Мами помогнете!!!

  • 646
  • 2
В момента попълвам заявление за детска ясла.
Надолу на заявлението има текст приложение,изброени са няколко точки и трябва да отбележа една от тях.Ако някой е попълвал такова приложение,моля да ми помогне.
Въпроса ми е такъв...
С бащата на детето ми сме разделени, не сме сключвали брак(бащата си е дал името) и един вид се водя самотна майка,не живеем заедно и дори в момента водим дела за издръжка,но точка ,която да е най-близо до семейния ми статус няма.
Това са и точките:
*деца сираци или деца с един родител
*деца на работещи родители
*деца на не работещи родители
Имате ли на представа кое трябва да отбележа.Другото е,че в заявлението има "Задължителна информация"(въпроса е :Трите имена на бащата и местоработата му).Бащата не се води на работа никъде и за това се обърквам,защото аз се водя на работа,а той не,а такава точка в приложението няма?
Моля някой ако е изпадал в моето положение,моля за помощ.Дано сте ме разбрали  ::

Благодаря предварително  ::
Виж целия пост
# 1
Ако и бащата на детето ти работи, спадаш към графата
*деца на работещи родители;
а ако бащата на детето ти не работи в момента спадаш към графата
*деца на не работещи родители, като написваш на ръка - бащата не работи в момента.
А това, че отглеждаш сама детето си, че нямаш брак с баща му, че си е дал името само не те прави според закона самотна майка, а родител сам отглеждащ детето си.
Както и не значи, че детето ти е само с един родител, защото другият е жив, независимо от това, че се намира на километри разстояние, примерно, от вас.
Това са различни неща.
Самотна майка, според закона е всяка майка, чието дете е записано на нейно име, т.е. бащата е неизвестен, т.е. в акта за раждане пише - баща неизвестен.
Това е самотна майка.
А когато бащата е признал детето, дал му е име - то това предполага, че ще се грижи за детето си по някакъв начин. Друг е въпросът дали го прави. ooooh!
Виж целия пост
# 2
Инка,благодаря ти много   Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия