Бебе на 2 седмици-кожата му се бели?:(((

  • 2 674
  • 36
Синът ми е на 2 седмици и кожата на цялото му телце поетапно на различни места започна да се бели на малки люспички без рани.. Много ме притеснява този факт. Четох че това било нотрмално при бебетата, но доки след разговор по телефона, каза че не било нормално и че трябвало да мажа бебо със преварен зехтин, а аз ползвам олио на Bubchen. Какво е вашето мнение и случвало ли ви се е това?
Виж целия пост
# 1
Нормално е.И на моето дете му се белеше кожичката по същия начин.Педито ни изписа кремче Липобаза.Като се олющи целия и спря.Не се притеснявай.Често се случва.
Виж целия пост
# 2
И на дъщеря ми кожата се белеше в първите няколко седмици след раждането, нормално е. Едва ли е от олиото на Бюбхен  Simple Smile
В началото я мажех с преварен зехтин, след това минах на лосион.
Виж целия пост
# 3
Нормално е. Мажи го с хидратиращи масла.
Виж целия пост
# 4
И на моето момченце кожата му се белеше основно по коремчето. Аз лично бих ти препоръчала Мустела Stelatopia, защото доколкото аз знам зехтина, както и олиата не са много добър избор, тъй като запушват порите. Но не съм дерматолог де Simple Smile Нашата неонатоложка ми е казвала олио (бебешко или зехтин) въобще да не мажа. В началото ползвах само Хидра бебе на Мустела, преди месец минах на Стелатопиа тъй като се обрина ... и аз не знам от какво, дали от млякото, дали от нещо друго... но стелата помогна.
Виж целия пост
# 5
Здравей,
нормално е!
Моята бебка до вчера се белеше, така ни изписаха от родилния!Педиатърката ме посъветва да я мажа със зехтин, но аз я мажа със олиото на ХИРР. Сега Гери е на 25 дни и вече никъде не се били.
Виж целия пост
# 6
Синът ми е на 2 седмици и кожата на цялото му телце поетапно на различни места започна да се бели на малки люспички без рани.. Много ме притеснява този факт. Четох че това било нотрмално при бебетата, но доки след разговор по телефона, каза че не било нормално и че трябвало да мажа бебо със преварен зехтин, а аз ползвам олио на Bubchen. Какво е вашето мнение и случвало ли ви се е това?
Да, случвало ни се е и именно преварения зехтин се оказа решението.
Послушай си педиатъра, няма да сгрешиш, сина ми е мазан само с преварен зехтин до 6-ия месец.
Виж целия пост
# 7
след раждането бебетата сменят веднъж цялата си кожа.
аз също бих избрала зехтина пред олиото на Бюбхен.
Виж целия пост
# 8
Здравей!
Ако са само люспички кожа,т.е.няма разраняване,мисля че не е проблем.Обаче имай предвид,че преварения зехтин изсушава кожата,по-добре използвай хидратиращи млека или по-мазен крем.
Виж целия пост
# 9
  Малкия също се белеше като новорден. мажех го с тоалетно мляко на Нивея. Олиото го изсушаваше повече.
Виж целия пост
# 10
mqma za6to da se pritesnqva6.moqta princesa se liupe6e do 1 mesec.az q maja edinstveno s bebe6ko olio i v momenta kojata i e prekrasna.
Виж целия пост
# 11
Нормално Peace мажи го повече
Виж целия пост
# 12
след като ни изписаха от родилния моят започна да се бели,ама на всякъде.бях си купила козметиката на саносан.мажех го по обилно с олиото и той се оправи за 2 седмици.така че омазнявай повечко.като сменяш памперса и видиш че се бели,мажи.ще се оправи кожата.
Виж целия пост
# 13
след като ни изписаха от родилния моят започна да се бели,ама на всякъде.бях си купила козметиката на саносан.мажех го по обилно с олиото и той се оправи за 2 седмици.така че омазнявай повечко.като сменяш памперса и видиш че се бели,мажи.ще се оправи кожата.
Peace
Аз също мажа със преварен зехтин и съм доволна.
Виж целия пост
# 14
При нас нямаше така изразено лющене-по-скоро леки люспички по коремчето. След като го мазах известно време с олиото на Sebamed лющенето спя..Сега го мажа само с млякото на Бюбхен...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия