Зачервена гушка, дращи като шкурка

  • 1 155
  • 18
Мами, на Симона от 2-3 дни й е много зачервена гушката и леко лявата бузка. Започна като обривче и сега е червено и дращещо Confused Confused Спрях да я обличам с едни блузки с яки, обтривам с разтвор от лайка и мажа с крема на Мустела за лице, но не виждам особено подобрение. Какво друго да препдирема?Дали е разумно да я мажа с крема за подсичане на Мустела? newsm78
Виж целия пост
# 1
Бих ти препоръчала Фенистил.
Виж целия пост
# 2
Аз мисля, че доктор си трябва Thinking
Някой препарат може да е помогнал на някое дететнце, но при твоето да има обратен ефект. Не си прави експерименти, кожните проблеми не са за подценяване, за да се лекуват във форума Peace
Виж целия пост
# 3
На мен ми намирисва на претоплено...обикновено ези пъпчици се появяват точно по вратлето,раменцата и личицето......Прецени си обстановката и това дали не го обличаш повече от необходимото.
Кремче на за подсичане би ти свършило работа при тези обстоятелства.
Потърси и мнение на специалист!
Виж целия пост
# 4
при нас се появи първо на едната бузка,после на другата,после на челото,после на главата.едни червени петна,стоеше като протрито и на допир грубо като шкурка.оказа се че просто има суха кожа.мажа с един приготвен крем ,ама от време на време пак се появява.консултирай се с лекар.може да е всичко!
Виж целия пост
# 5
Хм, ясно...ами утре ще звъня на педито значи..уж позавяхна ама пак и шкури кожичката... Thinking
Виж целия пост
# 6
Не мажи с нищо, което не е предписано от лекар!
Това ми прилича на атопичен дерматит, преминахме и ние през това, бузките му бяха като шкурка, а на челото му стана нещо като рана с кора. Всичко се оправя с подходящо лечение и поддържаща медицинска козметика. Peace
Виж целия пост
# 7
аз искам да попитам какво е мнението ви за крема за суха кожа на а-дерма.смятам да го купя.ние сме с много суха кожа както по главичката,така и по тялото.имам крем с кортикостероиди предписан от лекар,но гледам да не злоупотребявам с него.а иначе зехтина с който го мажа не помага много.не му понася добре бадемовото масло,а повечето лосиони и олиа го имат в състава си.
Виж целия пост
# 8
педито или кожен.
дом.лечения Naughty
Виж целия пост
# 9
аз искам да попитам какво е мнението ви за крема за суха кожа на а-дерма.смятам да го купя.ние сме с много суха кожа както по главичката,така и по тялото.имам крем с кортикостероиди предписан от лекар,но гледам да не злоупотребявам с него.а иначе зехтина с който го мажа не помага много.не му понася добре бадемовото масло,а повечето лосиони и олиа го имат в състава си.


А-Дерма е страхотна поддържаща козметика при дерматити. За мен е най - добрата даже.
На нас ни я изписа педиатърката след лечението с кортикостероид. Вече над година я ползваме и съм много доволна, поддържа кожата в идеален вид /като знам каква беше/.
Ползваме крема Екзомега и измиващия гел 2в1 в момента.
На твое място въобще не бих ползвала масова козметика. Ние досега от масовата козметика сме купували само такава от най - висок клас Мустела и то например слънцезащитен крем.

Ето тук темичка, докторката препоръчва също А-Дерма:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=251675.0
Виж целия пост
# 10
Белина ползвала ли си за някоя дреха? На дъщеря ми се получава същото, ако я облека с дреха, чистена с нея  Confused
Виж целия пост
# 11
Ники много благодаря за съвета! просто трябва да намеря алтернативно решение,не мога да го мажа постояннос крема с кортикостероиди,знам че не е добре за имуната система.звънях на кожната да и кажа,че като спра да го мажа пак се почва старата,а тя ми отговори,че ще е така докато не порасне.е не мога да се примиря с този отговор.
Виж целия пост
# 12
Ники много благодаря за съвета! просто трябва да намеря алтернативно решение,не мога да го мажа постояннос крема с кортикостероиди,знам че не е добре за имуната система.звънях на кожната да и кажа,че като спра да го мажа пак се почва старата,а тя ми отговори,че ще е така докато не порасне.е не мога да се примиря с този отговор.
Никакво примирие! Grinning Hug
Опитай с А-Дерма, скъпичко изглежда на пръв поглед, но са много икономични продуктите и накрая като видиш колко време ги ползваш - излизат колкото обикновена козметика.
Дано да са добре малчовците! Hug
Виж целия пост
# 13
Белина ползвала ли си за някоя дреха? На дъщеря ми се получава същото, ако я облека с дреха, чистена с нея  Confused

Мен ли питаш, Никол?Не съм...леле, ами ако е атопичен дерматит???? ooooh! Sad
Виж целия пост
# 14
Ние също бяхме така. Мазах го с какво ли не, но не помогна. От няколко дни го мажа с Мустела и забелязвам, че кожата вече е гладка и няма зачервено.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия