Първи преглед при стоматолог

  • 5 700
  • 44
Моят малчуган никога не е ходил на зъболекар, а е вече на 3 г. Моля, тези от вас, които имат опит, да ми помогнат със съвети за първоначална психическа потготовка, както и име и адрес на детски стоматолози в София. За мен тази процедура е от изключителна важност, защото и до ден днешен изпитвам ужас от "машинката", благодарение на д-р Радева от детската градина  Crossing Arms  Mr. Green

Благодаря на всички!
Виж целия пост
# 1
Дияна за 1ви път я заведох на 1.1 годишна възраст, по спешност. Не беше никак приятно изживяване, нито за мен, нито за нея. Миналото лято я водих да й правят пломба на кътник и бях много притеснена. Но Дияна сякаш родена на зъболекарският стол, даже се кефеше. Неприятното преживяване от преди не беше оставило никаква следа. Продължава да ходи с кеф на зъболекар, за разлика от майка си.
Важното е да попаднеш на добър специалист, който ще е внимателен с детето и мисля, че няма да има проблем. А и предполагам, че е само профилактичен преглед.
Дияна я водих на частен, на 4ти км.
Виж целия пост
# 2
Аз съм готова да раждам всяка година нормално без всякакви обезболяващи, ако ми кажат, че няма да ходя на зъболекар! А ражданията ми хич не бяха от леките. Смятай колко ме е страх от стоматологични процедури.  newsm45 newsm45 newsm45

Смятам да заведа Йоана скоро на профилактичен преглед и честичко си говорим за това как ще ходим да се забавляваме със зъболекарката на един голям подвижен стол и тя ще си показва зъбите, а лекарката ще я гледа с огледалце. Незнам дали ще има резултат, но искрено се надявам да не изпадне в ужас!  newsm17

Моята стоматоложка е много готина, работи бързо и е страшно внимателна, но и товане ми помага да се отърся от страха, който придобих в детската градина като всички нас предполагам!  smile3515

AnMary, моля те дай координати!
Виж целия пост
# 3
Aз попитах моя стоматолог, дали може да го приеме за пациент, но той отказа. Каза, че все пак е важно да е някой, който има опит в работата с деца. Та, събирам адреси и телефони  Laughing
Виж целия пост
# 4
Аз също съм страхливка. Май и аз предпочитам раждане пред зъболекарски стол. Като заведох Дияна миналото лято и д-ра пита "за вас ли?", аз веднага рекох "НЕЕЕ" и побутнах Дияна напред.
Дияна я водих при зъболекар по препоръка на един тати от форума Simple Smile

Д-р Йонов, 0898231134. Кабинета му беше в общежитията на военните на 4ти км. Той й прави пломба.
Зъби вадим при частна зъболекарка от блока ни. Не зная как работи с "машинката". Дияна се връща нахилена след поредния изваден млечен зъб Simple Smile

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=225000.0

Предполагам търсачката ще изнамери и други теми.
Виж целия пост
# 5
в пАВЛОВО,В НАШАТА КООПЕРАЦИЯ ИМА СТОМАТОЛОГИЧЕН КАБИНЕТ И НИЕ С МОЯТА ДЪЩЕРЯ ХОДИМ ТАМ,ЗАЩОТО ДОКТОРКАТА Е МНОГО МИЛА И РАБОТИ МНОГО ВНИМАТЕЛНО.нИЕ ОТДАВНА ПОСЕЩАВАМЕ ЗЪБОЛЕКАРЯ,ЗАЩОТО кАЛИНА ОТ МАЛКА Е С КАРИЕСИ.сЛЕД ВСЯКА ВИРУСНА ИНФЕКЦИЯ Й СЕ ПОЯВЯВАТ 1-2 КАРИЕСА.сЯДАМ НА СТОЛА И ВЗЕМАМ ДЕТЕТО В МЕН И ТАКА ПРОЦЕДИРАМЕ.До сега не съм имала проблеми,винаги мнава много спокойно.
Виж целия пост
# 6
Моето момченце беше на 3.5 г когато го заведох за първи път, много е важно да му обясниш какво точно ще му правят, ние за нещастие имахме два кариеса, та не беше само преглед а и с машинката го чистиха, но се държа много мъжки и не ми е плакал. Бях му обещала и подарък  и може и това да му въздействало, но важно е и зъболекаря да го предразположи, нашата например на машинката викаше пчеличка, защото жужала, обеща му ако не шава да му даде от еднократните огледалца за зъбки важно е и ти да си спокойна и твърда, да разбере че е за негово добро .Успех Peace
Виж целия пост
# 7
И аз искам да заведа Мартин на профилактичен преглед и не зная къде, ще следя темата.
Виж целия пост
# 8
jj okocha, писах ти и в Клю-то, тук сега по - подробно:

Дъщеря ми имаше проблеми със зъбите, още преди на навърши две годинки. Поради лоши спомени и неприятни преживявания с лекари, изпадаше в колапс от всяка бяла престилка. Аз самата пък съм в шок, още щом се спомене думичката зъболекар.
Но се наложи рано - рано да потърсим такъв. Заведох я първо при наш приятел в Пловдив. Човекът се прави на маймуна, в рамките на седмица поне, докато я накара да си отвори устата за двайсет секунди. Не успя да свърши нищо съществено обаче и когато дребната ревна, че я боли зъб, събрах багажа и хукнахме към София. По препоръка на една от мамите тук, отидохме в Стоматологичен център "Медстом", на дежурен детски зъболекар. Обясних на докторката, че имаме страх от лекари всякакви и т.н. и тя беше доста търпелива. Не успя обаче да се справи съвсем с детето и след около две седмици се озовахме пак там, този път при точния специалист - доц. Маркова. Неведнъж съм споменавала, че за мен тази жена е вълшебница. За година и половина, вече имаме няколко пломби, поставени без никакви проблеми. Дори детето ходи с радост и кеф, което за мен е невероятно. Сега сме през 2-3 месеца на контролни прегледи и не жаля време и пари, за да запазя тези нейни усещания.
Виж целия пост
# 9
Съветът ми е много добре да избереш зъболекар,най-добре е по препоръка на други родители.Често разпространен метод за спечелване на малките пациенти е "виж-пипни-направи",случвало ми се е да си играем по няколко посещения докато си отвори устата детето.Късмет ти желая Peace
Виж целия пост
# 10
Bim bam, идеално разбирам за какво говориш. Когато бях на 4, в два поредни дни, с мама и тате обиколихме всички зъболекари - детски или не, без да си отворя устата, а имах гангрена и отекла буза, като на Дизи Гилеспи по време на джем сешън  Mr. Green Накрая шешката на отделението, с много хитрост, ме накара да кажа "добре" и докато изговарям думата, ми натика метален пръст в устата. От там нататък беше лесно, защото бях наясно, че ако се мятам, ще ми се нареже езика, а какво е жена без злостен език  Mr. Green

Благодаря на всички! Надявам се да сме полезни и на други.

Виж целия пост
# 11
Въпросът е да няма насилие над детето. То трябва да е спокойно на стола и да знае, че дори да не му е приятно, тази работа трябва да се свърши  Peace

Между другото, днес от 15.30 в "Часът на мама" ще говорят за млечните зъбки.
Виж целия пост
# 12
Bim bam, кажи моля те адресът на този стоматологичен център?
Виж целия пост
# 13
Стоматологичен център "Медстом", адрес: бул. Княз Ал. Дондуков, № 26А
телефон 981 00 00
Ето и сайта.
Виж целия пост
# 14
Заведох Дариа за профилактика при моята зъболекарка д-р Николова/един от най-добрите стоматолози в БГ е/ преди няколко месеца. Прегледаха й зъбите - всичко е ОК. Поигра си на стола, говориха си с лекарката, дадоха й кутийки и прочие... След 6 месеца пак, за да е свикнала с това.  Whistling

Подготвих я долу-горе колкото и като я водих да я снимат за паспорт. Да седне на стола и да си отвори устата стана ужасно лесно особено сравнено с 30-те минути, които трябваха на фотографката да я накара да си вдигне главата и погледне в правилната посока, а аз я снимам ежедневно и е свикнала с това...уж.  ooooh!

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия