може да реве с часове но не заспива

  • 1 353
  • 15
здравейте,
може за някои от вас това да е смешно, но за мен вече наистина е проблем. мислех да започвам да работя от вкъщи, но при това положение, не знам как да стане!
А ето и проблема, Виктор е на почти 5 месеца, до преди месец след като се нахранеше/като го накърмя/ и си заспиваше още докато яде. От месец насам обаче е ад, през деня изобщо не заспива, освен ако не сме в количката навън. Ето какво се случва: кърмим се/за отрицателно време/, след което иска да си играе, ок, но когато му омръзне и му се приспи настава ад - започва един рев който се задълбочава защото не може да заспи а му се спи. С кански мъки мога да го приспя ако го люшкам на ръце, но като го оставя ревва ако не веднага, то след 15 минути. Ако пък го оставя сам да си заспи, това просто не става, може да реве с часове но не заспива. Не мога да го оставям така защото се захласва на моменти. Тоест схемата за заспиване сам, дето през 10 минути влизаш в стаята колкото да види че не е изоставен и сам да си заспи не работи при нас.
КАКВО ДА ГО ПРАВЯ?!?!
Да не говорим че го мъчат и венците заради бъдещите зъбки...
Просто съм се видяла в чудо, не мога пък по цял ден да обикалям улиците да го разхождам.
Виж целия пост
# 1
Период е, стискай зъби!

Дъщеря ми беше така - адски нервна, адски кисела, ревлива между 3 и 5 месец. Спеше по 10-15 минути, превъзбуждаше се, не можеше да заспи - ад. Само навън в количката и то не винаги.

Премина така внезапно, както започна. В деня, в който навърши 5 месеца. Тук доста мами се оплакват от същото в този период.

Знам, че е ужасно. Аз бях стигнала до там да звъня на мъжа ми и да му заявя, че повече деца не искам. Embarassed Веднъж си е идвал по спешност от работа, защото аз не можех да се справя, бях кълбо от нерви и двете ревяхме.

Но премина. Много песни, много гушкане, много търпение - ще мине. Ще започне да се заиграва, после и да пълзи и дори да не ти обръща внимание. Laughing Дъщеря ми, като се заигра сама за първи път, аз пусках тема да питам що така и аз какво да правя.  Blush

Успех! Peace

И още нещо - има деца, които просто не заспиват, оставени сами. Дъщеря ми е така. Не я оставям да плаче, за да заспи. Naughty И никога не съм го правила. Веднъж опитах и се отказах много бързо. Преди заспиването изискваше повече песни и усилия, сега е нужно съвсем малко гуш и водичка и е готова за минута. Peace
Виж целия пост
# 2
Здравей.
Ние,въпреки че сме малко по-големи сме на същия хал.При мен безотказно действа един сешоар/дано да е здрав още дълго Praynig/Обикновено през деня бебешока заспива,докато суче.Има и изключения,разбира се,но вечер е ад.Номера със заспиването на гърда не става и тогава пускам сешоара.Веднага спира да реве/може би,защото не си чува гласа/и така,докато суче заспива на шум.Понякога,когато го мъчат зъбките се налага да пускам сешоара да работи през нощта и така спи без да мърда.А през деня спим нон-стоп на сешоар. Mr. GreenШантава работа.Но  така спи сам в леглото без да мърда час и половина,а ако не ползвам сешоар спи максимум 10-15 минути.
Дано съм ти била полезна.Пробвай ,пък може и вие да сте от сешоарените бебета.Може би затова спи навън,защото му е шумно и се успокоява.
Виж целия пост
# 3
а какво имаш предвид под заиграване, защото той хваща някоя играчка в началото, но бързо я пуска и му омръзва...
аз също не го усещам правилно да седи така и да плаче, но ме обвиняват че съм го била свикнала да заспива наръце и само да му обръщат внимание, трябвало сам  да си се забавлява Tired
но пък според мен някои деца сами са си добре, а други искат повече внимание newsm78
Виж целия пост
# 4
аз също не го усещам правилно да седи така и да плаче, но ме обвиняват че съм го била свикнала да заспива наръце и само да му обръщат внимание, трябвало сам  да си се забавлява Tired
но пък според мен някои деца сами са си добре, а други искат повече внимание newsm78
и кой се извъди такъв специалист по твоето дете?!
Прави това, което сметнеш за най - добре. Ти си майката и чувстваш най - добре, какво е добро за твоето малко слънчице.
Ние също минаваме през такъв период. Малко е по добре, от както стана на 6 месеца, но все още не иска да заспива сам и настоява да го гушкаме. Смятам да правя точно това , което малкото човевече ми показва, че иска.
В крайна сметка погледни нещата и от тази страна, кога друг пътще ти се удаде възможност да го носиш на ръце и да го гушкаш толкова дълго?  Wink
Виж целия пост
# 5
и ние сме така.
младежът иска да вижда някой около себе си,иначе-война с рев и сълзи
Виж целия пост
# 6
Здравейте!
И Дилян е така,но откакто стана на 6 месеца.Вече е почти на 10 мес,и не заспива сам.Люлеем се,гушкаме се,носим се и пак реве.
Вече като дойде време за спане и се изнервям предварително като знам какво ме очаква.
А иначе е спокойно дете,смее се,усмихва се.Но не заспива сам никога,дори да е много уморен.
Оставяла съм го да плаче в кошарата,но резултата е едно още по-изнервено и незаспиващо дете.Вече не го оставям.
Аз вече започнах да се притеснявам за този сън,той дори и през ноща се буди 4-5 пъти и пак цялото приспиване започва отначало.
А до 6-я месец заспиваше сам,никога не съм го приспивала.
А аз различавам плача от зъбките,той е различен и е само нощем 2-3 дни преди да пробие зъбчето.
Пробвах да давам Дормикинд,хомеопатични.А по принцип съм против всякакви лекарства.Но ефект отново нямаше.
Скоро съм на консултация и ще запитам какъв може да е проблема.
Вече съм безкрайно уморена от това неспане. Sad
Виж целия пост
# 7
И при нас е така от 2-3 седмици насам, а и сме на обърнат режим. Много неприятно наистина. Малкия заспива само на гърда от няколко дни и като се събуди през нощта (1-2 пъти) без да светвам лампата го люшкам, но ако не стане или на гърда или откарваме будни още някой друг час докато не му се приспи сам. Tired
Виж целия пост
# 8
Тони НИКОГА не е заспивал сам по никакъв начин, дори и като новородено.. Винаги е цица+люшкане и разходки из къщата.. Никога не съм го оставяла да плаче.. Ама приспиването винаги е по 1/2-1 час  Crazy Малък дявол  Twisted Evil
Виж целия пост
# 9
Ох...същата работа,само че е такава откакто се е родила...Даже в болницата обикаляхме коридорите с количката по цяла нощ,и то още първата вечер.А сега вече е на 9 месеца и ако не е гушната пищи та се къса,заспива само на ръце или на гърда....Видях по-нагоре за сешуара и като се замисля като си суша косата тя млъква...може и да го пробвам:)Иначе единственото ми обяснение е,че просто някои деца са си такива. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 10
Явно не сме само ние-масово явление това незаспиване. Аз опитвам да го успокоявам без да го взимам на ръце-давам му пръстче, говоря му и той се успокоява..Понякога го объщам по няколко пъти ту на едната, ту на другата страна, давам водичка...Но наистина е изнервящо когато дойде време за сън да не знаеш ще заспи ли или нама да заспи?
Надявам се след 6я месец да се изморява повече и да се научи сам да заспива!!!
Виж целия пост
# 11
Гушкайте си бебетата на воля, това с оставянето само да се оправя е такава тъпня, че чак яд ме хваща Close Болят го венците човечето, не може да рабере какво става, иска мама, това е Hug
Виж целия пост
# 12
ами явно го боли детето и затова е така. Давай му пак да суче, за да се успокои и да заспи. Щом стане неспокоен му предлагай гърдата. А относно носенето на ръце, сега е момента. Всяко нещо с времето си. В началото искат да са непрекъснато до майките си, после като почнат да пълзят и да са по-независими и да искаш може да не ти дава да го гушкаш.
Виж целия пост
# 13
И аз да споделя, че и Мия е така .. Вечер заспива от известно време на сам още на млякото, но нощем е кошмар! Онази нощ е ревала от 1.15 до 2.30 и после от 5 до 6.30 - добре, че следващия ден беше събота и тати не беше на работа, че хич не го виждах как ще издържи! Следващата нощ пък беше само от 1.15 до 3 а м 5.30 се събуди яде и пак заспа ...Обаче и аз не издържам с това недоспиване CryИскам една вечер да си легна и да се събудя на другата сутрин наспана!!!! Скоро обаче явно няма да стане ...И аз го отдавам на зъбките - нямаме още нито едно поникнало, но венеца е побелял! И а дано да излязат вече и да се поуспокои ....
Виж целия пост
# 14
С малкия ми син бяхме така ,когато беше бебче...ревеше ...та се дереше без да спира с часове.
Кърмих го на поискване и всъщност ,когато си хапваше тогава настъпваше миг спокойствие.

Може да е от зъбки....може да е от колики Rolling Eyes
Ако  си много обезпокоена посъветвай се с педиатъра на детенцето.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия