bqlo eziche

  • 7 404
  • 12
zdraveite!Znae li nqkoi kak se chisti ezicheto na bebeto?celiqt my e bql!!chyvala sum za marlq na moq prust na koqto da ima med i soda i taka da go "obiram".mislq che moje da e t.n.mlechnica.blagodarq predvaritelno,sorry che ne piwa na kiril.,no mi e skapana klaviat.i ne stava
Виж целия пост
# 1
Аз не го чистех с нищо, като започна да смуче по-усилено залъгалката, сам се изчитси Peace
Виж целия пост
# 2
Не съм й го чистила. Сам се изчисти с времето Peace
Виж целия пост
# 3
Колко е голямо бебето?

Опиши езичето по средата ли е бяло или има бели неща по него(като малки топченца, все едно кисело мляко)?

Кърмиш ли?

Ако просто му е побеляло езибето по горната част, по-към гърлото(и бебето само суче/пие АМ), то това е нормално, от млякото е. То на всеки езика му се оцветява от храната/питието, която приема.
50/50 са мненията дали да се измива с памуче с вода или не. Аз лично никога не съм плакнала устата на бебо и никога не е имал проблеми. Само да уточня, че той е изключително кърмен до 6-тия месец, а КЪРМАТА Е СТЕРИЛНА! Много майки, които пък са плакнали устата, бебетата им пак са хващали млечница, затова ти казвам, че въпроса е спорен, ти си решаваш дали искаш да плакнеш или не.

Ако е на бели топчета(и има и не само по езика), то това е Млечница(вид гъбички), лекува се.
Виж целия пост
# 4
това са гъбички или т.нар. млечница вземи си от аптеката дактарин гел с марля навита на клечка за уши или на пръста обери устичката като не забравиш и вътрешната част на бъските и небцето 3 - 4пъти на ден след ядене и за 2 дена няма да има и помен но продължи още поне 2 дена по 1 - 2 пъти че тия гъбички са много упорити и после след ядене мий устичката с водичка или чайче там каквото даваш, изплаквай я защото това се образува от едни бактерии в млякото, айде действай и успех ние така се излекувахме
Виж целия пост
# 5
Аз топях клечка за уши в преварена вода и така го почиствах. Обаче моето бебе е леко странно - обича да му режеш ноктите, да го обличаш през главата и т.н. Това "почистване" на езика го обожава  Crazy
Виж целия пост
# 6
това са гъбички или т.нар. млечница ...

Не е млечница Stop при нея налепите са на съвсем различно място и причиняват дискомфорт на детето.

бели налепи по вътрешната страна на устните и бузите, които приличат на извара и не могат лесно да се отмият; ако забележите бял слой върху езика на бебето и никъде другаде, вероятно това е просто остатък от кърма.

• ако детето плаче, докато суче от гърдата или пък докато суче биберон-залъгалка, пие от шише; белите налепи може да причиняват болка на бебето и да го карат да се чувства некомфортно, ако инфекцията е тежка.

• неравни светло или тъмно-червени обриви по дупето на бебето с ясно очертани ръбове. Малки, червени пъпчици често появяващи се около краищата на основния обрив. Засегнатата област е зачервена и чувствителна, дори болезнена. Може да се разпространи по сгъвките на кожата около гениталиите и краката на детето


Тук е описано подробно.
Виж целия пост
# 7
bebeto123, не бива така категорично да даваш отговори, сякаш си лекар. (че даже си написала и рецепта!!!)
Нито си видяла вида на бялото по езика, нито си прочела подробно описание, как така ще отсичаш, че е млечница. Не всичко бяло в устата е млечница, я изпий една чаша мляко и после си погледни езика в огледалото...
И още нещо, не знам за АМ, но в кърмата НЯМА БАКТЕРИИ! В устата на всеки човек има винаги определено количество бактерии, които са си нормални за всяка лигавица. Няма нужда да се чистят ако няма някакво определено заболяване.

Значи, обобщавам, speisi77, има две вероятности, за които сме се сетили досега:

- от кърмата/млякото, което си е нормално състояние на езичето на бебето, защото яде само мляко(кратко описание:езичето е равномерно побеляло от средата на езичето към края на езичето избледняващо; ако забележите бял слой върху езика на бебето и никъде другаде, вероятно това е просто остатък от кърма. )
 
- от млечница, която се лекува ПО ПРЕДПИСАНА ОТ ПЕДИАТЪРА ВИ РЕЦЕПТА(кратко описание: • бели налепи по вътрешната страна на устните и бузите, които приличат на извара и не могат лесно да се отмият; • ако детето плаче, докато суче от гърдата или пък докато суче биберон-залъгалка, пие от шише; белите налепи може да причиняват болка на бебето и да го карат да се чувства некомфортно, ако инфекцията е тежка. )


Ако някой се сети за нещо друго, да го каже, тя Спейсито ще си прецени дали има нужда да се обажда на педиатъра... Само помнете, че самолекуването е опасно!
Виж целия пост
# 8
след като speisi77 е казала че мисли че е млечница аз й давам моето мнение и съвет как съм процедирала когато моето дете имаше млечница а пък тя сама решава как да постъпи в крайна сметка не е малоумна нали, ludmilana?!
Виж целия пост
# 9
zdraveite!Znae li nqkoi kak se chisti ezicheto na bebeto?celiqt my e bql!!chyvala sum za marlq na moq prust na koqto da ima med i soda i taka da go "obiram".mislq che moje da e t.n.mlechnica.blagodarq predvaritelno,sorry che ne piwa na kiril.,no mi e skapana klaviat.i ne stava

Определено недей да търкаш с мед и сода езика. Най-вероятно ще се изчисти само, така стана с моето дете, ако те притеснява отиди при педиатъра. Но според мен ще се изчисти от само себе си. Давай по лъжичка вода след кърмене, това може да помогне.
Виж целия пост
# 10
blagodarq mnogo na vsichki za suvetite vi!
Виж целия пост
# 11
Е, какво стана, бе Спейси, млечница ли е или не?

И да спомена, че меда е от силните алергени, пък сода не бих сложила никога в устата на бебе.

И още нещо за размисъл - какво според теб може да стане ако не почистваш устата на бебето? Освен млечница не знам за друго, НО откакто житкам из тия форуми съм прочела мноооого теми по въпроса и съм чела много, ама много случаи, когато майката е плакнела устата редовно и бебето пак е хващало млечница.
На моя син цяла година си му беше бяло езичето щото беше почти изцяло на кърма, проблеми няма! Сега си има хубави бели зъби, пак си суче по няколко пъти през нощта, след като си е измил зъбите, проблеми няма!
Освен това, винаги съм си мислела какъв е смисъла от това плакнене, след като нощем не се плакне. Или аз поне не съм чувала за майка, която да събуди току-що заспалото си след кърмене бебе само за да му изплакне устата.
А едно време преди векове дали са плакнели устата на бебето?
Виж целия пост
# 12
На мен лекарката ми каза,че това се получава от млякото и чистенето става като дадеш на бебето лъжичка вода след хранене,може и от шише,но задължително след всяко хранене Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия