Как да приготвя домашна майонеза?

  • 9 992
  • 15
Какво е съотношението между яйцата и олиото?
Виж целия пост
# 1
Тъй като ме е страх от суровите яйца в майонезата, вкъщи правя ето тази млечна майонеза http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=7623.0
Виж целия пост
# 2
моята Майонеза
Виж целия пост
# 3
Вкъщти приготвяме майонеза по следната рецепта: В компотен буркан се слагат 3 цели яйца и 1 жълтък / със стайна температура  /, долива се олио до свивката на буркана и се разбива с пасатора като бавно се изтегля отдолу нагоре, подправя се с 1ч.л. сол и 1 ч.л. лимонтозу.
Виж целия пост
# 4
Вкъщти приготвяме майонеза по следната рецепта: В компотен буркан се слагат 3 цели яйца и 1 жълтък / със стайна температура  /, долива се олио до свивката на буркана и се разбива с пасатора като бавно се изтегля отдолу нагоре, подправя се с 1ч.л. сол и 1 ч.л. лимонтозу.
Абсолютно по същия начин я правя и аз  Peace
Виж целия пост
# 5
Вкъщти приготвяме майонеза по следната рецепта: В компотен буркан се слагат 3 цели яйца и 1 жълтък / със стайна температура  /, долива се олио до свивката на буркана и се разбива с пасатора като бавно се изтегля отдолу нагоре, подправя се с 1ч.л. сол и 1 ч.л. лимонтозу.
Абсолютно по същия начин я правя и аз  Peace

А какво прави това в грамове/ милилитри, ако нямаш подръка компотен буркан  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 6
Изобщо  не мога да ти отговоря за мерките. Все ще намериш буркан от някъде  Peace
Виж целия пост
# 7
Вкъщти приготвяме майонеза по следната рецепта: В компотен буркан се слагат 3 цели яйца и 1 жълтък / със стайна температура  /, долива се олио до свивката на буркана и се разбива с пасатора като бавно се изтегля отдолу нагоре, подправя се с 1ч.л. сол и 1 ч.л. лимонтозу.
Абсолютно по същия начин я правя и аз  Peace

А какво прави това в грамове/ милилитри, ако нямаш подръка компотен буркан  Rolling Eyes

Ето от рецептата на Пеп-4о:

Цитат
Продукти:
 
2 яйца
500 мл олио
1 каф. л. сол
1 каф л лимонтозу (лимонена киселина)
подправки на вкус, аз слагам черен пипер и копър


Виж целия пост
# 8
Благодаря за рецептите ! И аз си спомнях тази, при която се пълни олио до свивката на буркана, но не помнех , колко яйца.

Тази рецепта без яйцата определено ме заинтригува. Ще я пробвам.
Виж целия пост
# 9
Едно яйце на 200 мл олио. Правила съм я и със зехтин, получава се. Задължително яйцето трябва да е с температурата на олиото, т.е. стайна. Слагам малко сол и вместо лимонтозу слагам лимонов сок.
Виж целия пост
# 10
Аз добавям и една лъжица кисело мляко и малко горчица.Така се убива мазнината ш не накъртва
Виж целия пост
# 11
Вкъщти приготвяме майонеза по следната рецепта: В компотен буркан се слагат 3 цели яйца и 1 жълтък / със стайна температура  /, долива се олио до свивката на буркана и се разбива с пасатора като бавно се изтегля отдолу нагоре, подправя се с 1ч.л. сол и 1 ч.л. лимонтозу.

Точно така я правя и аз. Научи ме свекърва ми. Мярката с бурката е абсолютно точна  Grinning Аз понякога добавям и по една скилидка чесън, за разнообразие...
Виж целия пост
# 12
Вкъщти приготвяме майонеза по следната рецепта: В компотен буркан се слагат 3 цели яйца и 1 жълтък / със стайна температура  /, долива се олио до свивката на буркана и се разбива с пасатора като бавно се изтегля отдолу нагоре, подправя се с 1ч.л. сол и 1 ч.л. лимонтозу.

Точно така я правя и аз. Научи ме свекърва ми. Мярката с бурката е абсолютно точна  Grinning Аз понякога добавям и по една скилидка чесън, за разнообразие...
Това с чесъна също е интересна идея, за която не бях се сетила. Всички в къщи обичаме чеснов вкус.
Направих майонезата по рецептата с буркана- стана много хубава.
Виж целия пост
# 13
Днес правих домашна майонеза, мъж ми я хареса. Има всякакви подправки. И подари липса на миксер използвах мини миксера си за нес кафе Simple Smile Взе, че стана Simple Smile
Виж целия пост
# 14
Никога не слагам повече от едно яйце, направо не ми е ясно как ядете произведението с 3. Sick Отвратителен вкус придават суровите яйца, замирише ли на яйца, няма да помислиш друг път да правиш домашна майонеза.
Избирам възможно най-малкото яйце. Никога не ми е минавало на ум че може да стане и без яйце, ще пробвам по рецептата на Бу. newsm78

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия