отказва мляко

  • 467
  • 9
За много години на всички мами, искам да споделя с вас проблема си, синът ми е на шест и половина месеци и е на кърма, захранен е с пюрета и съм заместила обедното хранене, но тъй като кърмата ми намалява реших да му дам адап.мляко, купихме Аптамил 2, но той отказва категорично да го пие. И тъй като се цедя а кърмата намалява се чудя как да процедирам, даите идей, какво сте правили в моят случай.
Виж целия пост
# 1
Според мен имаш 2 възможнсти - смени млякото - пробвай друга марка, или просто се опитай да стимулираш лактацията - цеди се по-често (само така ли му даваш кърма, той суче ли), пий чайче на Hipp за кърмещи майки - с мен направи чудеса, пий и чай от анасон и копър, по-силна отвара си направи - на 200 грама вода по 1 чаена лъжичка и от двете. Чувала съм, че и бирата помага, но не смея да ти я препоръчм, аз лично си позволявам пнякога Embarassed Освен това ако си в цикъл е възможно да ти намалеее кърмата, също знам, че горещ душ помага. Ами май това е. Успех!
Виж целия пост
# 2
Аз се цедях още от самото начало, тъй като не искаше да сучи, и реших да редувам кърма с АМ. Също и аз тогава си купих Аптамил, но детето ми отказа категорично да го пие. Реших, че просто бебка съпоставя вкусовете на кърмата ( която е сладка) с АМ.И продължих с кърмата ( с това цедене голям зор виждах), но постепенно замествах млечните хранения.И така до 8,5 месец, когато напълно ми спря кърмата и тогава тя просто като нямаше кърма много на бързо пропи и АМ. Но в случая смених Аптамила с НАН. Мисля, че когато ти спре кърмата напълно детенцето ти иска или не ще започне да пие АМ.
Виж целия пост
# 3
Пробвай др марка мляко, например милумил е за злоядковци и за това е ванилено и сладичко...моя син като спрях да го кърмя, само такова приемаше.
Все пак ако успееш да стимулираш лактацията - по-добре Wink
Виж целия пост
# 4
Не искаше никакво АМ - само кырма. Затова до 13 месеца аз бях източника на мляко, а след това когато по ред причини реших да го отбия, направо му дадох нормално полумаслено краве (след 9 месец по принцип е вызможно, ако няма прояви на алергий)и той страшно го хареса. Пробвай да смениш марката на АМ млякото, може да помогне.
Виж целия пост
# 5
И мойто момче не харесваше много АМ след кърмата - но при нас не прие Омнео, а Аптамила го хареса.

Да не те плаша, но се запознах с една майка, детенцето беше на 1 год и 2 м. и тя беше пробвала всички марки АМ и той категорично отказваше да пие каквото и да било друго освен кърма и всякакви опити да го отбие били напразни - писъци, рев. Жената се беше видяла в чудо, но детето и изглеждаше чудесно - един здрав розовобузест младеж. Както знаем - от кърмата по-добро няма, но и при мен след четвъртия месец намаля, а до 6тия нямах изобщо.
Виж целия пост
# 6
Виктор от самото начало е на Аптамил и не съм имала проблеми но всяко дете има различни вкусове.
Посъветвай се с педиатъра ви кое мляко да опитате.
Виж целия пост
# 7
Пробвай др марка мляко, например милумил е за злоядковци и за това е ванилено и сладичко...моя син като спрях да го кърмя, само такова приемаше.
Все пак ако успееш да стимулираш лактацията - по-добре Wink
Подкрепям, милумил и при нас подейства след около седмица борба и откази от страна на дъщеря ми.И все пак пробвай да стимулираш лактацията Peace
Виж целия пост
# 8
Защо мислищ, че е задължително да го дохранваш с АМ? Може е с кисело мляко, ако разреши педиатърът.
Виж целия пост
# 9
Защо мислищ, че е задължително да го дохранваш с АМ? Може е с кисело мляко, ако разреши педиатърът.

А защо да рискува с кисело, ако детето може да приеме някакво АМ...киселото е хубаво да се даде поне към 10-тия месец, а най-добре след годинка...а и не е толкова пълноценно както АМ, който все пак са мислени и правени да удоволетворяват нуждите на бебетата на определена възръст, а не са като киселите млека с някакво съмнително качество, с по 1 месец срокове на годнисти Wink
Иначе като най-краен вариант би могло....но евентуално ако всичко друго е отхвърлено като вариант....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия