ултра висока температура (UHT) млека

  • 2 450
  • 9
здравейте. Искам да попитам дали някой има информация за млеката UHT - които минават през ултра висока температура и 'не се развалят'. Доколкото съм чула-недочула минават за секунди през 150 градуса, но ме интересува дали някой има надеждна информация или може да ме препрати към такава дали по принцип самата технология залага на консерванти

поне тук не пише на кутията да няма, а хората са стриктни да търсят такава информация, ама може толкова очевидно да е, че няма, ама като не знам  newsm78

предварително мерси

П.С. тук био-пресните млеката също са в УХТ и ги няма във всеки магазин; не-УХТ-то пък е почти задължително обезмаслено - аз съм против даването на обезмаслено мляко на малко дете
Виж целия пост
# 1
Консервирането при тази технология е именно в минаването за много кратко на висока температура. На практика така измира всичко, що е живо в млякото и развалянето става много трудно.
На практика това мляко е, като .....да речем сухо мляко  Mr. Green
Виж целия пост
# 2
мерси, пандора. ако правилно интерпретирам написаното от теб, то УХТ млеката са 'кухи' откъм полезни и вредни микроорганизми... newsm78 . Т.е. евентуално само разни минерали остават?

тъй като преди 2 месеца спрях да кърмя, дилемата ми е краве мляко или адапте. Където живея готовите адаптета в шише са тъпкани със захар, май и тези на прах също. Искаше ми се да минаваме на краве мляко трайно - синът ми го обича - ама търся разумен вариант
Виж целия пост
# 3
UHT (Ultra High Temperature) = стерилизация. Млякото се награвя за 3-4 секунди до 130-140 градуса, като по този начин унищожава не само всички вредни микроорганизми, но и техните спори. Така се постига и толкова дългата трайност. Допълнително самата опаковка е картонена, а отвътре с фолио, което допринася за удължаване на трайността. Процесът е много стерилен, не се налага изобщо човешка намеса, но пък "убива" и полезнотиите - остават много малко витамини, точно "кухи". При пастьоризирането, процесът е по-скъп, трайността е от порядъка на 14 дни до месец, затова и млякото е по-скъпо, но пък повече запазило полезните си съставки.

Според мен пастьоризираното е за предпочитане пред стерилизираното, но въпрос на възможности все пак.
Виж целия пост
# 4
мерси и на Грейс_М.

Ами като чета май ще се боря с местната мания за обезмаслени млека и ще търся прясно пастьоризирано  Crossing Arms Всъщност доколкото си спомням пастьоризираното трае само два-три дни -  ще има здраво хвьрляне, ама живи-здрави.
Виж целия пост
# 5
За малки деца нискомаслените и обезмаслените млечни продукти не са препоръчителни. Пастьоризираното мляко трае 2-3 седмици, дори месец неотворено, зависи и от добрата опаковка, естествено. Повечето производители се застраховат и пишат по-малък срок на годност, защото в противен случай потребителите си мислят, че става въпрос за консерванти. Ти не знам къде живееш, но проблемът в Бг е, че на опаковката пише пастьоризирано, а то всъщност е стерилизирано. Контролът е толкова слаб и "поръчков", че тук повечето си правят, каквото си искат.
Виж целия пост
# 6
мерси, в моя район в Ломбардия май почти всичко пастьоризирано е нискомаслено, поне това сочат моите скорошни заглеждания. Всъщност чак сега започнах да се интересувам покрай минаването на Мартин на краве мляко, ние си използваме стерилизираното за кафето и толкова  Embarassed

и био-магазините не са им силата...Ама ще се интересувам от други мами, сега като знам какво ми трябва  Grinning

ама сега ще се разчета из тукашни сайтове да видя какво пастьоризирано препоръчват. Зна че и в яслата дават пастьоризирано, но обезмаслено  Shocked - бяха ми казали марката в яслата, гледах по магазините, ами такова няма intero  Sad
Виж целия пост
# 7
абе кърмене му е майката, тогава няма такива въпроси, ама ние приключихме  Sunglasses...и пак се задържахме немалко
Виж целия пост
# 8
ееее, супер сте, има да ви дишаме прахта
Виж целия пост
# 9
 Embarassed май не разбрах това за прахта - аз съм толкова възмутена от тъпите детски храни поне в нашия район на Италия  #Cussing out
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия