за проблема с шапките...

  • 1 241
  • 22
Дъщеря ми мрази всичко, което й се слага на главата.. Rolling Eyes..проблеми имам с ластици и фиби, мята се на ляво и на дясно-не и не.. Cry
А за шапките да не говорим, маха я на мига и естествено я хвърля, сложа ли и качулка-маха я, поради това подщи не съм я изкарвала тази зима навън!Какво е това според вас и на какво може да се дължи? newsm78 #CrazyМоля, ако някой има подобен проблем да пише... Hug...Знам, че темата ми е доста елементарна и безсмислена за много от вас, но за мен ще е важно да знам и евентуално един ден да успея да й сложа шапка на главичката, без това да е проблем!! Hug  bouquet
Виж целия пост
# 1
И Зори мрази шапки, а за фибички не знам - просто още е малка. Почти винаги плаче и се сърди, като и слагам шапка, но навън вече е забравила за нея и всичко си е о.к. ... доколкото може де, при положение, че не ще да стои в количката, а предпочита да е гушната  Tired
Виж целия пост
# 2
Започни и ти да носиш шапки и фиби, заведи я да си избере сама шапка в магазина /да бъде като мама/ Simple Smile
Виж целия пост
# 3
Таня също не признава никакви ластици и фиби. Шапки почти не носи - все не мога да и уцеля - уж на мен ми стават, а на нея са и малки - вдигат и се над главата. Реших си проблема с лента за уши и и я слагам навън, че иначе в нас и става топло.
Виж целия пост
# 4
Остави я на вън без шапка - студът прави чудеса.
Макар, че още е малка и може да мине и без, но опитай.
Моята дъщеря си казва, че иска ръкавици, шапка, когато и е студено, лятото пък не и се излиза, защото е голяма жега.  
Виж целия пост
# 5
За съжаление, не мога да те посъветвам....... но идеята да си избере сама шапка ми хареса. Нещо закачливо, може би, с някакви детски мотиви. Тя все пак е по-големичка и вече разбира.
При нас пък проблемът е, че Алекс е в непрекъснато движение и постоянно шапката му е накриво и се подава по някое ухо навън. Донякъде решихме проблема с това, че прабаба му оплете шапка плътно прилепнала по главичката с връзки отдолу. Иначе пробвахме какво ли не - не знам колко вида шапка - с връзки, без връзки и т.н. Работа върши и качулката на космонавтчето, защото тя е с връзки, които я стягат плътно по главичката.
Виж целия пост
# 6
Пробвай шапка с връзки, за да не може да я маха. Аз такива шапки слагам на моя син, защото той също не понася нищо на главата си, но като види че не може да я махне и не се тормози повече  Simple Smile А като излезем навън вече не й обръща внимание.
Виж целия пост
# 7
Дъщеря ми като малка също не държеше шапки и за това винаги бяхме с качулка.Сега синът ми понякога се опитва да си маха шапката,но тя е с връзки и колкото и да опитва -бързо се отказва.
Виж целия пост
# 8
Големият ми син беше същият като малък.Но тогава постигнахме компромис с качулката.Ходеше без шапки,но с качулка.Чак след първи клас започна да харесва шапки.Имаше периоди даже,не искаше да я сваля.Слава богу с малкият нямам такъв проблем.(за сега)
Виж целия пост
# 9
Помниш ли в нашето детство имаше шапки "скафандри", аз така ги наричах. Вършат работа и за шал и за шапка. Трудно се свалят. Бях намерила да купя такава на малкия, но той си търпи шапката, ръкавичките, може би защото ги слагам преди излизане и аз също си слагам шапка.

Моя син пък обувки не търпи, рита, рита и се събува. Уж купих апрески трудни за събуване, но и тях се научи да събува  Crossing Arms
Виж целия пост
# 10
Моят син също не иска шапки. Отказах се да се бора с него при всяко излизане и почнах да го изкарвам без шапка. Навън като се залиса му слагах качулката, но пак я махаше. Накрая се отказах. Нека му мръзнат ушите!!! Сега пак го изкарвам така без шапка, не го тормоза да слага качулка и като му помръзне малко главицата и сам иска да си я слага. Най-добрия вариант!!!
Виж целия пост
# 11
София до сега 3 зими беше без шапка, едва тази 2 пъти, когато валеше каза, че иска качулка.
Никога не съм го приемала за проблем, аз също не нося шапка.
Виж целия пост
# 12
И Симеон е с шапка с връзки,за да не я сваля и всеки път докато я слагам той се дере,все едно е трънен венец Sad
Виж целия пост
# 13
Благодаря ви за отговорите!! Hug  bouquet
За шапките с връзки-НЕ, не  рискувам, защото когато й сложа такава, така си ги дърпа, че може да се обеси, въобще не я боли, дърпа ли пърпа, докато не се намеся аз, да й я махна!! Sick #Crazy
Но, това за изкарвантто без шапка
Остави я на вън без шапка - студът прави чудеса.
Макар, че още е малка и може да мине и без, но опитай.
Моята дъщеря си казва, че иска ръкавици, шапка, когато и е студено, лятото пък не и се излиза, защото е голяма жега. 
newsm78.........ще пробвам и това, но какво ли ще измисли , просто ми е бедно фантазето!! Rolling Eyes
  bouquet
Виж целия пост
# 14
 И ние лятото не търпяхме шапка, но сега като му е студнено не смее да я махне. Есента по често я махаше. Студа прави чудеса!(както е казала една мама по горе)
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия