Проблем и решение?

  • 4 049
  • 79
Здравейте на всички,

бих искала да се посъветвам с вас и да чуя мнението ви по даден въпрос.

Сестрата на съпруга ми живее в Лондон. Заедно с майка му ще пътуват за София на 3ти януари. Съответно от него се изисква да ги посрещне на летище София и да ги докара до Плевен. Кацането ще бъде през нощта.
Колата има доста проблеми и буквално не е особено изправна. Върви, но може да закъса навсякъде. Времето е ужасно, мъгливо, на места заледено и т.н.

Проблемът е, че той твърдо е решил, че ще ходи да ги посрещна. Аз съм на мнение, че в това време е опасно и се притеснявам. Нон-стоп слушаме за катастрофи по пътищата.

Как да го убедя да не ходи, макар че той навие ли си нещо на пръста и го прави.
И какво изобщо е вашето мнение за подобно пътуване.
При положение, че не са без пари и могат да си платят 50лв примерно за хотел в София и да се приберат с автобуса на другият ден.
Виж целия пост
# 1
Ох, какво да  ти кажа, заради майка си и сестра си и аз бих постъпила така. Не бих ги оставила да преспят в София, а иначе-наистина си е доста опасно...
Виж целия пост
# 2
Да отиде да ги посрещне, но с автобуса. Да преспят в София и на другия ден да си дойдат в Плевен пак с автобуса.
Виж целия пост
# 3
Е, помисли, ако става дума за твоята майка и твоята сестра и ти би тръгнала. Вижте какво можете да направите по колата до 3-ти януари.
Иначе не си струва да се изпокарате на Нова година за глупости.
Виж целия пост
# 4
Ох, какво да  ти кажа, заради майка си и сестра си и аз бих постъпила така. Не бих ги оставила да преспят в София, а иначе-наистина си е доста опасно...
Това е и моят отговор.
Виж целия пост
# 5
Ох, какво да  ти кажа, заради майка си и сестра си и аз бих постъпила така. Не бих ги оставила да преспят в София, а иначе-наистина си е доста опасно...
Това е и моят отговор.
И моят. Въпреки, че и теб те разбирам прекрасно.
Виж целия пост
# 6
Ако може с друга, по-читава кола да пътува. Няма ли някой познат да си даде колата или да дойде с него от познатите му? Нека пътуват през деня за София, да починат в хотел и да ги посрещнат.
Виж целия пост
# 7
Майка му и сестра му не са малки или малолетни. Напълно самостоятелно могат да се оправят, а и смятам, че знаейки какво е положението с времето могат малко да се съобразят, не да се интересуват единствено от комфорта на пътуването си.
Както моята майка може да се съобразява с мен и детето ми, така веднъж и неговата може.

А ако се пребие кой ще му гледа 4месечната дъщеря?
Виж целия пост
# 8
нямате ли някой роднина в Сф, където да пренощуват
и на сутринта да си ги докарате в Плевен? newsm78
Виж целия пост
# 9
Могат да спят на хотел, не струва милиони.
А и има автобуси на всеки 30мин за Плевен.
Виж целия пост
# 10
Рент-а-кар няма ли да ви свърши работа?  newsm78
Или някой познат с изпитана и здрава кола? newsm78
Не си струва да се изпокарате навръх Нова година за неща, които могат да се решат и по друг начин.
А ако самолетът им не кацне вечерта, дори и през нощта не кацне, а сутринта?  newsm78
Мъгли всякакви има по София и Връждебна? newsm78
Мислете и алтернативен вариант.
Виж целия пост
# 11
Рент-а-кар няма ли да ви свърши работа?  newsm78
Или някой познат с изпитана и здрава кола? newsm78
Не си струва да се изпокарате навръх Нова година за неща, които могат да се решат и по друг начин.
А ако самолетът им не кацне вечерта, дори и през нощта не кацне, а сутринта?  newsm78
Мъгли всякакви има по София и Връждебна? newsm78
Мислете и алтернативен вариант.

Аз нямам намерение да се карам, но това ще е неминуемо.
Проблема е точно такъв, че самолета изобщо може и да не кацне, дори и да не излети. А ако кацне примерно във Варна или Пловдив?
С тези мъгли е абсурдно.
Виж целия пост
# 12
Доста егоистично от твоя страна. Хипотетично и никъде да не тръгва би могло да му се случи нещо лошо. А тези, които по работни задължения са вечно на дълъг път? Да не работят? Хайде не мисли за глупости какво би могло да му се случи!
Посрещането на пристигащ от чужбина близък е нещо свято. Аз съм пътувала през нощта от София до Бургас за да срещна мъжа си. Хич не ми е минавало през ум, че евентуално би могло да ми се случи нещо по пътя.
Виж целия пост
# 13
съгласна съм с xenia, майка ми е в Гърция и може да се видим веднъж годишно, знам с какво нетърпение е чакам да си дойде, когато не си виждал родител много  време не те интересуват такива битовизми, постави се на негово място от кога не ги е виждал, аз съм чакала майка ми на гарата близо 2 часа с малко дете заради закъснение на влака, не че не може да си вземе такси и да дойде до нас, пари има а и е достатъчно голяма ама кото не я бях виждала цели 5 години, ми идваше до границата да отида и да я посрещна
Виж целия пост
# 14
Няма ли вариянт да оставиш бебка на майка ти и да пътуваш със съпруга си? Така си мисля, че притесненията ти ще бъдат по-малки newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия