Не дава пари за апартамента, защото е на нашите

  • 4 534
  • 64
Има ли подобни на моя случай?Когато се оженихме преди 4 години моите родители ни дадоха малкия апартамент.Обзаведоха го хората,ремонт-всичко на готово.От мебелите и техниката до щипките.
Сега имам предложение да си сменим с моите родители апартаментите, да се нанесем в по-големия, където те живеят. Само,че се нуждае от подмяна на дограмата и ремонт на банята. Аз нямам пари, но мъжът ми си спести през тези години някакви.Повече изкарва от мен.Дотук,добре.Но сега ми заявява да си тегля заем за ремонта,че не иска да даде.Апартамента не бил негов.Е,толкова се ядосвам.В такива моменти ми идва да му стегна багажа.
Виж целия пост
# 1
Ами поискай му наем за времето, през което е живял в апартамента ти. С парите си направи ремонта.
Виж целия пост
# 2
Той през това време да не е живял на улицата.
Нали пак в апартамент на твоите родители е живял.
Като не иска да дава пари, да си хваща пътя и да си живее в негово жилище.
Виж целия пост
# 3
Ами нормално е да се ядосваш. Когато се оженихме мъжът ми дойде да живее в моя апартамент, а в неговия пуснахме наематели. Ремонтите у нас правим по етапно. Преди да се роди детето ремонтирахме банята и спалнята, като всички пари ги даде той. Баща ми даде пари за дограмата. Сега от януари започваме останалата част на апартамента, като аз имам 5000лв(те няма да стигнат до никъде), а останалото го поема мъж ми. Апартамента е още на името на баща ми. Понякога се шегуваме, че ако го изгоня щял да вземе един чук и да почне от до да руши всичко,което е направил,но истината е,че казва,че каквото и да е направил, каквото и да стане в крайна сметка остава за детето. Не е прав мъжът ти, но не знам какъв съвет да ти дам.
Виж целия пост
# 4
 А, стига бе! Какви са тия мъже? И тия жени, дето ги търпят (казано с най-добри чувства)?
  Ние също живеем в апартамента на ншите. Мъжа ми постоянно прави ремонти и никога не е ставало дума на чие име е жилището. Нали ние живеем в него и е нормално да го поддържаме и да си създаваме удобства и уют.
 А това за парите направо....нямам думи.Какво е това ти нямаш, той си спестил, не са ли общи? Нали докато ги е спестявал сте живели заедно в апартамента на вашите и не е давал пари за наем?
Виж целия пост
# 5
А, стига бе! Какви са тия мъже? И тия жени, дето ги търпят (казано с най-добри чувства)?
  Ние също живеем в апартамента на ншите. Мъжа ми постоянно прави ремонти и никога не е ставало дума на чие име е жилището. Нали ние живеем в него и е нормално да го поддържаме и да си създаваме удобства и уют.
А това за парите направо....нямам думи.Какво е това ти нямаш, той си спестил, не са ли общи? Нали докато ги е спестявал сте живели заедно в апартамента на вашите и не е давал пари за наем?
Освен,това предполагам,че му е било изчистено, сготвено, изпрано,не се е налагала той да върши тези неща,а по този начин е спестил пари и от икономка- това беше шега,ама си е вярно.
Виж целия пост
# 6
Ееее, той твоя много нагъл! И ние живеем в апартамента подарен ни от майка ми, но пари за ремонта дава той. Твоят мъж голям сметкаджия! Бой по канчето! Mr. Green
Виж целия пост
# 7
аз пък не мога да разбера как така той има спестени пари , а ти не - не са ли общи парите ви? А и дори и всеки да си разполага с неговата заплата все пак общите разходи не ги ли делите? Малко ми е трудно да си представя такава ситуация?  newsm78

Напълно съм съгласна с Как' Сийка - след като не дава пари за ремонт, поискай му наем за годините през които е живял в твоя апартамент.
Виж целия пост
# 8
Той през това време да не е живял на улицата.
Нали пак в апартамент на твоите родители е живял.
Като не иска да дава пари, да си хваща пътя и да си живее в негово жилище.
Peace Peace Peace
Виж целия пост
# 9
Момичета, не казвам че не се грижи за нищо. Разходите са общи. Въпросът е че моята заплата е 300, а неговата 1400. Като останат пари-в банката. А идат ли там-теглене няма по никакъв повод. ooooh!Доста ми е трудно по този въпрос.Не знам вече как да реагирам.И заплахи е имало-и те не помагат.Събирал за ново жилище, а не да стяга старите панели.
Виж целия пост
# 10
Добре, де, вие не го ли платихте малкия?
И защо правите такива рокади тогава, а
не се изнесете в ново ваше жилище. Така,
както искате, ще си го направите, и точка.
Мъжът ти явно е мързел и си е намерил едно
нормално оправдание. Не, че не е прав, все
пак жилището наистина не е негово, прав е.
Ами ако вложи парите си в ремонта, пък ти му
биеш дузпата внезапно, а, къде му е сметката.
Както казах, вземете си нещо ваше и си свиркайте.
Виж целия пост
# 11
За жалост събраните пари никак не стигат.Ще мине доста време докато събере...После пък няма да имат същата стойност.А относно апартаментите-не съм само аз дъщеря на моите родители.Какво и как да платим???Мислехме,че през тези години ще можем нещо да направим и да не се налага да живеем в панелка пак, макар и по-голяма...Но ,уви.
Виж целия пост
# 12
Момичета, не казвам че не се грижи за нищо. Разходите са общи. Въпросът е че моята заплата е 300, а неговата 1400. Като останат пари-в банката. А идат ли там-теглене няма по никакъв повод. ooooh!Доста ми е трудно по този въпрос.Не знам вече как да реагирам.И заплахи е имало-и те не помагат.Събирал за ново жилище, а не да стяга старите панели.

Честно казано ми е чудно как ви остават пари и за банката. И моя мъж взима около 1500 лв, аз взимам  600лв, и много рядко ни остават някакви пари. И когато това стане - отиват в общата сметка - не в неговата.

Това да си купите ново жилище звучи добре, но ми е чудно как ще спести мъжа ти пари за такова - предполагам, че не внася на месец повече от 300 лв в банката - за да си купи ново жилище по този начин ще му трябват няколко живота.
Виж целия пост
# 13
Изумена съм просто ... макар , че подозирам защо не иска да дава пари - яд го е , че няма нищо на негово име  Sick
Иначе и аз мисля , че с тази заплата трудничко ще събере за ново жилище , не че не ви го пожелавам .
Все пак мисля , че трябва да се радва , че сте осигурени , а не да се стиска ... тъпо е и не бих го коментирала ...

Виж целия пост
# 14
За жалост събраните пари никак не стигат.Ще мине доста време докато събере...После пък няма да имат същата стойност.А относно апартаментите-не съм само аз дъщеря на моите родители.Какво и как да платим???Мислехме,че през тези години ще можем нещо да направим и да не се налага да живеем в панелка пак, макар и по-голяма...Но ,уви.
Е, как какво да платите? Апартамента?
Или, ако се трампите и вие се нанесете
в по-големия, да им платите разликата.
Иначе апартаментът си остава на вашите,
а ти, щом не си сама, все някога и другите
наследници ще зинат, така че мъжът ти си
е прав да не инвестира във вятърни мелници.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия