Детска ясла в София

  • 1 957
  • 2
Бихте ли ми посочили добра ясла в София ( Зона б-5; Красна поляна; и наоколо) да подам документи ?

Синът ми ще бъде на 1 година и 1 месец през септември. Ще го вземат ли ?  newsm78
Виж целия пост
# 1
По закон нямат право да ти откажат прием на детето.записано е  от 10-месечна възраст Peace.Друг е въпроса че предпочитат по-големи деца, за да се улеснят.Моята дъщеря беше на толкова когато я пуснах.
НЕ мога да ти помогна с инфо за конкретни ясли Rolling Eyes
Виж целия пост
# 2
Това е списъка   http://www.zadecata.com/index.php?page=0_1_1  , взимаш карта на София , или влизаш в BGMaps.com        http://www.zadecata.com/index.php?page=0_1_1  , и намираш ясла в желания район.И побързай , молби се приемат от 02.01.2008г. по принцип, само в някои ясли се приемат на 07.01.2008г.  или на 15.01.2008г., т.е. когато свършват отпуските на директорките , но това са частни случаи.Независимо от бързането ти , можете да се окажете гоолям входящ номер , защото важат миналогодишни молби, може изобщо да не ви дадат входящ номер, защото си правят каквото си искат , може да не важат миналогодишни молби също и това е вариант.Някъде се попълват формуляри-бланки -за него са нужни освен имената на детето и ЕГН-тата на родителите 1 адреси -месторабота, сл.тел и писмен отговор на въпроса:"С какво бихте подпомогнали битовото състояние на яслата?"Другаде се подава молба свободен текст с приложено копие от акта за раждане. Ето примерен текст, ако сте се шашнали от всякъде. 


                                                                               до Директора
                                                                               на  Ясла №
                                                                               гр.София
                    М О Л Б А
                    от  трите ти имена
                    живущ:..............
                    тел
                   
                    Уважаема Г-жо Директор,
           Моля, да приемете  детето ми   ......................трите имена , родено на ..............г., в поверената Ви ясла.       
           Надявам се ,че молбата ми ще бъде удовлетворена.
           
           дата                                       С уважение:.................трите твои имена
           гр.София


Имайки предвид възрастта на детето ви , можете да се регистрирате и в електроннота система    http://kg.sofia.bg/,от 9.00ч. на 04.02.2008г., за класирането , но само в яслена група на ОДЗ-та.Това е другата ви възможност, увеличават се шансовете ВИ.И до тогава разучавайте сайта , четете подробно Общите условия , разглеждайте формата за регистрация, списъка с детски заведения и т. н..
Ако всичко това го знаете вече , нищо нека четат другите.И още нещо , деца ,които не са навършили 3г. до 31.12.2008г. немогат да кандидатстват за 1-ва група на ОДЗ и 1-ва на ЦДГ-това каса е родените в началото на годината деца.
       Успех в състезанието!!!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия