Бременност и киста

  • 858
  • 3
Момичета здравейте и за много години!
Точно на връх нова година разбрах,че съм бременна за втори път. До тук добре,но днес ходих на лекар и той като ме прегледа каза,че има начална бременност,но имам и много голяма киста на левия яйчник. На всичкото отгоре съм с малко количество прогестерон и сега ми биха прегнил. До тук горе-долу добре,не бях чак толкова притеснена,но сега след прегледа ми се засили кървенето. Нямам болки,но имам леко кървене. Мисля си дали при прегледа не са спукали кистата или е начало на аборт? Моля за отговори на по-опитните от мен. За сведение само...първата ми бременност започна почти по същия начин,но такова кървене нямаше....  bouquet
Виж целия пост
# 1
 Здравей Vilistar,
 Преди всичко искам да ти честитя нова година и да ти пожелая лека бременност.
 Сега по въпроса. И аз съм с киста на ляв яйчник, 4 см. Първоначално искаха да я отстранят през 16 г.с., но тъй като няма нарастване на самата киста решиха това да стане при раждането или след него. В началото и аз имах кървене и ми изписаха прегнил, утрогестан и нош па. Държа да ти кажа, че безобидно кървене по времена бременността няма. Добре е да уведомиш лекаря си и да предприемете мерки. В никакъв случай не е задължително да е аборт. Причините могат да са хиляди.
  Успех  Peace
Виж целия пост
# 2
Здравей, Вилистар!
И аз в 9-10 седмица прокървих, биха ми прегнил и ми предписаха утрогестан, който все още вземам. Освен това - стого лежане. Ставане само до тоалетната.
Не знам колко ранна е бременността ти. Преди установяване на сърдечен ритъм се случва бременност да се загуби поради хромозомни грешки. Вярвам че при теб всичко ще бъде наред. Лежи, лежи, лежи. И ако кървенето ти се усилва вместо да намалее след прегнила - отивай в болницата. Вероятно ще те приемат стационарно.

Това че имаш киста и нисък прогестерон ме навява на мисълта, че може да е киста на жълтото тяло. Сравнително често срещано явление, изчезва от самосебе си около четвъртия месец в повечето случаи. Само с един прегнил едва ли ще минеш. Трябва да приемаш всеки ден прогестерон. Това разбира се е мнението ми на човек, който е минал по този път, не съм лекар.

Успех! Peace
Виж целия пост
# 3
Благодаря момичета!   bouquet
Проблемът е,че с това малко дете не мога да лежа по цял ден. Иначе и аз се чувствам по-добре като лежа. Кървенето е по няколко капки,но го има. Тук лекарите не са от най-добрите,т ака че продължавам с прегнила и утрогестана и дано да се задържи ембриончето. Това ще се моля! Ако е писано бебчо да се роди ще мина през какво ли не...нез нам. Ще се опитам поне повече да си почивам!  Hug Praynig Praynig Praynig
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия