New Year's Resolutions или какво си обещавате да направите през 2008?

  • 1 829
  • 24
Погледнах си днес списъка с неща, които трябваше да свърша през 2007 и ме изпълни едно такова топло чувство, успях да свърша всичко, което съм си написала.
Вие правите ли си такива списъци с по-генерални цели? Направихте ли си за 2008? Ако да, ще го споделите ли с нас?
Аз в момента го пиша, но едно от най-важните неща, които искам да направя е да правя повече за предотвратяване на глобалното затопляне и опазването на Земята. Направих си даже на блога списък със 70 неща, които трябва да направя по въпроса и ще съм много щастлива, ако успея да направя дори и половината от тях.

Друго нещо, което искам да направя е да си намеря още една доброволна работа, освен тази, която правя в момента.
Искам също така да науча малкия да чете на български, да довърша едно започнато от мен нещо, което ми е много важно.
Имам и цял списък с книги за четене, както и списък с хора, за които искам да направя нещо хубаво, за което не ми остана много време през тази година. Искам да намеря времето да спортуваме семейно, както и смятам да наблегна на здравословното хранене, че нещо се поотпуснахме в последно време Simple Smile
Ако се сетя ще пиша и още.
Вие сте...
Виж целия пост
# 1
Никой ли не си прави такъв списък? Shocked newsm78
Виж целия пост
# 2
Аз не си правя. Дори не си поставям големи цели и очаквания. Така се получават най-красивите и ползотворни години всъщност.

Резолюшъните пък са ми най-смешното нещо, защото са като че ли създадени, за да не се спазват. Или да се спазят някъде до около 7 Януари. Поне от мен.

Списъци и тежки обещания мен лично ме натоварват и ме карат да се чувствам зле. Затова започвам годините само с едно единствено желание - за здраве. Другото се/не се случва от само себе си.
Виж целия пост
# 3
Мдаааа , интересен в-с ...
Какво искам от себе си , искам ли нещо въобще ...
Първосигнално си помислих - да бе ще си образувам стрес - как ли пък не ...
Но , като се замисля - планове си прави живия духом и целеустремен човек .
Само умрелия няма такива !
Аз съм жива , охооо и още как - заслужава си да помисля над предложението ти !
Благодаря ти Тандори !
Ще пиша какво съм решила - трябва ми трезва , следпразнична мисъл Simple Smile
Виж целия пост
# 4
Все пак не са издълбани в камък тези "пожелания" за новата година Simple Smile Съгласна съм с Другарче, хубаво е човек да има цели, пък нека и да не ги постига всичките. То ако човек си постигаше всички цели за какво щеше да живее Simple Smile Това ти дава стимул, амбиция, нещата, които искаш да постигнеш, да направиш, да научиш, да разбереш и т.н..  Peace
Виж целия пост
# 5
Мисля , 4е всеки си има някакви планове за бъдещето ...По -важното е как и какво правим ,за да ги осъществим...
Немога като теб Тандори да седна и да ги напиша,имам ги в главата си ,ще се опитам да ги реализирам ,и ще дам вси4ко от себе си, за да стане,но дали ....само бъдещето ще покаже...
Ина4е  на въпроса ти:- искам да успея с професионалния проект с който съм се заела.- да родя здраво бебе.- да нямам проблеми при раждането ,а вси4ко да мине за 5 мин.- да се преместим в по -голямо и широко жилище.- да имам пове4е време за мен и за близките ми .- да пътувам пак много както през 2007.- да запо4на да спортувам сериозно,но това ще стане през втората половина на годината.........
Има и още многооооооо ,но най -важното което искам е вси4ките ми близки и семейството ми да сме здрави...останалото се постига ... Peace

 
Виж целия пост
# 6
аз си имам планове , но не съм ги написала.. като си съставя списъка, ще включа Peace
Виж целия пост
# 7
Е, да прочета 5 книги, да надебелея/да отслабна; да ям здравословно и да си хвърлям разделно боклука за мен не са "планове". Плановете в моята глава са абстрактни и големи и те не са поставени за 2008 примерно и само. Плановете съм си ги започнала сигурно през 1990 и някоя си и да е живот и здраве, ще работя по тях всяка година. Плановете ми са свързани с личностно развитие, с намиране на път към себе си, другите, с помъдряване, с усъвършенстване. Но те не са с времеви граници - 2007 - 2008 - 2010. Не искам да кажа: "През 2008 ще стана по-висока с 3 см", щото ако не стана и си погледна списъчето догодина, ще ми стане тъжно. Обаче ако съм порастнала духовно поне с 1 см и го усетя на другата Коледа, чувството, че съм си изпълнила задачите през изминала година, ще е прекрасно.

Виж целия пост
# 8
ЧЕСТИТА НОВА 2008 ГОДИНА, момичета, а защо не и момчета!  cheers

Аз досега никога не съм си правила подобни списъчни годишни планове, но като цяло идеята не е лоша - човек поне за себе си ясно да формулира в съзнанието си какво иска да постигне. ОК! Ще споделя с вас някои от най.важните ми неща, които имат по-скоро авто-пожелателен характер, отколкото да са някакви конкретни задачи за изпълнение:

1. Искам да намеря достатъчно сили в себе си за да преодолея страховете, натрупани в душата ми от безкрайно злополучния ми някогашен брак, така че да последвам сърцето си. Т.е. да се реша на тази голяма стъпка - да замина заедно с детето си при човека, който ме обича и иска да сме част от живота му, да сме семейство... (А затова наистина се иска кураж, защото означава да оставя тук - в България всички скъпи на сърцето ми хора и да отида на едно напълно непознато място, че да помъкна и дъщеря ми барабар с мен. Но предполагам това повечето от вас са го преживели.)

2.Искам във връзка с т.1 да намеря за дъщеря ми възможно най-добрия вариант за училище и изобщо да съумея да направя най-доброто за нейното адаптиране, тъй като тя е дете със специфичен проблем.

3. Докато се реализират т.1 и т.2, да имам късмет и успехи в работата ми
(казвам "докато", защото после ще трябва да я напусна)

Е, това е моят скромен по размер, но не и по съдържание списък! Hands Clap И се надявам с Божията помощ, той да се осъществи!!!  babydust7
Виж целия пост
# 9
Аз туко Що си го направих Mr. Green,след като видях темата Laughing.
1.Да отслабна
2.Да си оправя косата
3.Да намирам време за Алекс
4.Да намеря правилното реШение в ли4ният си живот,но ми се струва ,4е това за една година не може да стане.
5.Да продьлжавам да се развивам професионално,искам нова и по хубава работа,е това може и да по4ака за по следваЩата година Wink.

ОбЩо взето моите желания са доста земни,и аз като ТАНДОРИ,искам да у4асвам в предотвратяването на глобалното затопляне  ,но ве4е правя вси4ко по силите ми.
Виж целия пост
# 10
ЧЕСТИТА НОВА 2008 ГОДИНА
Желая ти кьсмет,наистина това е много трудно реШение,но ти пожелавам да вземеШ правилното реШение
Виж целия пост
# 11
Аааа, забравих една то4ка....
7(6) я написах в друга тема Crazy)_да видя най_после Лондон и да отида до Лисабон ,4е срам ме хваЩа ве4е Crazy
Виж целия пост
# 12
Тези списъци ми напомнят на чавдарско-пионерските поръчения от Татово време. Не, не прявя списък. Всяка нова година си пожелавам да сме здрави. Пък тава ако се изпълни, ще имам време и сили  да реша и останалите "глобални" проблеми.
Виж целия пост
# 13
..не пиша резолюции; в книгите по психология се казва че всяка вечер човек трябва да си прави освен физически и душевен тоалет,от години ми е навик и  ежедневните "цели" ги отмятам/или не там
*
..моля се да сме здрави ние и близките ни и бих искала да се опитам да не говоря каквото мисля и то моментално,но това всеки понеделник си го казвам и към 10ам вече съм го издънила..
Виж целия пост
# 14
Може би аз не се изразявам правилно и не мога да предам мисълта си добре, но това, което съм написала, не са ми "целите в живота", а по-скоро като пожелания за следващата година.  newsm78
Листове и списъци по "поръчение" не съм правила, не знам как стават, предполагам запознатите могат да ни обяснят.  Rolling Eyes
Обичам ежедневието ми да е организирано и обичам като погледна назад да видя, какво съм свършила. Много учени казват, че при отмятането на списъци се отделял хормон на щастието, колко е вярно не знам, но на мен лично ми носи удовлетворение.
Не обичам да натоварвам съзнанието си с помненето на ненужна информация ( който е чел Getting things done, знае за какво говоря) затова обикновено си систематизирам нещата на хартия, не само за всяка година разбира се, но и за ежедневните неща.
Това си е моят начин на организиране, работи за мен, явно не за други.

Честита ви Нова година и нека ви е ползотворна толкова, колкото желаете, дори и да нямате нужда от резолюции!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия