Някой от вас живее ли в комплекс от затворен тип?

  • 3 233
  • 21
За тези новите говоря, които си имат разни екстри в комплекса и външни лица май не могат да влизат. Ако има такива сред вас бих искала да попитам дали сте доволни, какъв е общия ред вътре и дали се спазва? Притесненията ми са свързани с това, че част от хората може да решат, че като са дали толкова пари могат да си правят каквото искат. Може ли това да се ограничи и има ли евентуално някакви санкции?
Виж целия пост
# 1
Тц! Няма спасение.  Naughty
Там се живее според правилата на затворената общност.  Naughty
Не можеш да ограничаваш никой, освен ако той не иска да се ограничи.

Но пък има много привилегии - не може да влезе всеки, проверява се кой и защо влиза, децата могат да играят на спокойствие, не с риск да ги блъсне кола, играят само с познати деца, не с непознати.
Редът в такъв комплекс е според живеещите там - някои искат спокойствие, но някои ....  Whistling
Зависи от съседите, които си си избрала.  Peace
Виж целия пост
# 2
Ясно ми е, че всеки иска различно нещо, но ми се струва, че би трябвало да има някакви правила, които да се спазват от всички. И ми е интересно какво се включва в тези правила и спазва ли се наистина? За привилегиите ми е ясно, притеснява ме това да не се окаже, че всеки може да прави каквото си иска защото в такъв случай просто не виждам смисъл от комплекса. А съседите за жалост няма как да си ги избера Wink
Виж целия пост
# 3
Ясно ми е, че всеки иска различно нещо, но ми се струва, че би трябвало да има някакви правила, които да се спазват от всички. И ми е интересно какво се включва в тези правила и спазва ли се наистина? За привилегиите ми е ясно, притеснява ме това да не се окаже, че всеки може да прави каквото си иска защото в такъв случай просто не виждам смисъл от комплекса. А съседите за жалост няма как да си ги избера Wink

Според мен съжителството няма да е много по-различно от това в кооперациите. В някои входове хората се разбират, в повечето не. Има нормални хора, има и ненормални. Ако искаш да избягаш от съжителство, най-добре къща с двор.
Виж целия пост
# 4
Бухте, за кой комплекс питаш точно, ако не е тайна?

За Орхидеите или?
Виж целия пост
# 5
Ако искаш да избягаш от съжителство, най-добре къща с двор.

Можем да поспорим!  Mr. Green
Сега сме на този вариант, но си мисля за затворен комплекс. Претеглям "за" и "против". Ще следя темата  Thinking
Виж целия пост
# 6
Ако искаш да избягаш от съжителство, най-добре къща с двор.

Можем да поспорим!  Mr. Green
Сега сме на този вариант, но си мисля за затворен комплекс. Претеглям "за" и "против". Ще следя темата  Thinking

Няма да споря - веднага се съгласявам, че е най-добре в имение с 1000 декара парк  Sunglasses
Виж целия пост
# 7
... Не можеш да ограничаваш никой, освен ако той не иска да се ограничи.

...

И моите наблюдения са такива. Не можеш да ограничиш съседите си да приемат гости или пък гостите им да ползват общите части, били те парк или басейн.
Виж целия пост
# 8
Бухте, за кой комплекс питаш точно, ако не е тайна?

За Орхидеите или?
Ами май да, за това говоря - http://www.orchidhills-varna.com/

Ще чакам все пак някой, който наистина живее в такъв комплекс да се изкаже.
Виж целия пост
# 9
Бухте, за кой комплекс питаш точно, ако не е тайна?

За Орхидеите или?
Ами май да, за това говоря - http://www.orchidhills-varna.com/

Ще чакам все пак някой, който наистина живее в такъв комплекс да се изкаже.

Да, това е Оркид Хилс или както го наричат още Орхидеите.
Щяхме там да си купуваме, но нещо се туткаха с цените... и взехме в един друг уж пак комплекс, но в по-малък мащаб ще е.
Като гледам колко е голям и колко народ ще се настани в тези жилища, хич не ми изглежда на спокойно и уединено място.

Ти от какво се притесняваш конкретно?
Виж целия пост
# 10
затворен коплекс който наброява едно малко градче, се живее, като във всички коплекси. достъпа може да се води контролиран, но всъщност не може да контролира такъв човеко поток за 5-6 блока, живущите са различни по нрав и темперамент, така че всеки си живее както му харесва. Предимство е само чистотата и градинките, всичко останало си е като навсякъде из ж.к.-та., екстри като басейни и прочии могат да се ползват и от външни лица, живущите в комплекса ги ползват срещу определена отстъпка, обикновено басейна е безплатен, а се заплащат останалите услуги.
Виж целия пост
# 11
Ти от какво се притесняваш конкретно?
Ами просто искам мнения от хора, които наистина живеят в такива комплекси да кажат как е. Интересува ме какъв е редът и дали се спазва. Например ако е забранено вътре да се разхождат кучета дали хората го спазват или има такива, които решават, че могат да правят каквото си искат и не се съобразяват с нищо. И също друго нещо, за което се сещам. Във въпросния комплекс се плаща всеки месец такса за поддръжка. Интересно ми е дали всички ще си плащат или ще се намери някой, който ще каже "Аз това не го ползвам и няма да плащам". Или пък ако някой ми спре на паркомястото ще има ли някаква санкция или просто аз ще си остана с нервите?
Виж целия пост
# 12
Ти от какво се притесняваш конкретно?
Ами просто искам мнения от хора, които наистина живеят в такива комплекси да кажат как е. Интересува ме какъв е редът и дали се спазва. Например ако е забранено вътре да се разхождат кучета дали хората го спазват или има такива, които решават, че могат да правят каквото си искат и не се съобразяват с нищо. И също друго нещо, за което се сещам. Във въпросния комплекс се плаща всеки месец такса за поддръжка. Интересно ми е дали всички ще си плащат или ще се намери някой, който ще каже "Аз това не го ползвам и няма да плащам". Или пък ако някой ми спре на паркомястото ще има ли някаква санкция или просто аз ще си остана с нервите?

Тези неща, предполагам, ще са регламентирани в договора при покупката на жилище...

Ако си купила паркомясто, дори и някой да ти се натресе, вадиш документа, навираш му го където трябва. Ако не става с добро - има и други методи.  Simple Smile Не мисля че е чак толкова страшно.

Ти купи ли си там жилище?
Виж целия пост
# 13
Тези неща, предполагам, ще са регламентирани в договора при покупката на жилище...

Ако си купила паркомясто, дори и някой да ти се натресе, вадиш документа, навираш му го където трябва. Ако не става с добро - има и други методи.  Simple Smile Не мисля че е чак толкова страшно.

Ти купи ли си там жилище?
Не сме купували нищо, просто приятеля ми много се нави, а на него като му влезе нещо в главата само за това мисли. Та той си представя, че там ще е много хубаво, ще има ред и правила и всички ще ги спазват. С две думи няма да са като тези хора, с които живеем в момента в блока, които пушат трева на етажа, изхождат се по стълбите, оставят си торбичките с боклук пред вратите, чупят стъклата на асансьорите и още много други приятни неща. А аз просто се опасявам да не би да попаднем и там на някакви такива подобни, които да ни създават главоболия. Защото другият ни вариант е къща(но все още не сме намерили нищо подходящо), а там тези проблеми няма да ги има.
Виж целия пост
# 14
Бухти4ка, ако те притесняват съседите, недей да отиваШ в комплекс, ами наистина в къЩа. Оба4е и там Ще имаШ съседи, които Ще праzнуват Шумни купони, паркират беz да ги интересува можеШ ли да иzлиzаШ спокойно от гаража си или не, и т.н. За това е много важно да имаШ голям двор, и дори голяма ограда  Wink
Ние живеем в къЩа и zа ниЩо не бих се върнала в апартамент  Stop

Ако не е тайна, как вървят цените в тоzи комплекс?  Thinking
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия