Бебе на 3м в столче за кола през деня? Може ли?

  • 3 756
  • 57
Бебка е на три месеца и половина,и през деня я държа повечето време в столчето за кола.Имаме кошара но тя почти нежелае да стои в нея.Аз се притеснявам дали не е вредно за гръбначето? Имаме час за ортопед след 2 седмици,но до тогава ще се притеснявам дали неправя грешка Sad... Ако не е в столчето иска само на ръце,а вече е 7 кг.
Вие как мислите? Имате ли подобен проблем?
Благодаря предварително!  bouquet
Виж целия пост
# 1
Може, кошниците за кола са направени така, че да не натоварват гръбнака  Peace
Виж целия пост
# 2
Ако имате възможност си купете шезлонг.
Аз не бих държала детето цял ден в столче за кола. Naughty
Виж целия пост
# 3
И аз не бих държала детето си цял ден в столче/кошница за кола. По - добре шезлонг, ако съвсем нямам избор, и то в никакъв случай за цял ден. Все имам чувството, че гръбчето се натоварва при стоене в тази поза, но питай специалиста щом ще ходите на преглед.
Виж целия пост
# 4
Ако имате възможност си купете шезлонг.
Аз не бих държала детето цял ден в столче за кола. Naughty
Peace
Виж целия пост
# 5
Между стол и кош има разлика, ако е стол за кола, те започват от 9 кг. или поне аз не знам да има други, та са си доста в седнало положение за 3 месечно бебенце било то и 7 кг. аз не бих си държала детето там, пък ти си решаваш и аз съм за шезлонга или поне кош за кола Peace
Виж целия пост
# 6
В столче/кошница за кола не е препоръчително да се държи бебето повече от 3 часа Naughty
Виж целия пост
# 7
моят много обича да седи в кошницата за кола,така наблюдава какво става.редувам кошара,количка,кошница за да има разнообразие.Така сме от както стана на 20 дни.обаче той порастна и сега кошницата я използваме само за колата.купихме шезлонг и там му е много по-добре.можеш да регулираш нивото,както легнало,така и полуседнало.
Виж целия пост
# 8
Може.
На три месеца вече не е интересно да гледа тавана, а столчето мисля, е добро решение -  ти  да си свършиш нещо, а бебка да си любопитства  Laughing
Аз също си ползвам кошницата и вкъщи.
Виж целия пост
# 9
В столче/кошница за кола не е препоръчително да се държи бебето повече от 3 часа Naughty


Аз специално питах ортопед, когато ходихме на профилактичен преглед, даже кошницата вкарахме в кабинета, за да е ясно точно за какво питам, каза, че няма никакво ограничение за времето  Peace
Виж целия пост
# 10
В столче/кошница за кола не е препоръчително да се държи бебето повече от 3 часа Naughty


Аз специално питах ортопед, когато ходихме на профилактичен преглед, даже кошницата вкарахме в кабинета, за да е ясно точно за какво питам, каза, че няма никакво ограничение за времето  Peace
И на мен ортопед ми каза това, което написах Crazy
Може би истината е някъде по средата Thinking
Виж целия пост
# 11
И аз не бих държала детето си цял ден в столче/кошница за кола. По - добре шезлонг, ако съвсем нямам избор, и то в никакъв случай за цял ден. Все имам чувството, че гръбчето се натоварва при стоене в тази поза, но питай специалиста щом ще ходите на преглед.
Май не сте ме разбрали правилно.Аз не я държа по цял ден в кошницата,а редувам с кошарата и носене на ръце.В кошницата и се събират по 5- 6 часа максимум, разпределени за целия ден.
Виж целия пост
# 12
Нашата количка е с няколко коша, и единият от които беше кошница за кола. В него го сложих от деня на изписването,   докато му стана малък. С него изкарахме  всички разходки през лятото, почти по цял ден.
Все пак са пригодени за новородени, може да стои колкото си искаш стига на бебето да му е удобно.
Виж целия пост
# 13
И нашия кош уж е пригоден за новородено, но ако сложа бебето си там без да го натъпкам с възглавници и одеала то ще се прегъне буквално на 2, така че надписа от 0-13кг изобщо не е верен.
Ако искаш бебчо да ти седи спокоен и да се заглежда и да си играе купи си люлка от илиенци за 40лв. Чаках си аз в пигис хауса да докарат някакви си шезлонги и хубави люлки и докато ги дочакам мъжът ми взе на майтап една такава. От първия месец го слагам там. Е..за нищо на света не я сменям, даже утре ще купуваме още една за в бабите. Става за легнало/седнало и всякакво положение  Peace

Като тръгвам да готвя слагам дребния при мен в кухнята, шетам си спокойно, той си ме гледа и по някое време гледам, че даже е успял да заспи без биба, без люлеене.
Виж целия пост
# 14
На моето кошче за кола, което е Maxi Cosi, в упътването му изрично пише, че не е препоръчително да се държи детето там за повече от 3 ч. наведнъж - заради леко свитата позиция (важна за безопасността му в колата, но иначе натоварваща гръбнака повечко) .

Ако го слагам в кошчето у дома, просто подлагам едно одеалце, за да се поизравни позицията и детето да е все пак легнало с равно гръбче. Същото правя  на люлката, която ни подариха. Като започне да заяква и да сяда - тогава няма проблем.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия