родителски контрол

  • 2 747
  • 52
А нормално ли е според вас маминка/тати да се обаждат всеки  ден на 35 годишния си отдавна семеен син? Живеят в разли4ни градове, не са си пред о4ите и всеки ден си се 4уват, какво си говорят нямам идея , и това е години наред.  И това ако не е родителски контрол здраве му кажи, ненормална работа  Sick
Виж целия пост
# 1
Незная дали точно аз трябва да ти отговоря, защото имам дъщери с които се чуваме по няколко пъти на ден. Винаги имаме какво да обсъдим. Зетьовете знаят и присъстват на тези разговори, но никой не го смята за ненормално. Според мен не го правя за да ги контролирам, просто имаме нужда да общуваме, да обсъдим някои неща.
Виж целия пост
# 2
Какво значи контрол? Нали не му диктуват какво да прави?А тези, дето живеят заедно, те пък какво да кажат?

До преди 2-3 години мислех, че всеки опит на свекърите да ни чуят са си чиста доза контрол. Откак почнахме да си оставяме сина за по някой друг ден при тях или при нашите, и аз започнах да се обаждам всеки ден, че и по няколко пъти на ден, за да чуя как е детето. А не да контролирам как го гледат.
Свекърите ми се обадиха онази вечер, за да ме питат каква е ситуацията при нас - има ли много сняг, имаме ли ток, как сме, що сме. Казаха ми и какво е положението при тях. Мога да си помисля, че са ме изконтролирали, да разберат, че не съм изчистила едната кола и нямам намерение да я чистя, че ще пратя детето на градина и т.н... Обаче истината е, че контрол от дистанция няма. Можем да ги успокояваме, като им казваме как сме. Можем и да преценяме до колко подробно да им разказваме за нашия живот Wink
Виж целия пост
# 3
Честно казано, не виждам проблем да си говорят по телефона, нито пък бих се подразнила. Моите свекъри живеят в друг град, но наблизо и се виждаме всяка седмица. Въпреки това мъжът ми всеки ден се чува с тях - те се обаждат. Никога не съм възприемала това като контрол. Не се изнервяй от такива дребни неща. Те са родители все пак....  newsm10
Виж целия пост
# 4
Зависи от хората и разговора, който провеждат!
Ако родителите се обаждат всеки ден, за да проконтролират порасналия си син.... ooooh! Тогава въпросът ти трябва да е друг - нормално ли е един 35 годишен човек да позволява подобно отношение?!
Виж целия пост
# 5
Е, няма лошо в това, мисля аз. Thinking
Може да имат страхотна духовна връзка помежду си.
За мен това не е контрол, а интерес към детето си.
Защото на колкото и години да станат децата, докато са живи родителите им, те все са си деца за тях.
Помисли не е ли така! newsm78
Твоите родители не ти ли се обаждат, за да разберат как си, как е мъжът ти, как са децата?  newsm78
Не бъди черногледа ....  Hug
Виж целия пост
# 6
Добре де, ама какво си обсъждате, хич не мога да се сетя 4естно  Embarassed
Виж целия пост
# 7
С майка ми живеем в ралична градове и се чуваме всеки ден.Почти на 30 години съм и съм омъжена.Тя не контролира живота ми, просто имаме нужда да споделим една с друга как е минал деня ни, да обсъдим проблемите си и да и разкажа за внука и.Съпругът ми няма нищо против  ежедневното миобщуване с нея по телефона.
Не виждам нищо ненормално в това.
Виж целия пост
# 8
Да, ама те се обаждат само на него на мобилния му, с мен се чуват 1-2 пъти годишно
Виж целия пост
# 9
Не виждам какво толкова могат да контролират от разстояние. По-скоро се благодари, че не го контролират лично, живеейки близо до вас или (още по-лошо) с вас.Иначе съм съгласна с _Hope_, че има значение какъв разговор водят всеки ден. Би си личало дали го правят от родителска обич и загриженост или от опит за контрол.
Но, каквато и да е причината, не си го слагай на сърце. Радвай се, че са далече от вас и толкова.
Виж целия пост
# 10
Добре де, ама какво си обсъждате, хич не мога да се сетя 4естно  Embarassed
  Пак се извинявам, че пиша, но за всичко си говорим. Баща им казва, че си говорим глупости,
 ама и той го прави.
Виж целия пост
# 11
Да, ама те се обаждат само на него на мобилния му, с мен се чуват 1-2 пъти годишно
Ми и свеки звъни на мъжо предимно. Защо да звъни на мен?! Както и моята майка се обажда на моя мобилен. Не виждам нищо странно в това.
Виж целия пост
# 12
Да, ама те се обаждат само на него на мобилния му, с мен се чуват 1-2 пъти годишно

Обаждай им се ти, когато имаш нужда да общуваш с тях и си засегната, че говорят само със сина си.  Едва ли ще се разсърдят.

Моите също по-често се обаждат на сина си - нормално ми се струва. То и аз по-често се обаждам на майка ми , отколкото на тях. Дори когато една и съща информация мога да получа и от двете родителски страни.

А откакто аз почнах да звъня на моите свекъри с повод и без повод, без да чакам сина им да ни е посредник, отношенията ни много се промениха в положителна посока.
Виж целия пост
# 13
Добре де, ама какво си обсъждате, хич не мога да се сетя 4естно  Embarassed
В такива разговори се обсъжда как е минал денят, какви проблеми има някой, какво интересно се е случила, имат ли нужда родителите от нещо, с което може да помогне детето им.....
Такива ежедневни работи.
Тези разговори са признак на внимание към родителите от страна на детето или обратното.
Но винаги са необходими.
Съветвам те и ти да започнеш да говориш с родителите си ежедневно така и ще видиш и разбереш, за какво става дума.
Виж целия пост
# 14
Важното е какво си говорят и доколко това влияе върху отношенията в неговото семейство.
На мен ми се струва твърде често. Ако има някаква кризисна ситуация, разбирам да се чуват всеки ден.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия