съвет - приятелят ми не иска деца

  • 4 100
  • 50
Здравейте,
Първо се извинявам че пиша като гост, но се страхувам, че мои познати ще го прочетат и че ще достигне до приятеля ми.
Ужасно много искам да си имаме дете, но изглежда че приятеля ми не иска. Заедно сме от 6 години и досега никога не съм се съмнявала в любовта му. Но вече много пъти подмятам и дори директно задавам въпроса за деца и винаги получавам всякакви уклончиви отговори... "Сега не ми се мисли, Уморен съм, Има време." Опитвам се да разбера каква е причината, но той се затваря в себе, сменя темата или просто ми казва че друг път ще говорим. Винаги съм се старала да го разбера и не знам защо сега не иска да сподели с мен.
Сигурно и при други двойки се е случвало единия да пожелае деца преди другия... Ще ви бъда благодарна да ми дадете някакъв съвет.
Цялото положение и невъзможността да говоря с приятеля ми ужасно ме натъжава. Започнах да се чудя какво ли не? Че не ме обича, че не обича децата или и аз не знам какво... Дори сега плача като пиша това.
Благодаря ви предварително.
Виж целия пост
# 1
star s не знам какво да ти кажа това е нещщо много интимно което се рашава между двама,щом имаш такова голямо желание сподели с него накарай го да те изслуша да те чуе какво искаш да му кажеш и най-важното той да ти обясни как се чувства по този въпрос,трябва наистина да е готов в противен случай няма смисъл трябва да е желано и от двамата с един не става.Но при всички положение задължително трябва да се говори да има диалог.Стискам ти палци да се оправят нещата и да решите проблема заедно Peace Hug
Виж целия пост
# 2
Миличка, предполагам колко ти е тежко. Нямам такъв горчив опит, но мисля, че единствено истнски откровен разговор може да помогне. Или поне да ти даде някаква яснота. Причините може да са какви ли не. Недей да правиш догатки. Не е честно ако приятелят ти е наясно с желанието ти за бебе, да те дъжи в неведение.
Виж целия пост
# 3
Миличка, предполагам колко ти е тежко. Нямам такъв горчив опит, но мисля, че единствено истнски откровен разговор може да помогне. Или поне да ти даде някаква яснота. Причините може да са какви ли не. Недей да правиш догатки. Не е честно ако приятелят ти е наясно с желанието ти за бебе, да те дъжи в неведение.
Peace
Моят 7 години не искаше под претекст, че не сме готови. С много търпение успях да го убедя. Онзи ден ми каза, че иска и трето- значи не било страшно! Mr. Green
Виж целия пост
# 4
Трябва да поговорите сериозно.

Имате ли брак?
Възможно е да не иска нито брак, нито деца...

Опитай се да поговориш с него спокойно и да му обясниш, че искаш деца. Все пак децата са едно от най-важните неща в живота, както и смисъла на всеки живот.

Дано да си промени мнението и скоро да се радвате на бебче!  Praynig
Виж целия пост
# 5
На колко години сте?
Най-вероятно го е страх.
Виж целия пост
# 6
И да търсиш причина, едва ли тук ще откриеш отговора. Диалог- това е,от което имаш нужда- директен разговор с него.
Виж целия пост
# 7
 Много кофти ситуация.Моя мъж пък не иска да имаме още деца и борбата ми с него в това отношение е жестока.
  В никакъв случай не оставяй нещата така. Дължи ти поне обяснение за нежеланието.Никоя жена не заслужава да изпада в такова положение.
  Аз лично съм доста крайна и съм готова да се разделя с мъжа ми, ако не успея да го накарам да пожелае още деца.
  
Виж целия пост
# 8
Преди време имах подобен проблем с бившия си съпруг, но го реших веднъж за винаги  #Cussing out Няма смисъл да се самонаказваме , но той и обичаше да си забавлява и с други жени  Mr. Green Накрая не издържах , разведох се и сега имам страхотен съпруг и детенце , което е желано и обичано  Joy Joy Joy Не мога да ти дам никакъв съвет , просто ти си човека , който трябва да реши как да действа в такъв момент , ти си го познаваш най- добре  bowuu
Виж целия пост
# 9
Започнах да се чудя какво ли не? Че не ме обича, че не обича децата или и аз не знам какво...
Това с обичането са женски глупости.
Един мъж иска деца, за да остави име,
имане, за да запуши на жената устата,
за да проима свободно време поне за
една-две години, или защото е паднал
в капан и се е поддал на слабост или на
алкохол. Както и да го погледнем, иска ли
да има дете, мъжът го прави не от обич
към теб, а предимно от обич към себе си.
Така че си избий от главата, че не те обича.
Просто не му се занимава или го е страх.
Ако смяташ, че вече клониш към климакс,
търси друг биологичен баща за децата си.
Пък с този си дръжте ръцете и танцувайте блус.
Добре, де, може и салса.
Виж целия пост
# 10
Ако говорим сериозно по въпроса, обикновено свършва със скандал и викове от негова, с рев от моя страна. Защо съм бързала, имало време, да съм престанела да притискам...
Ако говорим шеговито, човекът си ги представя...къдравички, чернокоси, трениращи бойни изкуства, негови малки копиица. Накъде след 13271245 години. Crazy Много ме боли от това чакане. Но имам време...и знам, че искам да са от този мъж. Тъй че чакам...Пък и какво, само 2 години и половина минаха, остават ми още 13271242, 5 години  Mr. Green
За мен Лиска е права, донякъде. В смисъл, не съм разсъждавала защо мъжете искат деца, защото не съм срещала мъж, който иска Laughing , но за останалото - че ако вече си по-голяма и след разговори той не е склонен на деца, а ти искаш дете повече от колкото да бъдеш с него, т.е. искаш дете, а не дете от единствено и само този мъж, може би ще е добре да се поогледаш за друг евентуален татко.
Много успех ти желая, дано всичко се нареди!!!  bouquet
Виж целия пост
# 11
ако той сериозно не иска деца, а ти сериозно искаш, или той иска деца, но не от теб или не знае какво иска
затова играй на ние питаме вие отговаряйте и решавай бързо
защото ако той наистина не иска, ти ще си тази, която след 2 години, ще се чувства супермината от това, че е пропиляла 8 години от живота си с човек, който не може да сбъдне с нея едно от съкровенните й желания
загубих две години с такъв човек от най-хубавите си и се разделих с него основно по тази причина. и не съжалявам.
Виж целия пост
# 12
Ще бъда груба, затова предварително се извинявам - ми аз бих го зарязала.

Да се обоснова - ако наистина държи на теб, ще преодолее егоизма и/или страха си, без дори да прави големи усилия и ще се съгласи за детенце. Уклончивостта е най-гадната черта у мъжа, защото с нея той се опитва да се измъкне от всичко, което го дразни. Щом не е готов да направи жертва, при положение, че вижда, че искаш дете (а и щом ходите от 6 години, значи не си на 20, т.е. рискът за детето и за теб се увеличава постоянно, не намалява, противно на това, което си мислят мъжете), при това, че го искаш много, значи не те заслужава. Не бих разчитала на такъв човек. Да ти каже прямо - НЕ ИСКАМ. Тогава поне ще имаш отговор, а той и за това няма доблест да направи.
Виж целия пост
# 13
Направо мъжете са една трудна за разбиране загадка,естествено и големи егоисти.Как така не иска дете?Не иска да поеме отговорност,защото да родиш, отгледаш и възпиташ дете означава именно това.Съгласна съм с Герганди,помисли си дали искаш да бъдеш с този безотговорен мъж, които не иска да порастне.При нас положението с детето е от по-различно естество, искаме, но не можем.И това е кофти.Времето си тече, поговори с него, защо не иска дете, затова сте двама, за да говорите за проблемите си и да ги решавате заедно.Дано приятелят ти узрее за бащинството, искрено ти го пожелавам.
Виж целия пост
# 14
поредната тема . . .
какво им става на тези мъже бе?!
По въпроса: диалог, диалог и пак диалог . . . ако това не помогне бягай!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия