Режима, който спазват вашите близначета

  • 3 379
  • 36
Не знам дали има такава тема, но аз не намерих и за това реших да пусна тази.

Предназначението и е да обменим опит с това как се справяхме/справяме с храненето, къпането, приспиването и всичко, което се изисква за отглеждането на бебе, защото все още виждам, че има "новонавлезнали в бизнеса" мами, които се нуждаят от съвети в тази област. Имах приятелка с близнаци и нейния най-голям ужас беше приспиването им.

Аз ще дам пример като опиша накратко нашия режим.
При нас още от самото начало по-голямата госпожица беше обслужвана първа, по-малката след нея. Беше трудно да свикнат, защото по едно и също време огладняваха. Майка ми ме подучи да събуждам едната по-рано, но и така че времето да ми стига да я оправя преди сестра и. Когато поотраснаха и броя и начина на хранене се промени, се промени и режима-голямата госпожица продължи да има привилегията да е първа, и за да ги науча така отново се наложи да я храня по-рано, да я приспивам по-рано и така. И ето, че и този режим се промени окончателно, след 9ти месец-вече се хранеха заедно и в повечето случаи заедно си заспиваха-просто си ги оставях в кошарката и само ги наблюдавах кога ще си заспят. Ние не сме ги разделяли никога-заедно си спят и сега. Поръчахме им едно голямо креватче, с предназни решетчици откъм главата за да не падат.
И сега си имаме режим, но той вече почти не се различава от режима на другите деца.
Виж целия пост
# 1
Ася, много хубава тема. И на мен ще  ми е от полза опита на другите мами, с по-големи близнаци. Ние май още си нямаме режим, защото се храним доста често. Почти винаги ядат заедно или един след друг, просто се будят заедно за ядене и са като часовник. Та ето горе-долу как изглежда нашата таблица.
  Сутрин АМ в 9.00, после в 12.00 най-късно, след това задължително към 15.00, после в 18.00 или понякога към 19.00, ако спят, баня към 20.30 и АМ в 21.00. Заспиват чак към 22.00, дори сега още не спят, а мрънкотят, очевидно искат гуш, но аз устоявам стоически, и се събуждат към 3.00 отново за папкане. Много рядко изкарват до 4.00-4.30, което си е направо рахат за нас с таткото, и така после хапват в 6.00-6.30 .... Общо взето това е схемата ни.
Все още не се отказват от храненето в 3.00 и това си е.  Close
Относно количеството, Хриси си изяжда без проблеми 150мл., а Мишко 130-140.
Ако сме навън на разходка или с колата, издържат без храна по 4-5 часа дори.  Grinning
И при нас по-големият на кг., а това е Хриси е с привилегията да го къпем първи, защото е по-нетърпелив /като мен Wink/, докато Мишето чака мирно на леглото ред за баня.
Относно заспиването, при нас Хриси е по-глезен и често иска да го приспивам на ръце, докато Мишето се бори сам. Вие приспивате ли ги или ги оставяте сами да заспят. Аз ги оставям на нощна лампа и на намален телевизор и така заспиват.

Ще чакам вашите съвети. Хубава вечер!
Виж целия пост
# 2
Много хубава темичка. Ето как е при нас:
Будят се около 9-10, първо преобличам по-нетърпеливия, нахранвам го и подхващам другия. следващото ядене е в 12-13, после около 17-18, след това се къпем около 20h, и папкаме около 20,30-21 и ги слагам да спят. Когато е хубаво времето излизаме между 13 и 15h. По принцип между храненията поспиват по 20тина минутки, а преди баня се глезим и се смеем по 20тина минутки, че да се уморят Laughing. Със спането имахме малко ядове с Алекс, разнасяхме се на ръце по 2-3 часа, но за щастие този период отмина и сега след като се нахрани и заспива от раз. Сами иска по-вече внимание, полюшвам го както е в креватчето и заспива. А свекърва ми ме научи на много добър трик за заспиване- слагате им някакво одеалце до главичката и така се гушкат и зспиват много по-лесно. При нас работи безотказно Wink. За щастие сами се отказаха от нощното хранене от 2рия месец и сега спят по 10-11часа Simple Smile.
Виж целия пост
# 3
И аз да споделя,като по-старша до тук в бранша Mr. Green
Значи в началото като новородени сами определяха режима си,като вечер първи оправяхме кавалера Wink,защото беше по-лакум,а дамата търпеливо изчакваше.Още през вторият месец спряха да се будят за нощно хранене(мисля,че е индивидуално,не може ако плачат да се мъчат да не им се дава да ядът)Сега като по-големки,сутрин стават към 8.30-9-закуска,обяд към 13-13.30,лягане-спят малко по час и нещо Close,вечер пак първи в банята е Ради,после Дари,следва АМ и веднага заспиват,рядко ако някой се е разбеснял преди това и прави номерца,но бързо се укротява.Общо взето мисля,че АМ ги приспива и успокоява,незнам като го спрем как ще заспиват.Но те вече като тичат цял ден и се изморяват  и затова може би заспиват бързо.Пропуснах само да кажа,че през деня ги слагам да спят в различни стаи,защото обикновено Ради спи по-малко и да не  я буди затова ги разделям,иначе вечер си спят винаги в есна стая в две отделни кошарки и мама и тати между тях Mr. GreenНе се оплаквам,сами си направиха този режим и смятам,че е добър Peace
Успех на всички! Hug
П.П.Опс,сега видях,че децата на Ася даже са малко по-големки от нас Hug
Виж целия пост
# 4
Да, с 19 дни Joy

При нас нощното хранене не го пропускаха до края на 3тия месец.
Аз винаги съм била фен на кърменето и за това винаги ги хранех с моя кърма, макар че като поотрастнаха вече я изпомпвах, защото започнаха да им никват зъбки. Спряхме я чак като станаха на 9мес.
А сега се сетих и още нещо, което би могло да се вмъкне тук, но може би мамите с по-големите близнаци тярбва да си кажат мнението. Става въпрос за гърнето. Моя братовчда ми беше за пример в това отношение-тя винаги огато можеше слагаше малката си дъщеря на гърне още на 10 месеца и после я научи много бързо да си казва всичко, след което още на 2 годинки малката вече ходеше в на тоалетна чиния(с бебешка дъска и малко помощ, де). Обяснението на братовчедка ми беше, че колкото по-малко е детето, толкова по-лесно свиквало, а също и факта, че по-голямата и дъщеря се привързала към гърнето и го използвала до 5 гозишна възраст.
Моите куклички си използват гърнето, макар че нощно време или когато сме на гости са с памперс. Но аз мисля, че им е рано да използват тоалетната. Хубавото е, че като седне едната сяда и другата и ще, не ще, идва и музата.
Виж целия пост
# 5
Привет момичета, аз съм от близнашките мами, но още нямам опит като вас, но видях че се заговорихте за гърнета и приучаване. Имам по голям син и него съм започнала да го приучавам на 10 месеца, но има бебета които започват още от раждането, има много майки които практикуват този метод, ето я и темата където е описано  За изхождането, закаляването и кърменето на поискване
Виж целия пост
# 6
За мен режима винаги е бил и все още е бил основния начин да се справям с децата. Като бяха бебета ги хранех "по часовник", спи, не спи, гладно, не гладно - ще яде!! Може и да не съм била права /често съм ги будела, защото е часът за хранене  Embarassed/, ама свикнаха и това беше единствения ни шанс да прекараме деня общо взето нормално. Къпането винаги беше по едно и също време /аз ги къпех рано следобяд/, защото вечер бях направо скапана. Като малко по-големи 1-3 годинки, винаги съм си спазвала часовете за хранене, разходки и сън. По принцип децата ми на тази възраст не обичаха промените, лесно свикнаха с режим и се чувстваха добре, когато нещата не излизат много-много от обичайното ни ежедневие. Много ми е трудно да кажа, кога се научиха да ползват гърне, защото нашето беше едно безкрайно "клечане" с игри, сядане, ставане и случаааайно уцелване на момента. Сега си се чудя, защо толкова мъчех децата да се "учат", а не изчаках още малко да порастнат и да стане по-лесно.  newsm78. А на дъска в тоалетната ги сложих доста късно, мисля че към 4 годишни, когато си я ползваха сами, по-лесно ми беше да тупна двете гърнета и да се оправят. А режима, който си бяхме направили общо взето съвпадаше с този в детската градина и момичетата нямаха проблеми нито с ранното ставане за градина, нито с часовете за хранене и следобеден сън.
Виж целия пост
# 7
Да разкажа и аз при нас как е. Сутрин ставаме към 8 - 8:30, не ги будя, но кагато нахраня и оправя единия и другия още спи го събуждам и него, защото когато се разминат с повече от 30 минути и става голям хаос. Така през целия ден вървят един след друг и е много по-лесно. Следващото ни хранене е между 11 и 12, като междувременно дремват за половин един час. След това отново спане и ядене към 2-3. Следващото хранене е между 18 и 19 часа. След това играем до към 8:30 и започваме къпането. Обикновено Лора е първа, защото след банята е по-търпелива, докато Дани иска веднага да яде. Започваме да ядем към 9:30, като Дани е пръв и докато аз храня Лора мъжа ми приспива Дани. Слага го в количката вози го 5 минути за да се успокои и заспива, тъй като е почти невъзможно да заспи сам в леглото. През това време ние с Лора сме готови, слагам я в леглото, оставям нощната лапма и излизам от стаята. В повечето случаи запива след 5-10 минути сама, освен в случаите когато много й се спи и е изнервена се налага и нея да я приспивам в количката. Така в 10 часа и двамата са запали. Това ни е горе-долу режима, като от няколко дни започват да спят все по-докъсно и тогава понякога минаваме и с 4 хранения. За момента ядем основно кърма и АМ, само в 2-3 часа през ден ядем каша, а скоро ще започнем да атакуваме и пюретата.
Виж целия пост
# 8
Привет момичета, аз съм от близнашките мами, но още нямам опит като вас, но видях че се заговорихте за гърнета и приучаване. Имам по голям син и него съм започнала да го приучавам на 10 месеца, но има бебета които започват още от раждането, има много майки които практикуват този метод, ето я и темата където е описано  За изхождането, закаляването и кърменето на поискване


не те виждам да ги храниш/кърмиш на поискване, особено в добавка с баткото.
Виж целия пост
# 9
Привет момичета, аз съм от близнашките мами, но още нямам опит като вас, но видях че се заговорихте за гърнета и приучаване. Имам по голям син и него съм започнала да го приучавам на 10 месеца, но има бебета които започват още от раждането, има много майки които практикуват този метод, ето я и темата където е описано  За изхождането, закаляването и кърменето на поискване


не те виждам да ги храниш/кърмиш на поискване, особено в добавка с баткото.

Защо? Ако баткото ходи на градина, може да кърми на поискване. Ние сме така. Йоана през деня е на ясла и аз ги кърмя на поискване, вечер е по-трудно, но таткото си е в къщи и я занимава, докато ги кърмя. В началото беше един малък кошмар, но забелязвам, че от няколко дни те започват да си правят сами режим и вече имам повечко свободно време. Има моменти, в които искат много често кърмене, но определено не е като в началото. Simple Smile
Виж целия пост
# 10
бе щом можете, страхотно. Аз не смятам, че си заслужава усилията и нервите Sunglasses
Виж целия пост
# 11
Нашият режим в момента е много хубав Mr. Green Малките заспиват към 1- 2 часа вечерта newsm78, но за сметка на това се събуждат в 10 сутринта, което ме устройва горе долу. Днес пък обядвахме в 16.00 Thinking Така, че за режим сега няма да говоря.
Иначе като бяха малки, се събуждаха точно през 3 часа, като започваха от 6 сутринта и ги кърмих, след което дохранвах.
Виж целия пост
# 12
Аз засега съм доволна от нашия режим. Сутрин се събуждат към 7-7,30ч. Най-късно до 8 са закусили. Към 9,30 ги слагам да поспят, но не винаги искат. Обядват между 12 и 12,30. Ако не са спали сутринта, около 13 ч. заспиват. Спят различно дълго-около час и половина до 2 часа. Ако са дремнали сутринта, лягат към 14,30 ч., но спят по-малко. Закусват между 16 и 16,30 ч. Най-хубавото и удобно за мен е, че в 20 ч. задължително лягат и заспиват сами, много се надявам да продължат така по-дълго време. Тогава сядаме да хапнем, да си поговорим на спокойствие и дори да изгледаме някой филм.
Виж целия пост
# 13
Нашият режим в момента е много хубав Mr. Green Малките заспиват към 1- 2 часа вечерта newsm78, но за сметка на това се събуждат в 10 сутринта, което ме устройва горе долу. Днес пък обядвахме в 16.00 Thinking Така, че за режим сега няма да говоря.
Иначе като бяха малки, се събуждаха точно през 3 часа, като започваха от 6 сутринта и ги кърмих, след което дохранвах.
малеееее не бих ги издържала до 1 часа сутринта  Naughty
Виж целия пост
# 14
И за мен е прекрасно,че моите деца заспиват най-късно 21 часа и така мога спокойно да вечерям,да гледам тв.и имам и време за любимия форум Mr. Green
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия