Две страхотни бисвитени торти

  • 3 803
  • 19
За празниците направих 2 нови торти, идеята за които отдавна ми беше в главата, но нямах време да ги направя и да видя дали стават за ядене. Е, не само че ставаха за ядене, но станаха невероятно вкусни и всички, които ги опитаха останаха възхитени. Ето и рецептите:

Бадемова торта

3 пакета какаови бисквити /аз купих на Победа бургас/
2 цедени кисели млека  /Роса, по 370 грама всяко/
3 малки заквасени сметани /пак на Роса/
600 грама течен шоколад
половин пакет филирани бадеми
есенция бадем

С миксер се разбиват сметаната, цеденото кисело мляко и течния шоколад, добавят се няколко капки бадемова есенция /аз сложих повечко есенция/. Във форма с пръстен се редят ред бисквити, намазва се с крем и се поръсва с малко филирани бадеми. После пак се редят бисквити, крем и филирани бадеми и така до горе на формата /при мен станаха 4 реда/. Тортата се слага в хладилник и след около час се поръсва обилно с филирани бадеми. Трябва да престои в хладилник около денонощие, маха се пръстена и се доукрасява отстрани с филирани бадеми. Изглежда красиво, а вкуса и е много изискан.

Кокосова торта

3 пакета и половина бисквити PETIT BEURRE на Житен дар
2 пакета кокосови стърготини /може и малко повече на вкус/
2 цедени кисели млека  /Роса, по 370 грама всяко/
3 малки заквасени сметани /пак на Роса/
500 грама течен БЯЛ шоколад
есенция ванилия

Технологията на тортата е почти същата като бадемовата, но с тази разлика, че съм крема се добавят около пакет и половина кокосови стърготини /аз ги смлях още на блендера, за да са почти на прах/. Редят се 4 реда бисквити и крем, отгоре се поръсва с кокосови стърготини и като се махне пръстена - отстрани също. Също е желателно преди консумация да престои около 24 часа в хладилник.

Да ви е вкусно!
Виж целия пост
# 1
Благодаря Мина, хареса ми идеята, не се съмнявам, че ще бъдат вкусни. Ще пробвам с кокос  Peace

 Hug
Виж целия пост
# 2
Благодаря Мина, хареса ми идеята, не се съмнявам, че ще бъдат вкусни. Ще пробвам с кокос  Peace

 Hug

На мен бадемовата ми хареса повече Simple Smile
Виж целия пост
# 3
Благодаря Мина, хареса ми идеята, не се съмнявам, че ще бъдат вкусни. Ще пробвам с кокос  Peace

 Hug

На мен бадемовата ми хареса повече Simple Smile

Аз не се съмнявам, но на последък си падам по кокоса  Flutter всъщност могат и да се направят комбинирано  Whistling ех  Crazy
Виж целия пост
# 4
 Еххх защо отворих тая тема ???  ooooh! Мнооого апетитно звучат и двете !  Flutter Само авторката да каже 2 пакетчета кокос на колко грама е равно, защото имам един голям пакет вкъщи от Метро... newsm78 И който ги е правил, да пусне фото, моля !  Wink
Виж целия пост
# 5
Моите пакетчета бяха по 45 грама.

Аз ще ги правя и двете за Ивановден, така че ще гледам да ги снимам.
Виж целия пост
# 6
много добре ми звучат, обаче имам питане за сметаните: по колко грама са, защото при мен са в големи кофички  newsm78
Виж целия пост
# 7
Моите пакетчета бяха по 45 грама.

Аз ще ги правя и двете за Ивановден, така че ще гледам да ги снимам.
  Мерси, така вече и аз ще направя някоя.     chef
Виж целия пост
# 8
много добре ми звучат, обаче имам питане за сметаните: по колко грама са, защото при мен са в големи кофички  newsm78

По 200 грама едната Peace
Виж целия пост
# 9
Да поптам и аз: А бисквитите за втория вариант в нищо ли не се топят?
Виж целия пост
# 10
Да поптам и аз: А бисквитите за втория вариант в нищо ли не се топят?

Не, не се топят в нищо. Крема от сметаната и млякото ги увлажнява идеално.
Виж целия пост
# 11
Още утре мисля да направя бадемовата Simple Smile
Виж целия пост
# 12
звучи ми тоооолкова страхотно...особено кокосовото(обожавам кокос Embarassed ) обаче само като видя 500 гр шоколад и....на диета съм Tired
Виж целия пост
# 13
Благодаря Мина, хареса ми идеята, не се съмнявам, че ще бъдат вкусни. Ще пробвам с кокос  Peace

 Hug

Ох,колко вкусно си ги представямммм...Ще споделя за резултата. Simple Smile
Виж целия пост
# 14
Благодаря за рецептите, непременно ще ги направя!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия