Машина за хляб - 7 част

  • 34 692
  • 615
Нова тема   chef

Машина за хляб- 1 част

Машина за хляб- 2 част!

Машина за хляб-3 част

Машина за хляб- 4 част

Машина за хляб - 5 част

Машина за хляб - 6 част

Рецепти за машина за хляб!



Полезни съвети + още рецепти 




Виж целия пост
# 1
Първа! Whistling
Гелева, ти ме хвърли в тъча с тия яйца на прах!!Въобще продават ли се в Бг? newsm78
Виж целия пост
# 2
Продават се, но до сега съм чувала само за големи разфасовки за ресторанти и цехове. И понеже една колежка хлебарка    chef, в предишната тема беше споменала за яйчен прах, реших, че може да са пуснали в продажба и на дребно. Ако някоя от вас знае, да пише. Hug
Виж целия пост
# 3
Благодарим на Лео за темата!

Дами, имаше една много хубава таблица...Подходяща е много за първа страница - напр. какъв може да е проблема при даден неуспех - напр. при недопечен хляб - много вода и пр.

Кой ще се сети и кой ще я копни и в новата тема?
Виж целия пост
# 4
Оп записче, утре ще правя една питка Лебедунка, ама ще и увелича малко продуктите с половин доза, стискайте палци да стане и да не се изложа, че ще е за купона вечерта
Виж целия пост
# 5
Да се запиша и аз в новата тема. Искам да ви питам някой може ли да ми каже колко чаши от 250 мл. са 500 гр. брашно ? Все не мога да го разделя,че имам ай-различни чаени чаши и идея си нямам с коя да меря и колко да сложа.Извинете за глупавия въпрос,но досега не съм се хвърляла много в печене на пити и сладкиши,та не знам мерките Embarassed
Утре трябва да направя два хляба за новогодишната нощ и ми се иска да направя питки,но ме е страх да не останем всички гладни Simple Smile
Виж целия пост
# 6
Айде и аз тук. Днес пак правих хляб, утре сме на пита-меси машинката, аз оформям на нещо, ще се пече във фурната  bowuu
Виж целия пост
# 7
Djina моята мерителна чаша е за 300 мл и събира 200 г брашно, а една чаша от 200 мл събира към 130 г брашно, значи можеби 250 мл ще съберат към 165 г брашно някъде, значи май към 3 чаши ще ти свършат работа  newsm78
Виж целия пост
# 8
 KaliMa добър избор с питката на Лебедуна.
 Djina не се притеснявай - опитай някой от питите - или на Лебедунка или на Биляна.....няма да сбъркаш!

Лично аз утре ще съм на моята пита-слънце, работя по поръчка от децата! А и всяка нова година я правя!Този път обаче - машинката ще ми я омеси и ще ми спести време!
Виж целия пост
# 9
Бе то и аз утре ще правя Болярската пита на Биляна, ама се чудя дали да не направя двойна доза.
М.Ц., ти за твоето домочадие как процедираш? Моята машина може да меси около 800 гр брашно. Оня ден я изнасилвах с около 1000, ама не ми се рискува  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 10
М.Ц., ти за твоето домочадие как процедираш? Моята машина може да меси около 800 гр брашно. Оня ден я изнасилвах с около 1000, ама не ми се рискува  Rolling Eyes

Тормоз на макс! Ако усетя,че я тормозя прекалено много - разделям тестото на 2 топки и всяка топка я меся отделно. И без това самото тесто се разделя........А и все пак...да си начеша крастата...накрая и ръчно малко меся(да не загубя тренинг.....) и така...

Само напомням...Ключ за добър успех на питите е продуктите да са със стайна температура.....
Виж целия пост
# 11
Аз пак да попитам - може ли да сложа обикновено мляко вместо обезмаслено на прах в рецептите, в които се изисква???
Виж целия пост
# 12
Аз пак да попитам - може ли да сложа обикновено мляко вместо обезмаслено на прах в рецептите, в които се изисква???
Слагай обикновенно и хич да не ти пука Wink.Аз лично никога не съм и търсила обезмаслено.
Виж целия пост
# 13
Аз пак да попитам - може ли да сложа обикновено мляко вместо обезмаслено на прах в рецептите, в които се изисква???
Слагай обикновенно и хич да не ти пука Wink.Аз лично никога не съм и търсила обезмаслено.


Благодаря ти за отговора! Така и ще направя. Hug
Виж целия пост
# 14
Мойта машинка ще пращам на Хаваи на почивка след празниците, така се мъчи милата в момента, меси 1 кг брашно с 650 г течност, малко и помогнах в началото, даже спрях програмата на 5-тата мин и пак я пуснах от начало и сега меси, пъшка, обещавам да не я изнасилвам друг път тъй, само да ми омеси питата
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия