Някой с такъв проблем? (за обезкосмяване)

  • 27 511
  • 74
Вече съвсем се отчаях! От бръснене преди, после епилатор, а сега кола маска от година, пак непрекъснато имам обърнати косъмчета на триъгълника! И то не подкожни на повърхостта, а навътре се забиват и всеки път козметичката трябва да ме стиска като нз какво да ги изкара. Sick Няма никакъв смисъл - давам си парите всеки месец, боли ме за световно (не от колата, а от пинсетата + стискането после) и после съм червена и в рани седмица-две, когато пак почват да растат. Sick Отказвам се просто! ooooh!

Последен опит мисля да направя с депилатоар, но както бях писала в други теми пробвах отдавна веднъж и резултатът беше много незадоволителен! И ако пак е така няма да се обезкосмявам отпред, където ми се забиват косъмчетата и това е. Sad Писна ми. Sad Всички козметички ми казват "ми кожата ти е такава"...супер!

Ако има някой с такъв проблем ще се радвам да ме посъветва нещо, ако не...просто исках да се оплача! Confused
Виж целия пост
# 1
 Аз имам същия проблем.Какво ли не съм пробвала,няма оправия.Примирявам се с обърнатите косми,защото пък варианта да съм необезкосмена хич не ми харесва.Ще се радвам ,все пак,ако някой сподели ефикасно разрешение.Но се съмнявам да има такова.
Виж целия пост
# 2
Не си сама, да знаеш  Cry Аз също имах много проблеми с обърнатите и подкожни растящи косми. Теб поне само козметичката те е стискала, а аз бях толкова зле, че стигнах до хирург, защото се бях подула така ужасно, че не можех да си събера краката и ходех разкрачена (за болката, да не споменавам...) И тъй като имах много гной нямаше как да ме хване упойка и ме цепиха и стискаха гнойта "наживо"  Sick то беше викане, то беше рев-не е за разправяне. Сега просто си се клепам с депилатоар-чат-пат се махат гадовете, но ефекта е кратък и много кратко съм гладичка и не боцкам, за мое огромно съжаление, ама съм се примирила вече  Rolling Eyes Някой слънчев ден (като се видя с повечко пари) мога да опитам лазерна или фотоепилация-това май е последния вариант, който остана неопитан  Thinking
Виж целия пост
# 3
същата работа съм и аз  Sad всеки месец болки и накрая няма смисъл,защото триъгълникът ми изглежда ужасно с зачервени гнойни подутини,общо взето все едно ме е драл някой,ако някой знае решение на проблема моля,нека да сподели  Praynig
Виж целия пост
# 4
Аз чат-пат също имам обърнати косъмчета и козметичката ми ме посъветва като се къпя да ползвам за епилираните зони по-груба тривка от кенарен плат или от сурова коприна (само внимавайте да не се протъркате) и после след баня се мажа с мляко за тяло или зехтин.
Аз ползвам кенарена такава, мислех да си взема и ръкавичка от сурова коприна, ама докато се натуткам да поръчам ... цената стана  Shocked
При мен този метод определено действа, но не съм имала чак такива страшни проблеми с нужда от лекарска намеса.
Виж целия пост
# 5
Ей сигурно е много гадно и лошо  Sad дали пък не се получава от кола маската  newsm78 случвало ми се е преди от колата да ми се обърне косъмче, но става пъпка, която като стиснех излизаше всичко което е събрала е имаше и такива при които беше по трудно. Сега използвам самобръсначка и нямам такива проблеми. Дали не е от това, че при колата косъмчетата се вадят направо с коренчетата и от това да се получават тези възпаления  newsm78
Виж целия пост
# 6
Не си сама. И аз имах такъв проблем. С епилатор и кола маска ми се обръщат косъмчетата...Сега действам със самобръсначка, гаден е този вариант, ама поне нямам проблеми с пъпчици, обриви, гнойни работи и така.
Виж целия пост
# 7
Аз съм със същия проблем. Даже веднъж на мястото на обърнатия косъм ми се беше получило доста голямо топче. Няма да ти казвам какво изтърпях, за да го махне козметичката.
Виж целия пост
# 8
Ей сигурно е много гадно и лошо  Sad дали пък не се получава от кола маската  newsm78 случвало ми се е преди от колата да ми се обърне косъмче, но става пъпка, която като стиснех излизаше всичко което е събрала е имаше и такива при които беше по трудно. Сега използвам самобръсначка и нямам такива проблеми. Дали не е от това, че при колата косъмчетата се вадят направо с коренчетата и от това да се получават тези възпаления  newsm78
След кола новите косъмчетата, които поникват са по- тънички и "хилави", не винаги могат да пробият нагоре през кожата и врастват под нея.
Виж целия пост
# 9
Имаше тема за тези косъмчета и една форумка даде рецепта за мазило и доста хора бяха доволни, но не мога да намеря темата  Embarassed
Виж целия пост
# 10
Домашно мазило или готов крем?  За кремове си спомням, че тук се обсъждаше този на "Veet", даже си го купих, но още не съм го ползвала.  newsm78
Виж целия пост
# 11
И аз имам същия проблем Cry, не си сама. Независимо дали ползвам бръснач, кола маска или крем депилатоар, на секундата кожата ми се обрива, а по-късно се появяват и подкожни косъмчета. Веднъж даже ми се появи едно грозно топче, което едвам махнах #2gunfire Sick По темата, не знам дали има лек, който да ни отърве окончателно от проблема. Може би само лазерна или фотоепилация. НО открих временно и много ефикасно, поне при мен, решение, което препоръчвах и в друга тема. Става дума за една пастичка, казва се Антисептичен крем, на фирмата Himalaya herbals, струва 2.20 - 2.50 лв., може да се намери само в аптечната мрежа. Маже се няколко пъти на ден, веднага след епилация, спомага за лечение на вече появили си пъпчици и предотвратява образуването на подкожни косъмчета. Единственият недостатък е, че цапа бельото, тъй като има леко кафеникав цвят, но петната се изпират без проблем! Ако искате пробвайте, може да не е окончателно решение, но при мен има облекчение на проблема  bouquet
Виж целия пост
# 12
Мазилото беше изписан от дерматолог и си го правиха по поръчка в аптеката. В същата тема имаше препоръчано мазило, което извлича гноя от пъпката която се е образувала при врасналия косъм. Аз си го купих в малка кутия , черен крем, мазах се вечерта и на сутринта пъпката беше спаднала, на другия ден гадния косъм излезе  #2gunfire Доволна съм. Ако не се открие темата ще пиша за мазилото когато се прибера, че не помня името  Blush
Виж целия пост
# 13
Ей сигурно е много гадно и лошо  Sad дали пък не се получава от кола маската  newsm78 случвало ми се е преди от колата да ми се обърне косъмче, но става пъпка, която като стиснех излизаше всичко което е събрала е имаше и такива при които беше по трудно. Сега използвам самобръсначка и нямам такива проблеми. Дали не е от това, че при колата косъмчетата се вадят направо с коренчетата и от това да се получават тези възпаления  newsm78
След кола новите косъмчетата, които поникват са по- тънички и "хилави", не винаги могат да пробият нагоре през кожата и врастват под нея.
Да така е  smile3521
Виж целия пост
# 14
Мазилото беше изписан от дерматолог и си го правиха по поръчка в аптеката. В същата тема имаше препоръчано мазило, което извлича гноя от пъпката която се е образувала при врасналия косъм. Аз си го купих в малка кутия , черен крем, мазах се вечерта и на сутринта пъпката беше спаднала, на другия ден гадния косъм излезе  #2gunfire Доволна съм. Ако не се открие темата ще пиша за мазилото когато се прибера, че не помня името  Blush
ИХТИОЛ - за гнойни подутини
Виж целия пост
# 15
Някои се мажат с кислородна вода след кола маска, аз също пробвах, но не помня какъв беше ефекта. Изобщо имаше ли такъв newsm78
Виж целия пост
# 16
Да Ихтиол
Ето я темата
Виж целия пост
# 17
Ихтиолът не е шега работа, може да навреди повече, отколкото да помогне.
Компрес от риванол е по-удачният вариант, ако се стигне до махане на пъпка без да се стиска.

Аз лично също минах през епилатор, кола маска, кремове - ами, зачервявам се като краста, боли, пари, не съм за показване пред хора, после като мине, няколко дни съм добре и се почва растежа - пъпки, сърбежи, гной Sick Накрая се отказах да съм съвременна жена и минах бръснач. С него проблеми нямам никакви, свикнах да го ползвам редовно и вече не ми прави впечатление...
Виж целия пост
# 18
Значи не съм сама. Sad Ще видя за мазилата, за които сте писали и ще търся! kiora ме обнадежди малко, но ще видим, вече не ми се вярва нещо да помогне особено. Sad
Някой каза, че е от колата и епилатора - да, така е, но съм се бръснала година да речем и пак бях в рани, да оставим настрана, че ефектът от бръсненето трае с ЧАСОВЕ...
Вече наистина ми се реве, то кое е за предпочитане - косми или кръв и да не казвам какво още.. Tired
Виж целия пост
# 19
И при мен ефектът е часове, ама...другото не мога да го търпя, честно Sick
Виж целия пост
# 20
И аз имах този проблем, докато не минах на вариант бръснач, но без контра. Преди след кола или епилатор тъкмо ми мине болката и ми излезнат пъпки, тъкмо ми минат пъпките и ми поникнат космите #Cussing out
Имаше период в който се мажех с бадемово масло поне пет минути преди бръсненето и нямах проблеми след това. Сега вече не ползвам. Чувала съм много добри отзиви за Гентамицин крем, след епилация.
Виж целия пост
# 21
Аз след обезкосмяване се мажа с крем Бочко, поне не ми излизат пъпчици, а и зачервяванията от бръсненето минават за няколко часа.
Виж целия пост
# 22
Аз след обезкосмяване, поне два -три дена се мажа яко с цинкова паста от аптеката и не се пъпча чак толкова много.
Виж целия пост
# 23
Аз също минах на бръснач,защото от епилатора всички косми ми растяха навътре.Моите косми са тънички и слаби,нямам такова голямо окосмяване.Купих си ръкавичката от естествена коприна и си правя пилинг 2 пъте в седмицата,а слад бръснене ползвам на Арома лосион за след депилация(мирише на пъпеш).Сега вече нямам проблеми с врастнали косми,пъпки и т.н.
Преди това положението беше болезнено и отчайващо.Също така след епилация се мажех с Пантогел-той е като кремче във флакон с пръскало,има много приложения.
Надявам се да съм ви била полезна с нещо.
Виж целия пост
# 24
И аз имах този проблем, докато не минах на вариант бръснач, но без контра. Преди след кола или епилатор тъкмо ми мине болката и ми излезнат пъпки, тъкмо ми минат пъпките и ми поникнат космите #Cussing out
.....
А с варианта "бръснач без контра" не е ли-
тъъъъъъкмо привършиш процедурата и те- пак набОли? newsm78

Аз пък напоследък ползвам ленти и нямам обърнат косъм... Whistling
Виж целия пост
# 25
Значи не съм сама. Sad Ще видя за мазилата, за които сте писали и ще търся! kiora ме обнадежди малко, но ще видим, вече не ми се вярва нещо да помогне особено. Sad
Някой каза, че е от колата и епилатора - да, така е, но съм се бръснала година да речем и пак бях в рани, да оставим настрана, че ефектът от бръсненето трае с ЧАСОВЕ...
Вече наистина ми се реве, то кое е за предпочитане - косми или кръв и да не казвам какво още.. Tired

Serendipity, пиши дали има ефект, ако си вземеш кремчето! Надявам се да помогне!  bouquet Забравих да кажа, че трябва да се маже поне 3 пъти на ден в продължение на 3,4 дни, за да има положителен резултат! Hug Peace Един път дневно, поне при мен, не бе достатъчно.
Виж целия пост
# 26
Ох, а аз си мислех, че съм единствената на този свят, с този проблем ooooh!
Ще прочета и другата тема.Дано да има нещо, което да ми помогне Cry
Виж целия пост
# 27

Serendipity, пиши дали има ефект, ако си вземеш кремчето! Надявам се да помогне!  bouquet Забравих да кажа, че трябва да се маже поне 3 пъти на ден в продължение на 3,4 дни, за да има положителен резултат! Hug Peace Един път дневно, поне при мен, не бе достатъчно.

Ще си го взема, но сигурно чак другия месец ще кажа отзиви, защото нали каза, че веднага след епилация трябва да се започне с мазането, та аз съм изпуснала вече момента май. newsm78
Виж целия пост
# 28
Аз съм така, не само на триъгълника, но и на краката от коляното надолу.
За мен единствения вариант за обезкосмяване е бръснене. Примирила съм се, вече толкова съм свикнала...... Епилирам се само по бедрата и то много рядко, защото почти нямам косми там и бикини линията.
Имала съм големи проблеми с врастнали косми, та се отказах напълно. Кофти, ама.....чудо голямо. Party
Виж целия пост
# 29
Вследствие дълга употреба на кола маска,косъмът изтънява и
не може да пробие кожата.Затова става така.
Виж целия пост
# 30
Нямам този проблем и махам всичко по тялото си. Но доколкото знам има специален козметичен крем за обръщане на косъмчетата. Попитай козметик.
А другият вариант е няколко месеца да ги махаш с бръснача, защото така те започват да пробиват по-лесно и след това да ги подложиш пак на кола маска. Последното го знам от моята козметичка
Виж целия пост
# 31
...Попитай козметик.
А другият вариант е няколко месеца да ги махаш с бръснача, защото така те започват да пробиват по-лесно и след това да ги подложиш пак на кола маска...

 Peace

Или да смениш коламаската - из форума съм чела, че много добра била тази, която използват Ив Роше в козм. си студио.. Но за епилатор със сигурност за дълго трябва да се забрави при подобни проблеми... Остава бръснене и депилатоари - кофти е, но по-добре така, отколкото да се стига до хирургична намеса или трайни поражения върху кожата  Tired
Виж целия пост
# 32
и аз като вас имах същият проблем, но откакто започнах да ходя на фотоепилация забравих за този проблем. Wink
Виж целия пост
# 33
Тази идея за бръсненето не важи при мен, и от него получавам врастналите косъмчета. Просто някои кожи са мноооого чувствителни и от всякакви обезкосмяващи средства се получава този проблем Confused
Виж целия пост
# 34
Ихтиолът не е шега работа, може да навреди повече, отколкото да помогне.
Компрес от риванол е по-удачният вариант, ако се стигне до махане на пъпка без да се стиска.

Аз лично също минах през епилатор, кола маска, кремове - ами, зачервявам се като краста, боли, пари, не съм за показване пред хора, после като мине, няколко дни съм добре и се почва растежа - пъпки, сърбежи, гной Sick Накрая се отказах да съм съвременна жена и минах бръснач. С него проблеми нямам никакви, свикнах да го ползвам редовно и вече не ми прави впечатление...
Можеш ли да поясниш малко повече това, което си написала - че ихтиолът може да навреди?
Досега все съм го мислела за сравнително "безобиден", та малко се стреснах.
Иначе и за мен не останаха варианти освен бръсненето, а дори и от него пак ми врастват косъмчета  #Cussing out  Вече в чудо съм се видяла.
Виж целия пост
# 35
И аз имах този проблем, докато не минах на вариант бръснач, но без контра. Преди след кола или епилатор тъкмо ми мине болката и ми излезнат пъпки, тъкмо ми минат пъпките и ми поникнат космите #Cussing out
.....
А с варианта "бръснач без контра" не е ли-
тъъъъъъкмо привършиш процедурата и те- пак набОли? newsm78

Аз пък напоследък ползвам ленти и нямам обърнат косъм... Whistling
Ами с нова/остра самобръсначка и без резки движения ами по-бавно и с лек натиск (не знам как да го обясня по-точно), става гладко като с контра.
Виж целия пост
# 36
Ами фотоепилация или лазерно окосмяване......скъпо е,ама като се замислиш колко трае,а колко се дават за кола маски и туй онуй Rolling Eyes
Виж целия пост
# 37
Да се присъединя и аз към страдащите - имам този проблем от години и освен болката, от всяка гадна пъпка ми остава петно Пробвах с Veet, ексфолиране,рецептата на Newerwas от другата тема и нищо Вече мисля за трайно обезкосмяване - фотоепилация или лазерна,но не знам кое е по-добрия вариант
Виж целия пост
# 38
Аз откакто си направих лазер, направо се чувствам като нов човек, на седмото небе съм Hug Същите проблеми ги имах и аз, нямах оправия...
Виж целия пост
# 39
Да се включа и аз в отбора на страдащите  ConfusedИмаше преди такива теми ама май никой не бе казал ефикасно мазило за оттърване от тази гадост.И аз така от коляното надолу и триъгълника ми се забиват космите.Вече 6г май съм така,като в началото бяха гнойни топчета под кожата ми.Боли, боли направо ужас,сега като не ги чопля с разни игли, долу горе се пооправи положението.От ихтиола на мен ми останаха дупки белези от това че ми е издърпал гнойта.И всяка една пъпка сега ми е гаден белег и няма махане.
Виж целия пост
# 40
При мен Ихтиола на помага Sad
Виж целия пост
# 41
v centar za krasota CALLAS sa maistori na kola maskata.i fotoepilaciqta im e dobra.nai-mnogo me vpe4atli 4e ne iskat na vsqka cena da ti vzemat patite.kazvat ti istinata.i ne e skapo.aparata im ne boli mnogo.imat telefon 9804229.v centara
Виж целия пост
# 42
v centar za krasota CALLAS sa maistori na kola maskata.i fotoepilaciqta im e dobra.nai-mnogo me vpe4atli 4e ne iskat na vsqka cena da ti vzemat patite.kazvat ti istinata.i ne e skapo.aparata im ne boli mnogo.imat telefon 9804229.v centara
Благодаря за рекламата Joy
Виж целия пост
# 43
ne iskah da pravq reklama ,no  kak da si pomognem togava?nali e vajno da hodim  tam kadeto si struva
Виж целия пост
# 44
Затова си действам с бръснача за да си нямам проблеми после! Wink
Виж целия пост
# 45
Най-добре е с бръснач за триъгълника наистина. Преди ползвах Veet за краката, но се изринах ужасно от него, много неприятен продукт  Sick И сега за крака съм с епилатор.
Виж целия пост
# 46
Заместих бръснача, колата и епилатора с електрическа машинка за бръснене. Проблемът изчезна.
Виж целия пост
# 47
Айде и аз в групата...
Кола маска правя на мишници, половинки ръце и половинки крака (веднъж на 2месеца).
Кола маска на триъгълника е най-болезненото ми изживяване, на резултат се радвам 2седмици и после започва проблемът с обърнатите косъмчета  Sad Затова там съм на бръснач - първо по посока на косъмчетата, след това контра. Така нямам никакви проблеми.  Peace
Виж целия пост
# 48
Мисля, че имаше подобна тема и в нея мацките говориха, за крем против врастване на космите "Керапил", или нещо такова  Peace
Виж целия пост
# 49
И аз имах този проблем.Направо циреи са ме ставали и още имам белези.Но от 1год насам ги редувам-бръснене,епилатор,СТУДЕНА кола маска и забелязвам че почти са спрели да ми се появяват подкожни.Според мен е от студената кола.
Виж целия пост
# 50
Според мен не е от студената,щото аз си правя топла.Една приятелка беше ходила в някакво козм. студио в Сф,щото почнаха и на брадичката да и се забиват/тя и там си ги махала/,прави си лазерна епилация и се интересувала за това каква е причината там и казали,че когато си предимно на метода изкубване от корена не при всички но така ставало.Косъма ставал мек и не можел да пробие кожата да израстне и се обръщал навътре,била наранена луковицата на косъма.Препоръчали и да ги остави да израстнат добре и да почне бръснене по посока на косъма за да заздравее луковицата.Аз сега зимата си ги оставям хууубаво да израстнат/друг е въпроса,че ме дразнят и не мога да се търпя така камо ли мъж ми/правя кола маска после си ги бръсна и така да видим какво ще стане.Дано се оттървем значи от този гаден проблем.
Виж целия пост
# 51
От топлата на мен страшни пъпки ми ставаха.Въобще се отказах.Но студената сякаш по по-различен начин ги измъква и си растат нормално.Говоря за най-обикновената студена,на Кара.
Виж целия пост
# 52
И аз имам подобен проблем на триъгълника. Обяснението е същото - слаб косъм от много скубане и не може да пробие кожата.
Затова като си в банята с малко сода бикарбонат се натърква кожата на триъгълника. Малко се зачервява, но премахва горния мъртъв слой и косъма излиза сам.
Виж целия пост
# 53
Е що се търкаш със сода?Обикновен пилинг няма ли да ти
свърши работа?Мисля,че много си нараняваш кожата по
този начин.
Виж целия пост
# 54
И аз имам същия проблем Cry, не си сама. Независимо дали ползвам бръснач, кола маска или крем депилатоар, на секундата кожата ми се обрива, а по-късно се появяват и подкожни косъмчета. Веднъж даже ми се появи едно грозно топче, което едвам махнах #2gunfire Sick По темата, не знам дали има лек, който да ни отърве окончателно от проблема. Може би само лазерна или фотоепилация. НО открих временно и много ефикасно, поне при мен, решение, което препоръчвах и в друга тема. Става дума за една пастичка, казва се Антисептичен крем, на фирмата Himalaya herbals, струва 2.20 - 2.50 лв., може да се намери само в аптечната мрежа. Маже се няколко пъти на ден, веднага след епилация, спомага за лечение на вече появили си пъпчици и предотвратява образуването на подкожни косъмчета. Единственият недостатък е, че цапа бельото, тъй като има леко кафеникав цвят, но петната се изпират без проблем! Ако искате пробвайте, може да не е окончателно решение, но при мен има облекчение на проблема  bouquet

Днес в аптеката ми показаха само нещо на Himalaya herbals за акне, черни точки и т.н....това ли е? Rolling Eyes мен ме съмняваше и не го взех. Confused
Виж целия пост
# 55

Днес в аптеката ми показаха само нещо на Himalaya herbals за акне, черни точки и т.н....това ли е? Rolling Eyes мен ме съмняваше и не го взех. Confused

На него пише "Антисептичен крем", а отдолу с малки букви е написано:
подпомага заздравяването на рани и леки изгаряния, противо-гъбичен

Моето струва 2,25 лв., разбира се в различните аптеки цената варира. Пробвай в друга аптека, това, което са ти предложили, сигурно е различен мехлем, защото си спомням че има такива пастички и за лице  bouquet
Виж целия пост
# 56
Значи наистина не е било това, ще пробвам утре на 2 други места мерси!   bouquet
Виж целия пост
# 57
Прощавайте, че така се намесвам, "гостувайки" във вашата дискусия, но търсих в Гугъл и попаднах на тази тема.
Бръсна наред всичко и до онзи ден не бях имала проблеми - под мишницата обаче ми се появи една такава гад, за каквато говорите и вие - явно косъмчето е объркало посоката. Преди 2 дни забелязах, че мястото е леко подуто, започна да се зачервява, а днес установих, че си е точно някакво много неприятно гнойно образувание. Простете за натуралистичното описание, обаче за толкова години манипулации, не ми се беше случвало нищо подобно.  ooooh!
Освен това, боли, а ме е страх и защото в тоя район нали има и лимфни възли, това-онова...
Можете ли да ми дадете идея как да се справя с това в домашни условия - да спадне и косъмът да си излезе, без да се използват твърде инвазивни методи (рязане, човъркане с игла и стискане, щото както е възпалено...  Crazy)
Ихтиолът помага ли наистина и ако да, после косъмът излиза ли си сам?
И последен въпрос - това, че веднъж се е случило така, означава ли, че косъмчето на това място винаги ще тръгва в грешна посока?
Още веднъж, простете за описанието и глупостите, но преди 3 години ме рязаха 3 пъти на "живо" и все още ми пада кръвното и ми прилошава само като видя хирурга...  Sick
Виж целия пост
# 58
И аз като вас....но само Депилатоар не сам ползвала.
Някой ще препоръча ли марка?  Tired
Виж целия пост
# 59
А аз като гледам повечето жени с какви гладки крака са и през лятото и през зимата си мислех, че само аз имам такуж проблем с ганите косми.
Лошото при мен е, че косъмчетата ми растат подкожно независимо от начина на обезкосмяване, при това ми растат подкожно навсякъде - крака триъгълник, дори на корема...ужас направо не мога повече така!
Пробвах Керапил - абсолютно никакъв ефект, даже имам чуствово, че още повече рани имам сега по кожата. Да не говорим, че незнайно защо косъмчетата ми растат много бързо и след епилация или бръснене нямам почти никакво време да се порадвам на гладка кожа без косми и пъпки.
Явно кожата ми е от най-чуствителните Sad
Някой може ли да сподели още вчечатления от лазарна или фотоепилация, защото вече твърдо съм решила да пробвам едното от двете.
Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 60
of boje i az imam sa6tia problem.cial jivot sam se brasnala,no mnogo mi pisna osobeno prez liatoto vseki deni zatova re6ih da si kypia epilator na filips koito e mnogo hubav i skap,no..... eto 4e problemite s podkojnite kosmi stana.po princip niamam izob6to mn.kosmi i sa mi mn.tanki ,no iavno na triagalnika sa po debeli i se obra6tat.po edno vreme i az biah stanala cialata v mn.grozni rani i sama si gi stiskah  i na plaj me be6e sram da hodia.sega pak sam na samobrasna4ka i......pak vseki den ad,no 6te probvam tova krem4e antisepti4en krem da vidia kakvo 6te stane.blagodaria vi mn.za informaciata i ako pomogne vednada 6te spodelia
Виж целия пост
# 61
А аз с какво да се обезкосмявам, като лекарите ми забраняват незнам! Първо от тъпите коли маски непрекъснато ми сваляха кожата, в смисъл топли студени, кожата ми е много чувствителна, нежна и се лющеше, какво лющене, направо рани ми оставаха,смених много козметици, ефекта се беше все тоя, в резултат получих атопичен дерматит и забрана за кола маска от лекари-дерматолози, оправих този проблем с бебебшки кремчета Simple Smile и започнах с бръснача до онзи ден, когато получих.....лекарското заключение бактериална инфекция на кожата , в горната част най-вероятно от замърсяване, с бръснарско ножче, което само аз ползвам и сменям на 1-2 месеца- сега не мога и да се бръсна! Кажете някакво разрешение на проблема аз от 7-ми клас се обезкосмявам ,не мога да ходя с косми, некомфортно и нехигиенично ми се струва! Сега докато отмине този проблем ще си ги отглеждам ама след това!! Sick Sick Sick
Виж целия пост
# 62
Аз също ще чакам някой да препоръча подходящ депилатоар.
Благодаря
Виж целия пост
# 63
На него пише "Антисептичен крем", а отдолу с малки букви е написано:
подпомага заздравяването на рани и леки изгаряния, противо-гъбичен

Моето струва 2,25 лв., разбира се в различните аптеки цената варира. Пробвай в друга аптека, това, което са ти предложили, сигурно е различен мехлем, защото си спомням че има такива пастички и за лице  bouquet

Значи намерих го в една друга аптека и се мажа от 2-3 дни. Дано не си въобразявам, но ако не друго, май ми се поуспокои кожата и не седи толкова зачервена и болезнена след кола маската. newsm78 Мирише хубаво, лесно попива и не ми оставя петна всъщност, така че засега съм доволна!  bouquet

А ти докога се мажеш, колко дни след епилация продължаваш? Rolling Eyes


marsiana, след като са ти забранили бръснач и кола маска, епилатор не става ли?


Между другото това със слабите косми, които не могат да пробият кожата, не важи в моя случай, защото ми се забиват дебели и твърди...
Виж целия пост
# 64



marsiana, след като са ти забранили бръснач и кола маска, епилатор не става ли?


...

В понеделник съм пак на дерматалог, да видя какво ще ми кажат, как да действам в бъдеще,проблема ми е съвсем пресен от около седмица-  надявям се като ми мине да си ползвам пак бръснача, кола-маската изключено, епилатора  ми действа по същия начин като кола маската Naughty
Виж целия пост
# 65
На него пише "Антисептичен крем", а отдолу с малки букви е написано:
подпомага заздравяването на рани и леки изгаряния, противо-гъбичен

Моето струва 2,25 лв., разбира се в различните аптеки цената варира. Пробвай в друга аптека, това, което са ти предложили, сигурно е различен мехлем, защото си спомням че има такива пастички и за лице  bouquet

Значи намерих го в една друга аптека и се мажа от 2-3 дни. Дано не си въобразявам, но ако не друго, май ми се поуспокои кожата и не седи толкова зачервена и болезнена след кола маската. newsm78 Мирише хубаво, лесно попива и не ми оставя петна всъщност, така че засега съм доволна!  bouquet

А ти докога се мажеш, колко дни след епилация продължаваш? Rolling Eyes


marsiana, след като са ти забранили бръснач и кола маска, епилатор не става ли?


Между другото това със слабите косми, които не могат да пробият кожата, не важи в моя случай, защото ми се забиват дебели и твърди...

Ами, аз се мажа поне 3,4 дни по 3 пъти на ден, защото както писах и преди, на секунадата след колата ми излизат пъпки и за да стопирам образуването на нови и да лекувам вече формиралите се, трябва по-дълго време. Поне на мен бавно ми минават нещата.
По мое мнение трябва няколко дни, за да има ефект, но ти както си го чувстваш  bouquet Peace
И за мен не важи, защото моят косъм е по-твърд и смятам, че именно от тук идва проблема....поради това, че е по-плътен, по трудно избива! Rolling Eyes
Виж целия пост
# 66
момичета помагайте досега ходех на кола маска последния път се направих с епилатора голяма грешка кожата ми се възпали и излязоха пъпчици аз някой ги разчоплих ужяс голяма грешка и сега съм много зле  даже и белези може да ми останат скво да правя с кво да ги маgя незнам не искам да съм като петниста хиена и да ми останат белези 
Виж целия пост
# 67
А аз с какво да се обезкосмявам, като лекарите ми забраняват незнам! Първо от тъпите коли маски непрекъснато ми сваляха кожата, в смисъл топли студени, кожата ми е много чувствителна, нежна и се лющеше, какво лющене, направо рани ми оставаха,смених много козметици, ефекта се беше все тоя, в резултат получих атопичен дерматит и забрана за кола маска от лекари-дерматолози, оправих този проблем с бебебшки кремчета Simple Smile и започнах с бръснача до онзи ден, когато получих.....лекарското заключение бактериална инфекция на кожата , в горната част най-вероятно от замърсяване, с бръснарско ножче, което само аз ползвам и сменям на 1-2 месеца- сега не мога и да се бръсна! Кажете някакво разрешение на проблема аз от 7-ми клас се обезкосмявам ,не мога да ходя с косми, некомфортно и нехигиенично ми се струва! Сега докато отмине този проблем ще си ги отглеждам ама след това!! Sick Sick Sick
Мила,може би трябва да прибегнеш до лазера/или както там се казва/Малко е скъпо,но може да ти помогне.
Виж целия пост
# 68
момичета помагайте досега ходех на кола маска последния път се направих с епилатора голяма грешка кожата ми се възпали и излязоха пъпчици аз някой ги разчоплих ужяс голяма грешка и сега съм много зле  даже и белези може да ми останат скво да правя с кво да ги маgя незнам не искам да съм като петниста хиена и да ми останат белези 
Пети,аз ходя като" петниста хиена" вече 5години  Tired Сега много не ми остава време за чоплене ама белезите си седят  Confused
Виж целия пост
# 69
олее аз се надявах поне ся като не ги пипам повече и с времето да се заличат  Cry да ти кажя малко избледняха взех си и един избелващ крем не че с него и без него се тая ама поне там нещо да мажя и си мисля че с време ще се заличат дано ако не ги чопля повече де!
Виж целия пост
# 70
Здравейте , аз имам същия проблем.
Махам космите си от триъгълника с епилатор , но при мен проблема е че съм много окосмена.От едно място ми излизат 2 косъма , когато махна космите цялата се зачрвявам и ми стават ранички , а също така и ми растът под кожата.
Въпроса ми е някой може ли да ми каже как мога поне да намаля окосмяването ? Sad
За бръснач не ми се и мисли!
Виж целия пост
# 71
Здравейте момичета, ето още една колежка с такава болежка  Wink Миналата година ми излезе огромно гадно чудо, колкото голям орех на триъгълника, хирурга го сряза и ми препоръча оксикорт, ползвам го честичко, струва 7,50, действа обезболяващо! на момента! и спира образуването на гной, но е добре да се прочете листовката преди да се използва. Задължително е при мен обаче да извадя косъмчето с игла, защото ако си остане, образува твърдо топче. И аз много се замислям за фотоепилация Wink
Виж целия пост
# 72
 HugИ аз съм с такъв проблем!На мен ми помогна ексфолиант.след всякакъв вид обескосмяване се ексфолирам и слагам бебешка пудра за около 10 мин.и след това забърсвам с мокри кърпички.несе решава напълно проблема,но намаляват и ватрешните косамчета и обриването.дано да помогне и при теб.
Виж целия пост
# 73
И аз се присъединявам към клуба...Аз съм от тия,където кола маската не им понася на никакви места! Cry Досега не съм ползвала оксикорт,но мисля да го пробвам ,поне да не ми се възпаляват толкова пъпките.Предполагам,че го има във всяка аптека
Виж целия пост
# 74
Има ли място и за мен? Simple Smile И аз сьм с проблемен триьгьлник Twisted Evil А от скоро започнаха да ми се появяват и подкожни и на краката от коляното на долу. Мисля,че е от лентичките,заЩтото от няколко месеца ползвам тях ,а по_принцип работя с епилатор,ама сега нямам време за него. На мен една позната ми каза след епилация местото да се маже с лосион за след брьснене,а не крем или лосион за тяло,за6тото те помагали за образуването на повече пьпки,освен разбира се ,ако кремчето не е специално за този проблем. Пробвайте,може пьк на някой това да му помогне,при мен имаШе резултат.Успех.
П.С. Сега поне си се виждаме само ни е сьпрузите ни,ами лятото.........всички бански са ми с долниЩта тип кьси панталонки,че иначе Sick
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия