Сухо петно като лишей на бузката

  • 1 276
  • 11
Здравейте на всички, вчера забелязах че отдолу на бузката на дъщеря ми се е образувало едно доста сухо петно, прилича на лишей.
Всяка вечер след баня я мажа с крема за лице на Мустела.
От както видях това петно сутринта го мажа с меден вазелин, тъй като е доста по-мазен.
Много моля ако може да ми препоръчате някакъв крем.
Гледах серията на Мустела за суха и атопична кожа, но не съм сигурна дали точно това ми трябва.
Виж целия пост
# 1
И дъщеря ми има такова пето на плешката, вчера приятелка ми препоръча ВИТАСИН, мисля да купя днес.

Ето какво ми написа /копирам от Скайпа/
..."Деница дълго време имаше такива петна около носа беше между 6-8 месец изписваха ми хидрокортизонови кремове за алергия ФИнистил гел и други Урбазон нищо не помогна беше сухо и грапаво и само този крем помогна още му викат МАДАНСКОТО ЧУДО"...
Виж целия пост
# 2
Аз мажа с хидратантен крем на клоран и след третото намазване, минават. На Мия на бузките й се получава от студен вятър. Наскоро имаше такива много сухи участъци по краката и ръцете и тях мазах с горепосочения крем и се оправиха нещата.
Виж целия пост
# 3
Благодаря ви много, ще пробвам и аз нещо.
Виж целия пост
# 4
На дъщеря ми и двете бузки бяха така. Сухи, изпръхнали и зачервени. Купих крема на Мустела от серия Стелатопия и вече са й почти минали. Peace
Виж целия пост
# 5
На сина ми,който е на 9 мес,редовно му излизат такива лишейчета.Той е с много суха кожа.Водили сме го на кожен лекар,който ни изписа някакво мазило,от тези които ги приготвят в големите аптеки.Иначе всеки ден ползваме NACHTKERZEN BALSAM na DR.THEISS за лицето и Balmandol за тялото,пак по предписание на кожния лекар.И ве4е почти не му излизат.А за къпане -сапунчето на SEBAMED.
Виж целия пост
# 6
Не е лошо да заведеш детето на кожен,ние сме с атопичен дерматит,но зимата му няма нищо освен едно петънце на бузката и го мажа с кремчето за суха кожа на д-р Тайс/много съм доволна/,но при всяко дете е различно.Моят съвет е не го мажи с мазни кремове,а само с овлажняважи,защото понякога от мазните става по зле Hug
Виж целия пост
# 7
Имахме такова петно на ръчичката. Дерматологът ми изписа Елоком и мина след 3-4 намазвания.
Виж целия пост
# 8
Заведете детето на дерматолог.

Може да е атопичен дерматит.
Виж целия пост
# 9
И аз имах съмнения за атопичен дерматит на синът ми точно заради такива петънца на лицето и тялото му, но се оказа просто по суха кожа, която през зимата се изсушава повече. Мазах с д-р Тайс и това помогна. През пролетта проблема изчезва напълно.
Виж целия пост
# 10
Пропуснах да спомена, че бебка също е с много суха кожа, ползвам ежедневно балсама на д-р Тайс и сапун Себа. Направи ми впечатление, че петното се появи ден след ваксините Полио и ДТК, но педито отрича да е от тях  Rolling Eyes Междувременно се натъкнах на  полезен бюлетин, според който ваксините често са отключващ фактор за появата на АД  Thinking Далече съм от мисълта да поставям диагнози на детето, но мисля, че превантивните мерки описани в брошурата са общовалидни за третирането на сухата кожа. Давам линк към бюлетина, може и на вас да ви е от полза http://spirig.bg/pdf/Info-bulletin-1-2007.pdf
Виж целия пост
# 11
И ние имахме такова лищейче на бузата, а после се появи и на краченцето, изписаха ни Елоком и с 3-4 намазвания минаха Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия