Малко от снимките на в. Капитал

  • 980
  • 5
 
Министър Николай Василев направи "изненадваща" проверка на граничния пункт, в резултат на която установи невероятно богатство от правописни грешки върху изобилстващите тоалетни и чейнч бюра. Беше изключително забавно, но и малко тъжно... Nikon D2Hs; обектив 14mm; ISO 640, скорост 1/80s, EV-2,8
Фотограф: Надежда Чипева

 
Ромите от квартал Красна Поляна се разбунтуваха заради сбивания между българи и роми в квартално заведение. Кварталът около виетнамските общежития беше изцяло превзет от роми с пръти, брадви и ножове в ръце, които се заканваха на всеки. Появата на журналисти предизвика и реакцията на ром,който извади нож и заплаши, че ще "излежи" фотографа на агенция Ройтерс Nikon D200; обектив 17-35mm; ISO 1000; скорост 1/40s; EV-4,5
Фотограф: Георги Кожухаров

 
Сутринта на 10.01.2007 г. - в първите дни на членството ни в ЕС фасадата на Националната библиотека "Кирил и Методий" осъмна с графита. Предишната вечер го нямаше, не можех просто да го подмина. След две седмици графитът изчезна, както и се появи, но недоволството на българския народ срещу акциза на домашната ракия остана NIkon D2h; обектив 17-35 mm; ISO 200; скорост 1/4s; EV-19
Фотограф: Юлия Лазарова

 
Когато излязох на терасата в квартирата в стария Несебър, не можеше да не ми направи впечатление бетонната стена, която се откри пред мен. Несебър, Слънчев бряг, Свети Влас, Елените всичко се е сляло в бетонна стена. Морето - с хубавите плажове, спокойствието, шума от дърветата зад тях вече го няма. NIkon D70s; обектив 70-200mm; ISO 400; скорост 1/800s; EV-2,8
Фотограф: Юлия Лазарова

 
Кой не знае Студентски град, кой не е минал през него. Младостта на България прекарва някои от най-хубавите години от живота си сред тази уникална мизерия - феерия от олющени фасади, раздърпани простори, кални градинки... Nikon D2Hs; обектив 80mm; ISO 500; скорост 1/250s; EV-11,0
Фотограф: Надежда Чипева

 
Залата е малка, дошлите по-рано са завардили местата си, не след дълго ще се препълни със съмишленици на БСП и министър-председателят Сергей Станишев ще произнесе своята реч Nikon D2Hs; обектив 20mm; ISO 500; скорост 1/50s; EV-2,8
Фотограф: Надежда Чипева


"Виж България отблизо" е направена на софийската улица "Граф Игнатиев" и събира в едно двете лица на страната - слънчевите зимни курорти и мрачния делник на пенсионерите Canon EOS 5D; обектив 200mm; ISO 200; скорост 1/1500s; EV-4,0
Фотограф: Анелия Николова


Банско - любим град, но за нещастие непощаден от съвременната мания към бетона. За сетен път очите ми виждаха тази зловеща гледка, но реакцията ми не беше по-различна. Планината постепенно се скриваше от погледа ми, само споменът за нея оставаше... Nikon D2Hs; обектив 175mm; ISO 320; скорост 1/400s; EV-10,0
Фотограф: Надежда Чипева

Виж целия пост
# 1
Две от снимките са на моя бивша съученичка: Юлия Лазарова. Simple Smile Приятно се изненадах. Браво! Радвам се за нея.

Иначе да, това е действителността. Най- ме е яд как се съсипа природата на България от безумна комплексарщина.
Виж целия пост
# 2
Прекрасни снимки на тъжната реалност   Tired
Виж целия пост
# 3
Страхотни снимки!
Виж целия пост
# 4
"Виж България отблизо" е страхотно попадение!  smile3501
Виж целия пост
# 5
"Виж България отблизо" заслужава награда! Мдаа, в нормална страна биха я връчили на фотографа. Смешно и тъжно едновременно...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия