Пречистване на организма

  • 128 430
  • 195
    Реших да пусна тази тема, тъй като самата мен много силно ме вълнува и мисля, че ще е изключително полезно за всички ни да обменим информация и опит по този въпрос.
   Темата също така е съвсем актуална след множеството празници. Предполагам всички малко или много се чустваме пренаситени от храни и напитки и ни се иска да се разтоварим.
    Peace
  
Oп!!! Току що открих,че има пусната такава тема в Здравословни проблеми и т.н., така че моля модератора изтрие тази.

Виж целия пост
# 1
Има най-различни начини за изчистване на организма, но за мен са все трудни за изпълнение. Или изискват голямо усилие на волята, или голямо гладуване и затова съм заложила на изчистване с алое. Когато мога правя цялата 9-дневна изчистваща  програма. Ако нямам възможност, за да чистя червата от токсини пия сутрин на гладно между 30 и 50 мл гел от алое.
Виж целия пост
# 2
Според мен най-ефективно е тогатосе правят често разтоварващи дни. Поне 1 ден в седмицата, поне 4 дни в месеца (може и наведнъж) и задължително през лятото поне 15 дни на плодове и чай.
Това е момичета, глад му е майката! Хубавите неща се постигат трудно но за сметка на това продължително!
Виж целия пост
# 3
Според мен най-ефективно е тогатосе правят често разтоварващи дни. Поне 1 ден в седмицата, поне 4 дни в месеца (може и наведнъж) и задължително през лятото поне 15 дни на плодове и чай.
Това е момичета, глад му е майката! Хубавите неща се постигат трудно но за сметка на това продължително!


Ще пробвам с разтоварващите дни. Аз на глад хич не нося, става ми лошо, пада ми кръвното, което е и без това ниско....... Но на плодове и чай мисля, че ще се справя :0).
Виж целия пост
# 4
Житния режим също е добро решение Peace
Виж целия пост
# 5
Едно време гладувах по Лидия Ковачева с месеци.  Simple Smile Лечебно, не козметично.

Но сега не мога. Доста се промениха и храните (като качество) и времето. Прекалено динамично живеем, а това изисква време и режим.

Сега разтоварвам с програма - Алоефреш за изчистване на стомашно-чревния тракт, след това Ливър Кленз - за изчистване и профилактика на черния дроб (голям болкучарник е) и приключвам с програмата Лесно начало (ензими + пробиотици + АФА) и ЕМК, която по ефект се равнява на едномесечното гладуване по Лидия Ковачева.  Hug Не виждам защо да гладувам, защо да си усложнявам ежедневието и защо да се мъча, след като има такъв елегантен начин за постигане на същия ефект. Парите са съпоставими. При тези цени на плодовете и зеленчуците излиза приблизително еднакво.  Naughty Впрочем мъжът ми твърди, че дори му излиза по-евтино сега, отколкото с гладуването.
Виж целия пост
# 6
Много хубав начин за изчистване е йонната вана на краката.Комбинирана с някоя от добавките и хранителен режим може да се направят чудеса с организма.Опитайте!
Виж целия пост
# 7
Друг метод за пречистване от паразити и токсини:
Тройчатка от пелин, карамфил и настойка от орех. Програмата за пречистване трае около 20 дни.  Този метод е на Хилда Кларк - лекар, учен, изследовател.
Виж целия пост
# 8
Житния режим също е добро решение Peace
само да спомена, че се прави по определено време.
"Житният режим се прави в началото на месец февруари, когато Слънцето е в знака Водолей, който е символ на чистотата и любовта и на силите на новата епоха на Водолея. Режимът започва след разсипа на Луната, когато има най-благоприятни условия за лекуване и чистене."
"Ако някой пропусне да направи Житния режим през февруари, може да го направи през март при разсип на Луната, когато Слънцето е в знака Риби."

изобщо добре е пречистването на организма да се съобразява с природните цикли. тогава и цялата природа се пречиства, преражда и подготвя за новия сезон. най-общо казано, това се случва около равноденствията. сега все още е твърде студено, за да се предприемат такива действия. Peace
Виж целия пост
# 9
Може ли да ми кажете как точно се прилага житния режим или по-точно какво и в какви количества се яде? То от наименованието се подразбира , но т.като  досега не съм чувала за този метод съм любопитна ! На мен ми е доста трудно да се храня без хляб и изобщо липсата на зърнени храни не ми се отразява добре , та си мисля , че това ще е перфектно за мен !
agneshka, пишеш , че режимът трябва да започне след разсипа на луната , може ли да ми поясниш , моля !!!
Лично аз съм привърженичка на гладуването 1 ден в седмицата , но в зимните месеци нещо не ми се "отдава"... Друго хубаво нещо е  1-2 дни в седм.  да се яде само плодове .
Виж целия пост
# 10
Житния режим също е добро решение Peace
само да спомена, че се прави по определено време.
"Житният режим се прави в началото на месец февруари, когато Слънцето е в знака Водолей, който е символ на чистотата и любовта и на силите на новата епоха на Водолея. Режимът започва след разсипа на Луната, когато има най-благоприятни условия за лекуване и чистене."
"Ако някой пропусне да направи Житния режим през февруари, може да го направи през март при разсип на Луната, когато Слънцето е в знака Риби."

изобщо добре е пречистването на организма да се съобразява с природните цикли. тогава и цялата природа се пречиства, преражда и подготвя за новия сезон. най-общо казано, това се случва около равноденствията. сега все още е твърде студено, за да се предприемат такива действия. Peace

Звучи добре! Би ли написала по-подробно какво представлява "житния режим"?
Благодаря предварително.  bouquet
Виж целия пост
# 11
Едно време гладувах по Лидия Ковачева с месеци.  Simple Smile Лечебно, не козметично.

Но сега не мога. Доста се промениха и храните (като качество) и времето. Прекалено динамично живеем, а това изисква време и режим.

Сега разтоварвам с програма - Алоефреш за изчистване на стомашно-чревния тракт, след това Ливър Кленз - за изчистване и профилактика на черния дроб (голям болкучарник е) и приключвам с програмата Лесно начало (ензими + пробиотици + АФА) и ЕМК, която по ефект се равнява на едномесечното гладуване по Лидия Ковачева.  Hug Не виждам защо да гладувам, защо да си усложнявам ежедневието и защо да се мъча, след като има такъв елегантен начин за постигане на същия ефект. Парите са съпоставими. При тези цени на плодовете и зеленчуците излиза приблизително еднакво.  Naughty Впрочем мъжът ми твърди, че дори му излиза по-евтино сега, отколкото с гладуването.

Супер е, че си намерила своя начин да се прочистваш! Би ли ми отговорила дали при ползването на добавките за прочистване на черния дроб нещо се изхвърля от него? Пишеш, че е "голям боклучарник." И извини моето неведение, но това продукти на Аквасорс ли са?
Благодаря предварително за отговора.  bouquet
Виж целия пост
# 12
И на мен ще ми е интересно да прочета повече за житния режим  Mr. Green

Аз лично ползвам "Лесно начало" на Аквасорс и съм много доволна. Dino, не е ли малко прекалено това което си описала? Аз лично го смятам за малко преувеличено и ненужно особено като погледнем цените на продуктите.  Все пак (за мен) не е важно колко пари си похарчил и колко вида от продуктите ползваш а, какъв ще е ефекта от всикчо това.

Най-лесното пречистване е пиене на повече вода, намаляване на месото в храната, изключване не пържените и другите не особено подходящи храни. Повече движение на чист въздух или спорт... Става въпрос за елеметарни навици и ограничения Wink Разбира се е добре да се ползва и някоя добавка (както казах аз предпочитам водораслите) за по-добър резултат, но...  какво, ако нямаме пари не можеме да се пречистиме ли (в кръга на майтапа с капка сериозност)?
Виж целия пост
# 13
Житният режим е дъновистки метод. Казвам го предварително, ако някой има притеснения от този факт, да си знае...също и да не ви учудват някой неща по-долу.
Това е цитат от bratstvoto.net :

Житен режим

Провежда се през месец февруари, 2-3 дни след пълнолуние. (Може и да започне в края на януари, ако са изпълнени необходимите условия, свързани с фазата на луната). През този период от годината природата още "спи" и праната е в по-ограничено количество отколкото от 22 март до 22 септември. Чрез житния режим вие можете да се пречистите духовно и физически, да се подготвите за пълноценното й приемане и използване. Най-добре е, когато имате възможност, да започнете в сряда, за да може захранването (отпостването) след режима (поста) да започне в петък.


ПОДГОТОВКА
Разделете един кг. жито (пшеница) на 10 равни части. Разделете зе всеки ден по 100 гр. жито (то съдържа всички елементи, необходими за поддържането на живота), три ябълки (за сърцето), девет ореха (за мозъка), шест-осем чаши преварена вода (изворна, но не минерална).


ПРИГОТВЯНЕ НА ЖИТОТО
Вечерта, преди да започнете житния режим, измийте много хубаво 100 гр. жито. Сложете го в добре запазващ топлината термос. Залейте го с 1,5 до 2,5 чаши вряла вода (0,4 – 0,6 литра) и затворете термоса добре.
Първият ден, сутринта, кажете формулата (1 път) : "Гоподи, приеми ме в лечебницата на природата за 10 дни". След това внимателно излейте от термоса само житената вода и я изпийте на гладно (може да добавите мед и лимон за вкус). Житото разделете на 3 равни части (за закуска, обяд и вечеря). Когато го ядете, можете да го подслаждате с мед.
По време на житния режим ще пиете само преварена вода, подправена с лимонов сок и мед. Най-добре е да не разтваряте меда във водата, а да го ядете с лъжичка, която ще поставяте на горната част на небцето. Като отпивате от водата, медът постепенно ще се разтвори и ще се усвои по-добре. Чрез този начин на хранене вие ще захраните мозъчните си центрове с хранителни вещества, усвоени в устата, а не чрез стомаха.
Житото ще ядете, като преди да го глътнете, ще го дъвчете бавно поне 99 пъти. Преди да изядете ябълката, подръжте я в ръка, разгледайте я, свържете се с нейната аура, порадвайте й се, благодарете на дървото, на слънцето и т.н. Спазвайте правилото дадено от учителя да се храните с любов и благодарност. Добре е да съберете семките от ябълката и да ги посадите на подходящо място. По този начин ще изразите Вашата благодарност за нейната саможертва. По време на житния режим не употребявайте никаква сол. През тези дни станете слънчеви хора, бъдете винаги усмихната и не допускайте в себе си никакви отрицателни мисли, чувства и постъпки.

ОТПОСТВАНЕ (ЗАХРАНВАНЕ)

На десетия ден към житото на обяд и на вечеря прибавете ангелска супа (цели обелени картофи, магданоз, лимон, вода, малко сол ). В дните след режима не трябва да преяждате. Всички отпадъци от храната (орехови черупки, лимонови кори и т.н.) не изхвърляйте на боклука, а ги съберете в плик. Когато свърши постът, ги заровете на някое чисто място сред природата.

Виж целия пост
# 14
Много е хубаво и страшно ми харесва.Аз сега съм на диетата,кято ми направиха след теста за храните и тъй като житото не е от забранените храни ще го направя след пълнолуние.Благодаря ти!Мисля ,че успеха ще е поразителен:)
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия