Алергична кожа

  • 2 811
  • 12
Много съм закъсала.
КОжата ми не стига че е суха, но е и алергична.
Получавам обриви от всеки крем,  който ползвам- най-късно до 3-то намзване.
Лятото нищо не ползвам, н о зимата положението е отчайващо - сухата ми кожа се опъва и лющи, ако сложа крем се обривам.   Tired
Не мога да ползвам нито околоочен крем, нито дневни, нощни, серуми, маски, почистващи... НИЩО!
А вече ми се появиха фини бръчици около очите.  Sad
Правя алергични реакции и към медцинска козметика, която е точно за алергична кожа. ooooh!

МОля  ако някой има такъв проблем да сподели как се справя!
Ще съм благодарна и ако ми препоръчате специалист - алерголог или дерматолог.  Thinking
Виж целия пост
# 1
Ами да специалиста на първо време е добра идея. Добре те разбирам, защото също имама алергични реакции към някой неща. Според на първо време ще е добре ако има начин да си наясно към какво точно си алергична. Трябва да си сигурна, че не е към някаква храна(или да се подсилва от храна). Скоро имах подобен "алергичен пристъп" трябваше да ям зеленчуци( много беше трудно...) и само зеленчуци една седмица(или поне храна с малко протеини, без месо, БЕЗ РИБА, без яйца). Спрях всякакви еща за мазане. При мен се оказа, че е от пяната за коса.
Виж целия пост
# 2
Направо си за алерголог. Но уви не мога да ти препоръчам.
А бебешки крем ползвала ли си, как ти влияе, там разните му Мустела и какви бяха още  newsm78
Виж целия пост
# 3
Моята кожа е абсолютно същата, ако не се намажа с някакъв крем ставам на люспи като змия, а от скъпите кремове пъпчасвам цялата. Явно правя алергия от някаква  съставка, използвана от "елитните" фирми.
А бебешки крем ползвала ли си, как ти влияе, там разните му Мустела и какви бяха още  newsm78
Аз съм ползвала Мустела, Адерма и пламвам  Embarassed
Карен, намерила съм един вълшебен крем за мен вече 2 месеца не съм със ситни пъпчици. http://drogerieppv.eu/images/alpi-fresh-ml-oliv.jpg така изглежда, но моя е в тъмно синя опаковка и е за чувствителна кожа. Крема е много гъст и плътен. Доволна съм.
Виж целия пост
# 4
Явно е реакция към някоя от основните съставки, и то използвана във всички видове козметика, щом и от медицинските правиш обриви. Въпросът е да се открие коя точно, дано не са много.
Аз бих отишла тук - http://www.mustakov.com/bg/main.php, смятам и племенника си да заведа, след като в Токуда му объркаха грипа с алергия ooooh!, поне да видим дали наистина има.
Виж целия пост
# 5
Препоръчвам алерголога (жена е) в Правителствена болница.
Виж целия пост
# 6
Благодаря ви!   bouquet

lavv , сигурна съм, че алергията е към козметика - когато не си слагам нищо на лицето - няма проблем (освен сухота). Но вече съм на 32 г. и е крайно време да взема мерки срещу бръчките. 
Дуци, и от бебешките става така - точно от Мустела се изринах, пробвах и Бюбхен, Нивея бебешки - не ми понасят.
Деяна, никъде не съм виждала този крем. Пиши къде го има или направо ми вземи един, моля те!

Лошото е , че всяка проба ме превръща в крастава жаба за седмица. ooooh!
При мен стават не ситни пъпчици, а червени плюски като нахапано от комари.  Close

 argun , в Правителствена само 1 алерголог ли има, да не попадна на някой друг?
CTramell , аз чета и сравнявам съставките на кремовете, които пробвам , но безуспешно.
При различни активни вещества реагирам еднакво, дали проблемът не е в някое от помощните. newsm78
А може и да съм алергична към повече вещества.
Виж целия пост
# 7
...
 argun , в Правителствена само 1 алерголог ли има, да не попадна на някой друг?
...

Само една е, да.
Виж целия пост
# 8
Сподели след прегледа какво е станало Simple Smile
Виж целия пост
# 9
Карен, пробвай Нахткерцен на др. Тайс
Когато бях бреата ми стана същата като твоята и само това ме облекчаваше от сухотата и не се изривах
Сега мажа сина си по бузките Simple Smile
Виж целия пост
# 10
Явно е реакция към някоя от основните съставки, и то използвана във всички видове козметика, щом и от медицинските правиш обриви. Въпросът е да се открие коя точно, дано не са много.
Аз бих отишла тук - http://www.mustakov.com/bg/main.php, смятам и племенника си да заведа, след като в Токуда му объркаха грипа с алергия ooooh!, поне да видим дали наистина има.
Водила съм сина ми при д-р Мустаков, добръ човек е, много любезен и внимателен, но изписа на Ади най-силните капки за нос, за пиене и сиропи  Tired Купих ги, изръсих се с една доста голяма сума за тях, но не му ги давах, защото по стар навик аз не чета лекарството за какво е, а какви са му страничните реакции  Confused  И ги хвърлих . Видя ми се много гадно да двам на едно 3-годишно дете толкова много отрова. След време разбрах, че д-р Мустаков просто си има слабост към силните лекарства. Иначе човек слънце, даже и пари не ми взе за прегледа, а нямах нито направление, нищо ....Аз по-скоро ще посъветвам Карен да си напрчво един тест за алергии, става за 30мин, може да се нуждае от индивидуален крем, който да и го правят.
Виж целия пост
# 11
Аз по-скоро ще посъветвам Карен да си напрчво един тест за алергии, става за 30мин, може да се нуждае от индивидуален крем, който да и го правят.
На мен общо взето това ми беше мисълта, някакво по-подробно тестване с препоръка от специалист, за да не търси напосоки.
А това с индивидуалния крем също си го мислех, направо си е идея за бизнес със собствена марка Grinning
Виж целия пост
# 12
Е няма как да не я насочи специалист за какво да се изследва. Даже в някои болници доктора сам си прави изследването. Но има един милион алергени, Карен ще се лута дълго време ако поеме нещата в свои ръце. А кремове по поръчка правят в специални аптеки Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия