Прахче за зарастване на рани (Канада и Щатско)

  • 12 333
  • 10
Това ми е въпросът...

Купували ли сте, някакво прахче или мазило за зарастване на рани подходящо за деца. Младежът има рана на брадичката, която не зараства от доста време, дали поради мокрене или някаква друга причина, но не ми се чака да мине от самосебе си, процесът се о4ертава бавен...
Ползвали сме в Бг, но не знам какъв е тукашния аналог newsm78.

Благодаря предварително на отзовалите се.
Виж целия пост
# 1
Сещам се за това. Може да не лекува, но предпазва от намокряне.
Как се казваше това прахче, сещам се за какво говориш, но забравих името. Немибацин ли беше?
Виж целия пост
# 2
За прахчета- мисля, че няма.
За малката съм купувала крем за рани, беше си порязала пръстта, а беше в периода на пълзене и се страхувах да не се инфектира. Без рецепта, има ги по рафтовете, пишеше, че не се препоръчва на деца под 2 години, но аз бях мазала 2-3 пъти и мина бързо.
На брадата по принцип заздравява бавно, знам от близко дете, но минава. Simple Smile
Най-добре чичо доктор да каже или питай в аптеката, също могат да препоръчат.

Може би наистина лепенка /сега видях горния пост/ е добра идея
Виж целия пост
# 3
Джи, благодаря ти, но ми се иска да диша раничката.

Мадам Бро..., значи крем за рани се води, чудех се за какво точно да попитам в аптеката.

10х, момичета.
Виж целия пост
# 4
Ние ползваме Neosporin, бързо се затварят и зарастват раните. Има ли го при вас? Ето така изглежда http://www.neosporin.com/firstaid/neosporin.asp?sec=0&page=0&from=99

Виж целия пост
# 5
Ние ползваме Neosporin, бързо се затварят и зарастват раните. Има ли го при вас? Ето така изглежда http://www.neosporin.com/firstaid/neosporin.asp?sec=0&page=0&from=99



Ще го потърся утре, дано да го има, точно за нещо от сорта питах.
Виж целия пост
# 6
Ако го няма, пиши ми на лични, ще ти го пратя.
Виж целия пост
# 7
Ако го няма, пиши ми на лични, ще ти го пратя.

Много мило, благодаря ти!
Виж целия пост
# 8
В крайна сметка закупих кремче, Polysporen (за ефективност е рано да се говори), препоръчаха ми го като аналог на Neosporin, който се продава и тук, но само с рецепта.
И наистина прахообразно лекарство не се продава по аптеките (поне без рецепта)

Пиша това, като се надявам информацията да е полезна.

Иначе, темата е изчерпана...
Виж целия пост
# 9
В повечето страни има Бепантен (дори и в Бг), така че предполагам, че и при вас ще се намери. Помага гарантирано! Peace
Виж целия пост
# 10
Преди мнооого години, майка ми беше донесла от "чужбинско" едно лекарство на фирмата Organon . И до го сега помня (щом се сетих за фирмата производител). Това бяха малки гранули (по точно топчета). Помня, че се използва при диабетици (за трудно зарастващи рани след операции). Спомням си, че ефектът върху вечно ожулените колене на на брат ми беше страхотен. Иначе Neosporin е супер също
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия