Общо легло, кърмене и сън

  • 1 950
  • 25
Аз пък се чудя, дали спането в общо легло не е причина за по-неспокоен сън, особено на кърмени деца? Моето бебе спи при мен и се буди минимум 3-4 пъти на нощ. Дали просто е още малка или аз не правя нещо като хората?
Виж целия пост
# 1
Не, правиш всичко точно както трябва Grinning
Близостта на майката стимулира желанието за сучене у бебето, затова то се буди по-често, отколкото ако спи отделно. Което е механизъм, осигуряващ оцеляването му по поне два начина - по-честото хранене осигурява доброто развитие на кърменото бебе и поддържането на изобилно мляко, а по-честото будене е един от механизмите, за които се предполага, че защитават бебето от синдрома на внезапната детска смърт.
Така че бъди спокойна - всичко това е нормално поведение на бебето Grinning
Обаче не мога да те успокоя относно продължителността на този период... обикновено отзвучава чак към края на втората годинка, така че се зареди с търпение Mr. Green
Виж целия пост
# 2
точно защото се будеше много често я взех да спи при мен. Някои нощи се буди по 10 и повече пъти, как да ставам? Така и подавам да суче и тя веднага се успокоява и заспива. Не яде повече от 1-2 пъти през ноща, а само се приспива. Плюс това обожава да си катери краката по мен и така да спи. Имаме голяма спалня и в никакъв случай не и е тясно. Завивам я с отделна завивка, за да не и е прекалено топло. Мисля, че се чувства перфектно. Само не знам в това креватче дали ще легне някога да спи newsm78
Виж целия пост
# 3
Само не знам в това креватче дали ще легне някога да спи newsm78
И аз ползвам нашето за гардероб.И моят бебок суче доста често,но забелязвам че това става ако го мъчат зъбките.Иначе имаме случаи да спи и по 4 часа без да суче.
Но това е по-добрия вариант,хем двамата спим,хем се храним.Малко мъжа ми ме бъзика,че винаги спя през един човек от него,но и това няма да е вечно.
Виж целия пост
# 4
Само не знам в това креватче дали ще легне някога да спи newsm78

О ще дойде и това време. Дъщеря ми на около 2г реши че иска да спи в леглото си, което до момента играеше почти никаква роля, но винаги е било сглобено и долепено до спалнята ни.
Виж целия пост
# 5
Едва ли това е причината. Дъщеря ми спи в нейното легло, но понякога се буди нощем да суче, аз я взимам на спалнята и заспивам отново. Тя суче и заспива до мен чак до сутринта, без да суче - просто се завърта по гръб и отнася. Единственото неудобство в такива моменти е, че аз спя много леко, понеже ме е страх да не я затисна и не се наспивам добре от притеснения. Confused
Виж целия пост
# 6
Моето мнение също е, че това е най-доброто за бебето.
В началото аз също се притеснявах за същото, защото още не влизах тук, във форумите, а ми беше втълпено, че бебето трябва да спи нощем, че не трябва да суче(...абе, знаете ги глупостите от педиатрите и акушерките за водата ...)

Но сега, от позицията на времето много съм доволна, че никога не послушах никого в това отношение. Първо мисля, че, ДА, бебето се буди мааааалко по-често когато е до мама и има топла цица под носа му.(но това важи за по-големите кърмачета, ще поясня защо, за малко кърмаче като твоето буденето по толкова пъти ми се струва съвсем нормално)
НО това е най-хубавото нещо, което може да се случи на едно бебе. Пробужда се, цоква за малко ако е жадно, цоква по-дълго ако е гладно, спокойно е, че мама е до него и си заспива доволно. Според организма на бебето това може да стане един-два пъти, може и през два часа, както беше с моето кърмаче.

Тази година ми се наложи да пия несъвместими с кърменето лекарства (и то два пъти за по 7 дни)и вече порасналото ми кърмаче си заспиваше без цица, но пак при нас, в леглото - будеше се по 1 път, пийваше малко водичка и пак сън до сутринта.
В момента, в който възобнових кърменето се започна с буденето по 2-3-4 пъти(никнат ни кучешки в момента), та затова си правя изводи, че спането заедно с майката води до малко по-често желание за сукане, но ако бебето е отбито, спането заедно не влияе на съня(даже ми се струва, че като усеща майка си бебето спи по-спокойно).

Но точно това на мен много ми харесва-иска ми се да приема колкото се може повече от ценната кърмица. Това с разширяването на стомахчето, нали се сещаш, че с кърмата няма как да стане...

А да уточним - под неспокоен сън буденето за кърмене ли разбираш или бебето постоянно приплаква, върти се, не заспива дълбоко?
Защото буденето за кърмене, а между кърменията здрав сън, не е неспокоен сън!

Виж целия пост
# 7
Под неспокоен сън имам пред вид, че понякога след сукане заспива за по 1, 2, 2.5 часа, но понякога цоква малко, унася се, след 15 мин. пак, и пак, и пак...и така примерно си откарваме от 5 до 8 часа. И аз в повечето дни съм като парцал и се чувствам доста изнервена...
Мерси за окуражаването Simple Smile  Hug
Виж целия пост
# 8
Моят не знам по колко пъти на нощ суче Rolling Eyes научих се да спя и в просъница просто да подавам цица. Вече не го броя за будене това, защото и той на практика не се събужда - освен ако не намери очакваната цица, разбира се Mr. Green Когато е неспокоен обаче, започва да се върти, да примрънква, да ме рита... това е вече изнервящото.
Виж целия пост
# 9
Малкият спи веднъж при нас, след час и половина го оставяме в креватчето му-ако сме го приспали на ръце, но общо взето предпочита да е между мен и тати!

Моят не знам по колко пъти на нощ суче Rolling Eyes научих се да спя и в просъница просто да подавам цица. Вече не го броя за будене това, защото и той на практика не се събужда - освен ако не намери очакваната цица, разбира се Mr. Green Когато е неспокоен обаче, започва да се върти, да примрънква, да ме рита... това е вече изнервящото.

Напоследък спи много неспокойно-върти се в просъница, става и се опира на мен, хленчи докато не го взема и не го полюшкам права, а когато е и хремав като сега е просто един малък вечерен ад! smile3511Дано да удържим с баща му докато порастне, че на всичкото отгоре искаме и трички рожбички да си имаме!!! smile3534
Виж целия пост
# 10
T Simple Smile,

А дали не сте в Бум на растежа (или по-точно Лактационна криза), около тази възраст се наблюдава. (предполагам, че си чела вече, но ако не си, в Библиотеката има статии какво е това и как се преодолява)

Обикновено, когато бебетата започнат често-често да сучат е признак, че са пораснали, че това количество кърма не им е достатъчно и за около 3-4-5 дена те започват да сучат почти постоянно докато кърмата се регулира, после вече пак си влизат в горе-долу предвидим режим.
Виж целия пост
# 11
Някъде до около 3 я месец и бебка доста често спеше при нас..Но пределено спи по-добре когато е сама в креватчето/тези ми наблюдения важат за след 6я месец/..особено откакто се научи да става и да се върти много...докато си намери място при нас минава поне час, нервира се и се вижда, че не й е много удобно...а в креватчето като я гледам има си любими местенца, врътне се няколко пъти и доста по бързо намира удобната поза и доста по-бързо заспива...Покрай първото зъбоникнене и температурата  спеше по- спокойно и предпочиташе да спинка при насс...но на детето си му беше некомфортно и нормално, след това определено си пак започна да си предпочита креватчето...незнам как ще при следващите зъбки...но засега е така...Още се кърмим през ноща и по никакъв начин това, че спиме в отделни легла не ни пречи..тя промрънква аз си я взимам кърмим си се и после си я връщам пак в креватчето...
Виж целия пост
# 12
Радвам се,че като бременна влизах да чета тук и научих страшно многто неща,включително и това,че спането в общо легло не само не е опасно,но има и предимства Simple Smile
На мен лично така съня ми е много по-спокоен,бебка също спи по-добре.Още преди да се е разбудила напълно,я накърмвам,успокоява се и продължаваме да спим.Дори на тоя етап мога да кажа,че не ми е възможно да я отделя в креватчето й-самата аз не мога да заспя,ако не я чувствам съвсем близо до себе си. Heart Eyes
Виж целия пост
# 13
И ние спим в едно легло, кажи -речи от около 2я-3я месец. Тогава започна да се буди много по често и аз разбира се реших , че от на мама цицата  по-добро няма и го взех при нас, в леглото. Била съм права, защото точно  4 месеца, когато направи детето, му изби първото зъбче. Вече сме почти на годинка , имаме 9 зъба избива още един кътник, синът ми е неспокоен нощен , но кърменето помага да можем да си починем всички. Направо не ми се мисли , какво можеше да е ако бях го  отбила  ooooh!. Вярно има ги и моментите на подритване, когато детето в съня си се намества и започва да си вири краката по мен или като погледна той си вирнал дупето на носът ми , ама поне ще има за какво да си спомняме след време Mr. Green
Виж целия пост
# 14
EmilyR,мене точно ей това винаги ме е мързяло да правя - да ставам по няколко пъти, да го чакам да се насуче седнала(облегната) и после да го връщам обратно в леглото, особено сега. Пробвала съм, но от всяко събуждане до заспиването минава между 15 мин и половин час при нас и така общо висенето будна по нощите ми се събираше към 2 часа. А като си е легнал при мене, само надигам блузата и продължаваме да си спим.
Иначе и аз бях почнала като теб, но бързо се отказах, пусти мързел...
Иначе и той си спи в креватчето като го слагам там...

kallii, същата работа, но нашия си слага главата на моята възглавница, а краката отиват на татито на възглавницата. Моя мъж обожава малкия да го ритва по носа отвреме навреме, казва, че по-голямо щастие от това няма...
Най-ми е смешно, понякога нощем, дребния се обърква и започва да тършува из пазвата на мъжа ми. Представи си, някой ме потупва както спя и гледам мъжа ми се хили и вика - Да му дам ли?(дребния в това време в просъница бърка ли, бърка в потника му, попъшква(що тъй не открива Амката), пък баща му го хваща гъдела...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия