхотен човек и прекрасен баща, но само в трезвите си периоди. След раждането на дъщеря ни започна отново със страшна сила. Търпях, защото нямаше къде да отида. Родителите ми си продадоха апартамента и купиха малка къща в близко село, за съжаление много малка -само две стаи. Беше невъзможно да живеем там - с първокласник и малко бебе. Търпях и се опитвах да бъда мила и добра, за да не го предизвиквам. Но миналата година ме преби жестоко - добре че децата ги нямаше. Отидох при родителите си и там живяхме през лятото. Но синът ми започна училище, нямах кола, дъщеря ми я дадох на ясли, но много боледуваше, отсъствах от работа често и се видях в чудо. Върнах се отново- два месеца затишие и се започна отново. Така април месец си взех децата и отново при родителите ми. Взех кредит, купих си кола  и горе-долу се справяхме. Но започна постоянен телефонен тормоз, идваше в работата ми, причакваше ме до къщата. Опитах се да поговоря, но без резултат. Дойде зимата и с родителите ми започнахме да се караме постоянно. Вече бяхме затворени в две стаи, децата си искат пространството и игрите, а те са хора на възраст. Разбирах ги. След поредното спречкване се изнесох с децата при сестра ми. За две седмици. Намерих си квартира и отново в нов дом. Но тормозът се задълбочи още повече. Сега тропа по врата, звъни по всяко време на денонощието. Не се притеснява от факта, че децата му спят. Те вече са стресирани и изплашени, скачат от най-малкия шум. А аз не знам вече какво да правя. Едва свързвам двата края - като си платя наема и вноската по кредита и ми Cry остават мизерни пари за живеене. Къде да отида и как да се спася? Не знам дали една съдебна заповед да не ни доближава ще помогне! Ако сте преживели нещо подобно, моля ви, помогнете ми.
Виж целия пост
# 1
А как виждаш нещата,ако опита да пребори алкохолизма с лечение? Давам го,като вариант защото казваш,че в трезвите си периоди е прекрасен баща и съпруг.
Виж целия пост
# 2
 Викай полиция при всеки опит за тормоз, най-малкото ще бъде документирано. А той като им издърви, ще го "респектират" подобаващо.
Виж целия пост
# 3
Изкарай си ограничителна заповед, това според мен ще го усмири и ще го принуди да те уважава. Дано някой от семейството ти, ти помогне финансово. Не мога да оправдая насилие с пиянство. Не съм по крайните съвети, но имам личен пример-баща ми 30 години тормози майка ми. Сега една лелка му стъпи на врата, вече даже изобщо не пие, но спрямо майка ми и дори нас (децата му), е агресивен и нападателен. Ако решиш да го превъзпитаваш, се въоръжи с много търпение и строгост, но винаги изисквай уважение. Пожелавам ти успех накъдето и да тръгнеш и стискам палци условията ти за живот да се подобрят, все пак по коледа стават чудеса...
Виж целия пост
# 4
Най-добре използвай всички законни начини да се справиш с положението. Ако нямаш пари за консултация с адвокат, виж тук някъде из форума имаше телефони и адреси на неправителствени организации, които помагат на жени в твоето положение. Сигурно ще ти дадат правни съвети какво може да се направи.
Няма смисъл да се криеш, защото това не може да продължава до безкрай. Явно ножът е опрял в кокала и трябва да отделиш децата от баща им. Може да е много добър като е трезвен, но това не е оправдание. Алкохолизмът не прощава на цялото семейство.
Успех и кураж!
Виж целия пост
# 5
Момиче, защо му роди деца на този мъж?  Sad

Имам примери - няма оправия, няма и измъкване.
Виж целия пост
# 6
Този човек трайно няма да се промени.
На твое място ще си взема децата и ще духна някъде на далече. Интернет продоставя много възможности.
Виж целия пост
# 7
Наистина, не е лоша идеята да се обърнеш към някоя неправителствена организация, която се занимава с подобни случаи. Преди имаше една "Анимус", сега не знам дали още съществува и дали така се казва. Може би те имат механизми да накарат полицията да обърне внимание. Моят съвет е да пробваш всички възможни варианти - полиция, съд, прокуратура... Най-малкото заради децата си длъжна да отстраниш този мъж от живота ви. Нямаш ли приятели или роднини мъже, които биха могли да ти помогнат? Може би, някой да го постресне. Изкарай си ограничителна заповед. Абе въобще пробвай всичко и стискам палци да успееш и да се измъкнеш от този кошмар. И пиши как се развиват нещата, защото от всички съвети които се дават тук, все някой може да помогне.  newsm10
Виж целия пост
# 8
Абе той е алкохолик, ама не му е все едно за тебе и децата. А на родителите ти, ще прощаваш, не им дреме. Нито на сестра ти. Всеки си гледа интереса, а ти, сама героиня, със всичко ще се оправиш. Кредит, работа, квартира - все геройски постъпки, когато си майка. Я го питай тоя твой човек, дали случайно не иска да помогне с нещо - да свърши някоя работа и прочие. Алкохолик, алкохолик, то е ясно, връщане назад няма. Но кой ще ти помага, кой ще бъде до теб, когато плачеш? Наш`та скапана държава прави невъзможен живота, та докога ще издържиш самичка? Отвори му вратата, така и така не можеш да се оттървеш от него, и му постави задачи и да се оправя там. Той да си знае кога ще пие и кога ще работи и няма да се даваш - никакво хленчене. Явно си храбра, генерал войник и т. н. Значи раздаваш задачите и да ти има уважението, щом толкова му пука за тебе. С еднократно решение нещата няма да се оправят, предстои ти борба в течение на години, но ползата ще е взаимна. До теб ще има човек, а пък той ще се научи да поема отговорност. Ама яка ти гърбина, де. За да живееш така, трябва да си отстояваш непрекъснато правата, много да обичаш и децата, и мъжа, и да си смела. Е, имаш доказано поне едно качество - много много смелост.
Виж целия пост
# 9
Момиче, защо му роди деца на този мъж?  Sad

Имам примери - няма оправия, няма и измъкване.



Абе глупости!!!!

Как може такъв съвет!!
Ти май си доста млада и разглезена струва ми се!!!

Слушай какво ,отиваш в полицията и подаваш оплакване,при следващият път,когато дойде им звъниш и те идват и ще видиш какво ще стане,като отнесе и една гора бои!!!Такива свини са страхливци и докато ти не го сплашиш,няма да се спре!!!
Виждала съм такава ситуация,на собственият си гръб съм я изпитвала,има оправия!Ще се наака "пича"-повярвай ми!!!!!!!

Тоя-моят сега като ме види и сам бяга!!!Няма да се отчайваш!!!! Действай!!!!
Виж целия пост
# 10
Абе той е алкохолик, ама не му е все едно за тебе и децата. А на родителите ти, ще прощаваш, не им дреме. Нито на сестра ти. Всеки си гледа интереса, а ти, сама героиня, със всичко ще се оправиш. Кредит, работа, квартира - все геройски постъпки, когато си майка. Я го питай тоя твой човек, дали случайно не иска да помогне с нещо - да свърши някоя работа и прочие. Алкохолик, алкохолик, то е ясно, връщане назад няма. Но кой ще ти помага, кой ще бъде до теб, когато плачеш? Наш`та скапана държава прави невъзможен живота, та докога ще издържиш самичка? Отвори му вратата, така и така не можеш да се оттървеш от него, и му постави задачи и да се оправя там. Той да си знае кога ще пие и кога ще работи и няма да се даваш - никакво хленчене. Явно си храбра, генерал войник и т. н. Значи раздаваш задачите и да ти има уважението, щом толкова му пука за тебе. С еднократно решение нещата няма да се оправят, предстои ти борба в течение на години, но ползата ще е взаимна. До теб ще има човек, а пък той ще се научи да поема отговорност. Ама яка ти гърбина, де. За да живееш така, трябва да си отстояваш непрекъснато правата, много да обичаш и децата, и мъжа, и да си смела. Е, имаш доказано поне едно качество - много много смелост.
Извинявай за грубия израз,но ти луда ли си?Как ще и даваш съвети да отваря вратата на алкохолик,ти с алкохолик живяла ли си?За какво отстояване на права говориш пред един пиян човек,за какви задачи,за какви 5лв.Явно думата алкохолик не ти говори нищо.Към авторката:най-лесното нещо,което можеш да направиш е всеки път като дойде да викаш полиция,а и няма да ти струва нищо.Успех и не се предавай!
Виж целия пост
# 11
Добре, де, като не сте женени, значи този
човек е чужд човек и като такъв може да е
заплаха за спокойствието и здравето ти. Да
има заповед за неприближаване, е ок, обаче
дали той би я спазвал. Едва ли. Може дори да
му хрумнат и кървави идеи. Аз бих се чупила
надалеч и не бих оставила адреса си никому.
Никакви роднини, никакви близки. Рано или
късно цирозата ще му види сметката на тоя.
Жилището го дай под наем или го продай и
си погаси вноските. Почни на чисто. Не се бой.
Виж целия пост
# 12
Да проявява храброст пред умопомрачен от алкохола мъж? Shocked И да му държи сметка изпълнил ли е поставените задачи?! ooooh! Е няма такова "предложение"! Crazy
Виж целия пост
# 13
Абе наи-добре се премести в друг град,смени работа,приятели,та ако щеш роднини,но важното е ти и децата да сте СПОКОЙНИ!!!!От щастието и спокойствието по-хубаво няма!Така 4е взимай се в ръце и пази децата си от такъв 4овек.Знам го от опит-по-добре да нямат баща до тях,отколкото да ги тормози някой като него.И най-ве4е ще гледат как тормози теб.Замисли се дали си струва!Успех
Виж целия пост
# 14
1. Жалба в полицията и изваждане на ограничителна заповед;
2. Осъждаш го за издръжка (предполагам, че е припознал децата), която да ти превежда на дебитна карта;на всеки 6 месеца имаш право на актуализация на издръжката и тези дела са освободени от държавна такса, не му улеснявай живота като не го правиш;
3. Викаш полиция винаги щом се домъкне (ако нямаш СОТ);
4. Ако имаш СОТ - натискаш паник-бутона и СОТ-аджиите сами ще го закарат в полицията (те пристигат до 3-5мин;идеята е, че те идват много по-бързо от полицаите);
5. Ако човека ти е маниак и нищо не помага - сменяш адреса и местоработата, съответно градина  и училище за децата, минаваш в нелегалност за него и така.
6. В никакъв случай не се отказваш от делата за издръжка - със сигурност накрая той сам ще започне  да се покрива от всички, за да не му връчат призовка, т.к. законът позволява ако той не плаща, да се заведе дело за запор или продажба на имуществото му, с което пък от съдът ще тормозят роднините му за установяваве на наследства и т.н. Подобно нещо съм виждала само веднъж, една позната се заинати и го направи. Тя беше разпратила и копия от решението на съдът и по всички гранични пунктове за да не може да напусне страната. Накрая на тръгване за Италия го спряха на летището, върнаха го и си плати всички задължения със стара дата и лихвите към тях + съдебните разноски. Пътят е труден, цирка е абсолютен, но проблема беше решен и идиота сам потърси споразумение с бившата си жена. Така че решиш ли да отвърнеш на удара - става и така.
Желая ти успех!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия