не наддава!!!

  • 640
  • 10
Здравйте мами,синът ми е на 3м и досега бяхме изключително и само на кърма.досега наддаваше по около кг,но този месец бях изумена,когато го притеглихме и се оказа ,че е наддал само 60грама!!!Педито ме посъветва да дохранвам с АМ,но на мен не ми се искаше ,защото си мислех ,че тя е в грешка,но се оказа ,че детето наистина не си дояжда.Той си цокъл кърма докато се умори и заспиваше.Започнах да давам постепенно АМ и сега за 3дни вече цоква 5минути и си търси шишето,кърмата ми почти спря,а той изпива по 180гр.Изкам да кърмя,но той не иска ,видимо е надебелял за този период от около седмица,ака по 3 пъти и доста повече пишка.Какво да правя ,мога ли да продължа да кърмя,или скоро ще се отбие нацяло???
Виж целия пост
# 1
И ние биахме така от първата седмица. Просто нямах достатъчно кърма след С-секцията. Дохранвахме се в началото докато ми дойде кърмата, но той свикна на шише и после не искаше на цока. Изцеждах се първия месец за да му давам колкото си може повече кърма, защото ако го оставя за бозае той просто заспиваше или се отказваше без да е ял почти нищо и си търси шишето. От 2 месеца сме само на формула.
За мен беше важно той да не гладува и да си дояжда. От начало се притеснявах за кърменето, но той се развива добре така че вече съм спокойна.
Виж целия пост
# 2
Това, че сте се погрижили бебето да е нахранено, е чудесно - той наистина трябва да папа, за да расте.
Но ме смущава факта, че май нищо не е направено да се установи причината за този проблем? Регулирана кърма при добре наддаващо първите месеци бебе не спира така отведнъж - това НЕ е `физиологично` и `обичайно`, както често погрешно се счита. Винаги има някаква причина млякото да намалее и тя може да е както при майката (хормонални проблеми; лекарства; бременност; противозачатъчни - всякакъв род хормонални противозачатъчни, включително минихапчетата и спиралата Мирена могат да имат такъв ефект, макар че са одобрени за използване при кърмачки), така и при бебето - скрита уроинфекция или някакъв друг проблем могат да доведат до подобно ненаддаване. Затова е много важно да намерите причината за проблема - защото лесното разрешение на непосредствената ситуация с добавки може да замъгли или да отложи откриването на нещо, което е важно да се хване навреме.
Иначе планът за действие, който аз бих предложила в такава ситуация (докато не се разбере каква е причината) изглежда така:
1. Кърми бебето и от двете гърди, колкото е възможно по-често - предлагай гърдата за успокоение, приспиване, изобщо във всяка ситуация, в която се сетиш, между храненията, а също и след хранене пак, за удоволствие и посукване. За бебето вероятно ще е приятно, а за гърдите ти ще е стимулация. Можеш да стимулираш и с изцеждане с помпа, ако предпочиташ.
2. Разгледай тук инфото как да промениш храненето с шише, така че да запазиш инстинктите за кърмене и възможно най-дълго да съхраниш желанието на детето да суче:
http://www.kellymom.com/bf/pumping/bottle-feeding.html
И не оставяй нещата така - във ваш интерес е да разбереш защо се е получило така.
Виж целия пост
# 3
На 6 м. дъщеря ми беше спяла да наддава и се оказа уроинфекция.
Защо не направите изследвания на кръвта и урината , може ли да настояваш пред педиатъра ти за такива ...пожелавам ти скоро да разбереш причината, но и аз смятам че добавката може да отложи откриването на нещо ,което е от значение , както е писала Хедра.
Късмет! Hug
Виж целия пост
# 4
и според мен, ако ти беше намаляла просто кърмата ти самата щеше да усетиш своевременно. Вярно, че като се регулира кърмата и гърдите не са така пълни, но празните от мляко гърди си се усещат. Наистина по-обстойно проверете нещата, пък ако всичо е наред ще си го дохранваш постоянно и това е.
Виж целия пост
# 5
момичета,направих всичко ,което ми бяхте посъветвали и се включвам ,за да кажа резултата:направихме изследвания-всичко е наред,пробвах да кърмя на тъмно,обикаляйки стаята,държах го гладен,но накрая се оказа,че това,което успява да изсуче му утолява само жаждата.Започнах да дохранвам с АМ и той започна да пълни памперса толкова,че чак пропуска.Но сега нацяло се отбива-колкото и да се мъча ,той бута гърдата и не иска да суче.Съответно вече и кърмата ми почти се изгуби,а като види шишето и подскача.Много ми е мъчно,защото аз исках да го кърмя много,а той не иска!Въпросът ми сега е какво да правя,да продължавам ли да давам,макар и само по веднъж?Благодаря предварително,знам,че вашите съвети ще ми помогнат!!Сега вече е наддал нормално и вече тежи 6.300кг.
Виж целия пост
# 6
ами освен да се цедиш и да му даваш, колкото, толкова. Поне да приема кърма все пак. Peace
Виж целия пост
# 7
     Струва ми се , че бихте могли да го накарате да суче отново от Вас, ако отделите време и давате изцедената кърма или адаптираното мляко само с лъжичка. В началото ще Ви е трудно, докато свикнете - ще Ви отнема повече време. Но според мен си заслужава да опитате.  Непременно му предлагайте да суче от вас често. Бебетата обичат да сучат - така ще го върнете към гърдата. Не давайте  залъгалка.
Виж целия пост
# 8
Ами цеденето нещо не ми се отдава,едва успявам да изцедя по 50-60гр,но винаги го пробвам първо да суче,но той бута с двете ръце,единствено вечер и рано сутрин засуква по повече.Това с лъжичката и не даването на залъгалка не действа-човекът заспива гладен,то от там ни дойде и проблема.Иначе е кротък ,дори и да е гладен.Ще продължавам с опитите да се кърмим,пък макар и по малко.Дано да устискаме поне до 6месеца.Вярвам ,че с вашата подкрепа ще стане,иначе ако слушах майка ми,отдавна да съм го отбила.Благодаря ви!!
Виж целия пост
# 9
Опитай се да го кърмиш през нощта - полузаспал. Тогава и лактацията е по-силна и бебето като е сънено едва ли ще се сети за шишето с АМ. Опитвай се да не му даваш добавката с биберон, а с лъжичка или със спринцовка. Кърми често и дано да успеете да махнете добавката.
Виж целия пост
# 10
Трудна работа е веднъж като се отбие, но май варианта да се изцеждаш и през шише да даваш кърмата е най-добър. Обикновено кърмата намаля постепенно за съжаление. Поне при мен така беше.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия