Плодова пита?

  • 3 970
  • 18
Днес се влюбих в торта. Някой има ли идея как може да се направи поне нещо подобно, ако не оригинала, на плодовата пита на "Неделя"?  smile3518
Виж целия пост
# 1
Да,и на мен ми е блан тази торта.Ще ти дам идея,която не съм реализирала,но поне да помечтаем.Как си представям,че мога да я направя-като забъркам кексово или пандишпаново тесто,вече изпечено,нарязано на блатове-приготвям домашен крем от пр.мляко брашно,масло,ванилия,най-от горе нарязани и подредени плодовете залети с желатин newsm78но какво ще се получи-при свободно време ще опитам...Весело посрещане на Новата Година!!!  bouquet
Виж целия пост
# 2
Ако някой знае как се приготвя да каже, че и аз съм фенка на тази торта. Крема ми е интересно от какво е.
Виж целия пост
# 3
Ако имаш код за достъп в сайта на Бон Апети - там има колкото искаш рецепти за плодови пити.
Виж целия пост
# 4
Искам и ааааааааз !
Ще следя темата дано изскочи рецептата  newsm78
Виж целия пост
# 5
Днес се влюбих в торта. Някой има ли идея как може да се направи поне нещо подобно, ако не оригинала, на плодовата пита на "Неделя"?  smile3518

Тортата и съдържанието и.

Рецепта за крема.
Виж целия пост
# 6
Искам и ааааааааз !
Ще следя темата дано изскочи рецептата  newsm78

цъ, не ще  smile3516 ще се кара пак на импровизации  cow
Виж целия пост
# 7
Тази торта е с невероятен външен вид! За съжаление обаче, съдържанието НЕ СТРУВА. Майка ми имаше рожден ден и реших да я изненадам с тази торта (тя обича плодови сладкиши със сметана). Истински съжалих за избора си... ако може обаче да се променят съставките - в смисъл: блатове, крема и т.н. , а да се взаимства само украсата може и да се получи сладко изкушение....
Виж целия пост
# 8
Днес се влюбих в торта. Някой има ли идея как може да се направи поне нещо подобно, ако не оригинала, на плодовата пита на "Неделя"?  smile3518

Тортата и съдържанието и.

Рецепта за крема.
labrex   bouquet, ама ако можеш и да препоръчаш блатовете как да се приготвят Embarassed
Виж целия пост
# 9
Днес се влюбих в торта. Някой има ли идея как може да се направи поне нещо подобно, ако не оригинала, на плодовата пита на "Неделя"?  smile3518

Тортата и съдържанието и.

Рецепта за крема.
labrex   bouquet, ама ако можеш и да препоръчаш блатовете как да се приготвят Embarassed


Ето, рецептата е от sylya , в темата Ресторантски/ кръчмарски рецепти.

ПЛОДОВА  ПИТА - сладкарници "НЕДЕЛЯ"

Необходими продукти:
          За пандишпанената платка: 6 яйца,6с.л.захар, 7 с.л. брашно,3с.л.олио
          За крема:1л.пр.мляко,2 пр.ванилия,2ч.ч.захар, 4с.л.брашно,4 жълтъка
          Плодове според сезона и желатин
          Приготвяне:Панд.платка:Разделят се яйцата на белтъци и жълтъци.Белтъците се разбиват на сняг и към тях постепенно се прибавя захарта,след това жълтъците един след друг и се разбива добре с миксер.После бавно се разбърква сместа на ръка,докато постепенно се прибавя брашното.Получената хомогенна смес се излива в намаслена с олио и поръсена с брашно тавичка.Покрива се с тънка хартия и се пече на 220 гр. за около 20 мин.Когато платката изстине,се отделя хартията и се разрязва на 3 равни части.
           Млечен баварски крем:В заврялото на котлон мляко прибавяте захарта и ванилията.В част от млякото разтваряте брашното и получената течност прибавяте на тънка струйка при непрекъснато разбъркване към кипящото подсладено мляко.Бърка се още известно време и се отстранява от огъня.В горещата смес един по един се прибавят жълтъците при непрекъснато бъркане.
            Когато и двата компонента са изстинали, всеки ред платка се сиропира с предварително приготвен сироп от вода и захар/2:1/ и се намазва с крем.Отгоре се подреждат плодове в различни форми,предварително разбъркани с желатин.

Виж целия пост
# 10
labrex ,страхотна си   bouquet
Виж целия пост
# 11
labrex, благодаря, изглежда невероятно. Ще опитам да я направя.
Виж целия пост
# 12
Тортата си е много велика, даже
Откакто се е родил Алекс, винаги празнуваме РД по три-четири пъти, че много са ни хората и месторожденните градове, та  ooooh!
Това означава, към 15-ина торти за тези години...
Поне 10 от тях са били от Неделя.

Тази година взехме 3 наведнъж оттам, а едната беше точно плодовата пита и си беше екстра. Издържа у нас 3 дни, че си я дояждахме. В смисъл, три дни по-късно й нямаше нищо, а аз - не се освиних, а ослоних  Embarassed

Винаги съм била доволна от тортите на Неделя

Хм, ми елате да видите и в офиса ни кво става когато някой рожденник домъкне неделина торта - цял ден се влачим при хладилника един по един да я съзерцаваме - и така - до 5 часа вечерта, когато е тортонарязването и тортоосвинването  Joy
Виж целия пост
# 13
labrex, ти си злато. Аз сега за Нова година купих от Неделя, но след 2 седмици мъжа има РД и ще се опитам тогава да я направя и ще докладвам  Hug
Виж целия пост
# 14
 Като идея,тази торта е перфектна,но ,като изпълнение на сладкарниците Неделя... Sick
 Опитвала съм я  в няколко различни сладкарници и ,според мен,това е   пълна  "Неделска" излагация!
 Предполагам,в домашни условия непременно ще се получи нещо много по-добро! Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия