токсични гранули в неутрофилите

  • 2 170
  • 9
Бебето ми е на 8мес. , вече 2 ра седмица е с висока Т - вчера стигаше до 40. Днес пуснаха изследванея и се оказа, че има въпросните токсични гранули в неутрофилите.За сега нашата докторка смени антибиотика и ...чакаме подобрение. Друга педиатърка с която се съветвам по тел. пък казва да постъпим в болница.
Моля ви дайте ми съвет, ако някой се е сблъсквал с подобно нещо в кръвната картина.
Виж целия пост
# 1
Неци, две седмици висока температура при толкова малко бебе за мен си е сериозно състояние.

Бих потърсила допълнителна лекарска помощ, дори и в болница бих постъпила  newsm78

Иначе нищо не знам за тез токсични гранули, само предполагам че са открити при диференциално броене  Thinking

Пожелавам ви бързо да оздравявате  Heart Eyes
Виж целия пост
# 2
Благодаря за отговора,
Слава богу след смяната на АБ поне Т падна, но гърлото си е още червено. Бих постъпила в болница, но за мен тово е последен вариант. Ненавиждам ужасната подтисната обстановка в болниците, която съм сигурна не влияе добре на никого. Освен това болницата в Пк е пълна с хлебарки.
Виж целия пост
# 3
Ох, радвам се че вървят на добре нещата при вас, че 2 седмици температура си е направо стряскащо Hug

А утайката и левкоцитите как са  ooooh!
Виж целия пост
# 4
Токсичните гранулации се явяват при   инфекции и отравяния.
Бързо оздравяване!
Виж целия пост
# 5

А утайката и левкоцитите как са  ooooh!
Имам преснимани резултатите, но не знам кое е утайка и левкоците, просто не знам как са отбелязани Embarassed И този АБ май не "работи" малкия пак е с Т, но по-ниска от 38 за сега Praynig. Някой ако има таблица със стойности на кръвните показатели моля споделете.
Виж целия пост
# 6

А утайката и левкоцитите как са  ooooh!
Имам преснимани резултатите, но не знам кое е утайка и левкоците, просто не знам как са отбелязани Embarassed И този АБ май не "работи" малкия пак е с Т, но по-ниска от 38 за сега Praynig. Някой ако има таблица със стойности на кръвните показатели моля споделете.

Какъв антибиотик е приемал първоначално, сега на какъв е, колко време и каква дозировка ? И освен гърлото има ли хрема, гърлото сега как е, кашля ли? Пробвай  да натиснеш ушенцата при каналчето за да разбереш ако може дали има болка.
Редно е детето да се прегледа обстойно щом толкова време продължава високата температура - включително и ушите  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 7
За възрастта на твоето бебе:

Еритроцити /RBC, Er/ 3,5 - 5,0 х1012Хемоглобин /Hb/  110 - 130 g/l
Левкоцити /WBC, Leu/  7-15 х 109СУЕ /утайка/ 5 - 10/15/
Тромбоцити /PLT, Thr/ 200 - 450 х 109
Разлики може да има поради различни норми на лабораториите. Обикновено в скоби след резултата са дадени референтните стойности на лабораторията
Виж целия пост
# 8
Хмм, утайката доколкото мога да видя е 5, което е много добре, идеална е.

Левкоцитите също са идеални, 7.

Тромбоцитите са с по-ниски стойности, но доколкото си спомням границите са в норми. Хемоглобина за мен си е съвсем приличен Wink

Тази кръвна картина, като изключим малко по-ниските тромбоцити е ок Simple Smile
Виж целия пост
# 9
За съжаление нещата се развиха в пневмония и се наложи престой в болница. Сега вече е добре, но не ми се припомня какво преживяхме Cry.
Благодаря ви за отговорите! Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия