Как преодоляхте раздялата с таткото?

  • 5 900
  • 49
Здравейте всички самотни мами.Искам да ви попитам как се справяте сами с малките слънчица? как преодоляхте раздялата с таткото,как си стъпихте на краката,аз сам на път да стана самотна мама и ме е страх за малкото човече,не искам да расте без татко ,но пък не се резбираме с него,така че сам много объркана?
Виж целия пост
# 1
Съжалявам, че си на път да се влееш в нашите редици. Не те искаме тук, но ако дойдеш няма да те изхвърлим.
Ако аз съм първата, която ти отговоря няма да е много обнадеждаващо за теб.
Аз лично нищо не съм преодоляла. Детето ми страшно много обича баща си, а другото се роди след раздялата. Едното няма да познава баща си като такъв. Сега ми по - спокойно, защото го няма постоянното му крещене и претенциите му. Но постоянно плача. Аз обаче съм по - чувствителна, а го има и моментът, че страшно много го обичам. Аз буквално дишах чрез него.
Но съм решила да стана и да продължа. Надявам се да е скоро това мое ставане.
Успех и на теб!
Виж целия пост
# 2
Sissi 82 благодаря за отговора,наистина не е обнадеждаващ.  А другите момичета ащо не отговаряте? pri                                                                                                                                   
Виж целия пост
# 3
Ами аз исках да ти напиша нещо, обаче … не знам. Почети назад, има много такива теми, мисля, че ще са ти полезни.
Това, което мога да ти кажа е – времето и нищо друго помага.
Говорихме наскоро за фазите, през които минава човек при загуба – отричане, депресия, гняв, пазарене и накрая приемане. Всички се борим за последното, но прекарваме различно дълго време във всяка от предишните, дори зацикляме в някоя от тях. При мен вече минаха 10тина месеца и мога да кажа, че съм близо до приемането, но все още се връщам в някоя от предишните фази – когато се случи нещо например.
Но поне година трябва да се изтърколи според мен. За мен лично първите 3 месеца бяха невъобразим ад, след това започна лееееееееекичко да просветва, ама лекичко. Чак към края на годината започнах да се чувствам малко по-спокойна.
Нищо окуржаващо не мога да ти кажа, освен това, което мен ме държеше през цялото време – на времето това му е хубавото, че минава.
 Hug
Виж целия пост
# 4
Бърди ,нали знаеш моята теория за времето мила? Wink
Виж целия пост
# 5
не искам да расте без татко

А защо трябва да расте без татко?
Това, че ще се разделите не отнема автоматично ролята на Баща на съпруга ти. Ако той държи на детето и го обича, би следвало винаги да е до него и да му помага. Ако ли не е така, то съм убедена, че и заедно да сте, той Баща в истинския смисъл на думата няма да стане. Дано е изразих ясно. Имам предвид, че на сила родител не се става. Ако той е отговорен и любящ такъв няма никакво значение дали сте заедно или не. Разбира се, стига ти да не ограничаваш умишлено общуването му с детето.
Честно казано моят бивш съпруг общува много попълноценно с детето сега след като не живеем заедно. Аз също съм много по-спокойна и съответно му обръщам повече внимание.
Така че...горе главата  Hug
Виж целия пост
# 6
Славе, тая дето ми спорехте със Сабинка, че времето само притъпява, ама болката си остава ли?
Не вярвам бе, мила, иначе всички мъки до момента да са ни убили.


Fru-Fru , много точно си го написала - детето дали ще расте с татко или без татко не завиди от това дали въпросния живее с майката или не.
Виж целия пост
# 7
Това Бърди ,това. Peace
Виж целия пост
# 8
Здравейте момичета!
За съжаление и аз от скоро съм т.нар. самотен родител. Имам предвид и отскоро съм самотна и отскоро (7 месеца) съм родител.
Когато бащата на сина ми просто на 10ия ден от неговото раждане ми съобщи с смс (!!!??), че вече от два месеца се вижда с бившата си приятелка няма да описвам кави чувства и емоции ме обвзеха. Това което не мога да простя и преглътна не е друго, а това че в периода на преодоляване на раздялата ни се отнема възможността да се насладим до край на малкото човече. Мен лично ме крепи присъствието на сина ми в живота ми.Обичта ми към него и щастието, което изпитвам че го има в моя свят нямат изражение с думи, но ми тежи , че няма кой да обича мен и че все още очите ми се изпълват със сълзи когато видя семейство мама татко и дете на разходка в парка. Колко дълго и как ще преодолявам горчилката, болката, обидата нямам представа, но знам , че ще мине...до тогава да сме живи и здрави и нали знаете Господ отнема от шепите ни нещо за да ги напълни с по-добро!
Виж целия пост
# 9
Виванова,много ми харесва следното;Господ нокога не затваря една врата без да е отворил друга;-повтарям си го много често.Вярвам в това ,колкото и да ми е трудно,отворената нова врата може и да се казва-спокойствие. Hug
Може и за теб да е така Hugте
Виж целия пост
# 10
Благодаря Славка, аз също те  Hug Това със спокойствието много точно го каза. Точно така се почуствах когато се изнесох с бебчо от дома на бащата - облекчена, първата крачка беше направена! Предполагам че на много момичета в моето положение им се налага поне веднъж в даден момент да избират дали да простят и отново да се съберат с таткото, но аз мисля че е по-добре да можеш да събереш себе си и да продължиш напред отколкото да живееш в очакване кога ще му мине лудостта на мъжа. Стряскащо за мен е това, че сме адски много, че все по-често се случва на мои познати прекрасни жени. А с помощта на интернет виждам колко много чудесни момичета са тъжни и самотни. Не е честно, гневя се , но е факт! Чудесно е че тук можем да споделяме не само болката но и радостите си защото такива има не можем да отречем. Ето на днес така се зарадвах на слънцето ....  Simple Smile малка радост но от сърце...
Виж целия пост
# 11
Това което не мога да простя и преглътна не е друго, а това че в периода на преодоляване на раздялата ни се отнема възможността да се насладим до край на малкото човече. Мен лично ме крепи присъствието на сина ми в живота ми.Обичта ми към него и щастието, което изпитвам че го има в моя свят нямат изражение с думи, но ми тежи , че няма кой да обича мен и че все още очите ми се изпълват със сълзи когато видя семейство мама татко и дете на разходка в парка. Колко дълго и как ще преодолявам горчилката, болката, обидата нямам представа, но знам , че ще мине...до тогава да сме живи и здрави и нали знаете Господ отнема от шепите ни нещо за да ги напълни с по-добро!
Няма какво да добавя.
Абсолютно същото чувствам.
Но може би не трябва да пиша в тази тема, защото дъщеря ми няма татко в нито един смисъл на думата...Аз такава раздяла не съм изживявала - предполагам, че е още по-тежко. Мен ме остави бременна и никога не видя детето си. Тоест аз трябваше да изживея само раздялата с него, раздялата с илюзии, със самочувствие на човек, жена и майка... Без раздялата му с детенце. Май трябва да го почерпя за което? Thinking
Виж целия пост
# 12
Говорихме наскоро за фазите, през които минава човек при загуба – отричане, депресия, гняв, пазарене и накрая приемане.
 Hug
Аз още съм в първа фаза явно...ужасно зле се чувствам.

Как да не го виждам, за да не мисля за него, като постоянно идва да вижда детето? Това ми е много мъгливо.
Ще трябва да измисля нещо явно.

Махнах го от скайп и от кю за да не знам кога е онлайн, добре ми подейства. Не му звъня, не искам да го чувам по телефона, само пращам смс когато се налага относно детето.

И хоп - през два три дни - идва у нас и ме гледа като чужд човек, а правехме любов само преди дни Sad мноого съм тъжна тази сутрин, трябва нещо да направя по въпроса.
Виж целия пост
# 13
булка минка  Hug мъчно ми е като те чета, напомнаш ми много на мен самата в началото, ужасно е.
Дръж се, минава (рано или късно  Tired)
Виж целия пост
# 14
Birdy искрено благодаря за подкрепата на теб и на всички момичета.

Ще се държа кво да правя.  Confused
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия