Отсъствие от ДГ повече от 1 месец - необходими ли са някакви изследвания?

  • 1 893
  • 9
Ами това ми е въпросът. Отсъствали сме около месец и половина. Знам, че имаше нещо ново - че вече след 2 месеца отсъствия се правят изследвания, ама ако някой е запознат със сигурност как стоят нещата, моля да разясни.
Виж целия пост
# 1
Най-добре питай в детската градина, която посещавате. В нашата до 3 месеца искат само медицинска бележка, а от 3 нагоре искат пълни медицински изследвания, както при постъпване.  Hug
Виж целия пост
# 2
Със сигурност искат някакви изследвания, но за всяка ДГ е различно.Обади се и питай.
Виж целия пост
# 3
При нашите ясли е два месеца срока, след който се искат нови изследвания.
 Както са те те посъветвали и другите , по-добре питай
в конкретната градина.
Виж целия пост
# 4
То че е най-добре да питам в градината - спор няма. Ама като не се сетих да го направя в последния работен ден, сега няма кого да питам и най-много да ме върнат, когато отидем. Затова исках да знам къде е уреден този въпрос и да съм подготвена  Wink
Виж целия пост
# 5
В нашата градина всички изисквания са разпечатани и залепени на входните врати.  Hug т.е. могат да се прочетат и когато не работи.
Виж целия пост
# 6
Наредба № 3 от 2007г. на МЗ - над два месеца отсъствие от детска градина се изисква изследване за чревни паразити, а над един месец - по епидемичен показател/и тук може да има различни тълкувания какво точно представлява този епидемичен показател - по принцип се отнася когато е имало заразно болни у дома или в детската градина / може да се поиска изследване за чревно заразоносителство. А бележката за контакт със заразно болни от личния лекар е задължителна при отсъствие над 10 дни. За изследването наистина е най-добре да се пита на място.
Виж целия пост
# 7
Точно така е както си го написала и при нас.
Виж целия пост
# 8
Прочети сама: НАРЕДБА № 3 ОТ 5 ФЕВРУАРИ 2007 Г. ЗА ЗДРАВНИТЕ ИЗИСКВАНИЯ КЪМ ДЕТСКИТЕ ГРАДИНИ.
Това е документът, който е валиден навсякъде, както ти е написала и lideto70, но може да отидеш в детската градина и да се разбереш на място с медицинската сестра. Може да ти е нужна само контактна бележка от личен лекар.
Виж целия пост
# 9
Ох, въпросът ми беше дали някой от собствен опит знае как стоят нещата. Иначе много ясно, че ако градината беше отворена по празниците, щях да отида и да питам на място когото трябва. Все пак благодаря за отговорите на всички, които се включиха.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия