Има ли поръчвали от amazon.com?

  • 2 212
  • 13
Искаме да поръчаме една книга за съпруга ми от amazon.com, но нещо не можем да разберем колко ще струва доставката до България.
Молбата ми е, ако някой е поръчвал да обясни по-подробно как става.
Благодаря предварително.  bouquet
Виж целия пост
# 1
Аз съм поръчвал на няколко пъти книги от amazon.com и досега не съм имал никога проблеми. Ето ти информация за цените на доставка до България: http://www.amazon.com/gp/help/customer/display.html?ie=UTF8&nodeId=596194
За Standard International Shipping, има такса за цялата поръчка + такса за всяка отделна книга в поръчката. По рано имаше ограничение до 4 бр. книги в една доставка,след което се оформя втора, трета и т.н доставки. Сега може и да няма такова ограничение.
Та като гледам по тарифите им - 3,99+3,99=7,98 $ за доставката. Ако бързате повече обаче излиза по-скъпо.
Във всеки случай, като правите поръчката преди да я потвърдите накрая ще можете да си видите и таксите за доставка също.
Виж целия пост
# 2
А освен книги и дискове поръчвали ли сте нещо друго?
Виж целия пост
# 3
Поръчвал съм само книги досега и дискове досега. За останалите стоки съм чувал, че не всичко доставят до България, т.е. поръчката им е невъзможна от amazon.com. Може да стане от amazon.de или amazon.co.uk вероятно, но съм забелязал една любопитна подробност - дадена книга в ком-а ако струва 50 USD, в amazon.de е 50 EURO, a в amazon.co.uk е 50 GBP... да де, ама доларът, еврото и паундът не са равни... и най-на сметка си е да се поръчва от .сом
Виж целия пост
# 4
 Значи от американския няма да може да се поръча парфюм, а ?  Thinking
Виж целия пост
# 5
На мен нищо друго,освен книги и дискове,не ми позволява.Нито американския,нито немския амазон.
Виж целия пост
# 6
А по какъв начин се разплащате? Възможно ли е чрез дебитна карта? Или трябва задължително да е кредитна?
За много години!
Виж целия пост
# 7
И аз съм поръчвала само книги и дискове, не съм имала проблеми, плащам с кредитна карта.
Виж целия пост
# 8
А в сайта има освен новите книги и разни, които са използвани и са на по-ниски цени. От тях купували ли сте? Аз опитах, но нещо не става. На старо книгата, която искаме да купим е 18 долара, а нова е 60.
Виж целия пост
# 9
Аз платих с Виза Електрон - детски витамини. Доставиха ги на адрес в САЩ. Беше много лесно. Когато са на старо сигурно трябва да се пратят от продавача. Може би не всички продавачи изпращат извън САЩ.
Виж целия пост
# 10
Аз платих с Визая Електрон, като доставиха нещата на адрес в САЩ. Беше много лесно. Когато са на старо сигурно трябва да се пратят от продавача. Може би не всички продавачи изпращат извън САЩ.

Да, точно така е.
На старо и ние сме поръчвали при приятели в САЩ, които после ни го препратиха. При разлика в парите от $40 може би има смисъл и вие да постъпите така.
Виж целия пост
# 11
А в сайта има освен новите книги и разни, които са използвани и са на по-ниски цени. От тях купували ли сте? Аз опитах, но нещо не става. На старо книгата, която искаме да купим е 18 долара, а нова е 60.

Не става. За съжаление употребяваните книги са само за САЩ и Канада. И аз гледах още преди време, че много изгодно може да се вземат доста книги, при това почти нови, но уви - не правят международни доставки. Ако имате приятели в САЩ - можеш да ги питаш и те да ги получат вместо теб, а след това да ти ги изпратят.
Виж целия пост
# 12
Мъжът ми има роднини там, но не иска да ги занимава, така че явно ще си платим пълната цена. Sick
Виж целия пост
# 13
Проверете дали книгата, която търсите, я няма в този сайт:

www.abebooks.com

От доста време вече си купувам книгите само оттам. Това е сайт за книги втора ръка, но в действителност много от копията са в отлично състояние, получавала съм дори такива, които сякаш сега са купени. Цените са много по-ниски от тези в Амазон. Доставката варира в зависимост от условията на продавача, но в повечето случаи е някъде около 9-11 долара.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия