Имам нужда от помощ - търся Фенобарбитал ампули 4%

  • 1 955
  • 5
Момичета, имам нужда от помощ!
Племенничето на моя приятелка има спешна нужда от Фенобарбитал ампули 4%, но никъде не можем да намерим Sad
Моля ви, ако някой може да ми помогне или разполага с това лекарство да ми пише на 0888/87-45-32, за да предам на приятелката ми. Стойността на лекарството и разходите по транспорта ще ги поемем - само да намерим! В момента не съм в Пловдив и ползвам интернет на мои приятели, в които съм на гости, за това няма да мога да следя редовно личните съобщения, но ако ви е по-удобно пишете и такива.
Благодаря ви предварително! - Веселина
Виж целия пост
# 1
Позволявам си да изтегля темата напред!
Става въпрос за бебе на 1 месец. Има несъвместимост между неговата и кръвта на майката и въпреки инжекцията Гамаглобулин, която е поставена, в кръвта му продължавало да се произвежда .... /не го запомних/ и за това търсят ампули Фенобарбитал. Тъй като не се касае за гърч, за да може да се замести с друго лекарство, търсят Фенобарбитала, защото искат да използват някакво негово странично действие, което блокирало това производство, а не по принцип  действието на самия медикамент.
Моя позната намери в Разград, но от аптеката там са казали, че единствено със зелена рецепта, издадена от лекар в техния регион може да го дадат. Е, ние имаме рецепта, но от Пловдив. Кажете ми защо си играят така със здравето на хората, а в този случай със съдбата на цяло семейство. Нямали право да изпълнят нашата рецепта на друго място .... плаче ми се. Момичето се е обадило в аптеката, но са потвърдили това, което ми каза приятелката ми.
Проблемът е, че трябва да го почнат възможно най-скоро - по принцип от вчера, но съм сигурна, че все още не са намерили и ме е страх да си помисля какво може да се случи.
Виж целия пост
# 2
Незнам как да ти помогна,но се моля да намерите и всички да е наред Praynig.
Виж целия пост
# 3
Не знам дали може да ви е от помощ, но миналата година моя братовчедка имаше същия проблем. В крайна сметка си взеха хапчета фенобарбитал и в една аптека им ги направиха в нужната за бебето доза. Попитайте и за такъв вариант.
Виж целия пост
# 4
Валенцето каза, че може да предостави 1 блистер хапчета по 100mgr. В Плевен са.
Виж целия пост
# 5
Благодаря ви, че ми оказахте съдействие  Hug
Все пак успяхме да купим заветните четири ампули, които са трябвали, и които успяхме да намерим от аптеката в Разград. Наложи се зелената рецепта от Пловдив, с която разполагахме, да бъде преиздадена от тамошен лекар и приятелката ми ги е купила. Родителите на бебчето са пътували до Разград през нощта на 31 декември и рано тази сутрин са се върнали в Пловдив и днес лекарството е дадено на бебенцето. На този етап няма да са необходими повече бройки. Предстоят изследвания на 10 януари, за да се проверят показателите.
За съжаление трябваха точно ампули разтвор 4%, защото се касае за твърде малко бебче и съществуваше опасност да не се дозира правилно, ако се стрият хапчета или се разбърка субстанцията от суровини.
Все пак нещата завършиха благополучно - поне на този етап.
Защо здравната ни система си играе така с хората и кой създава изкуствено тези проблеми с районирането на лекарства по зелена рецепта. Не ми побира мозъка как за 5 лева, колкото са стрували тези ампули, можеше да си отиде дете ... нямам думи ... за 5 лева ...
Още веднъж - благодаря ви за съдействието!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия