Не иска да пие от шише

  • 968
  • 14
Малкия не иска да яде или пие от шише и така откакто се е родил. Иска само от гърда. Но се чудя в един момент ако ми спре кърмата какво ще правя? Давала съм му и с лъжичка, но не иска да преглъща. Плюе всичко, което не е от гърда. Някой имал ли е подобен проблем и как се е справил?
Виж целия пост
# 1
Нормално е на 3 месеца да иска само гърдата и да плюе другото. Какво те притеснява? Кърмата досега не ти е спряла, ако си се кърмите редовно, няма да спре неочаквано. Когато решиш да го отбиваш, ще свикне с биберона, или с лъжичка. Но това е неопределено напред във времето.

Освен това, бебето те "надушва" и съвсем логично отхвърля биберона, когато гърдата на мама е наблизо.  Wink Ако ти се налага да го оставяш или ще тръгваш на работа, другият човек, който ще го гледа, най-вероятно ще успее бързо да го приучи към шишето.
Виж целия пост
# 2
Проблема в момента е, че ми е намаляла кърмата и малкия плаче тъй като след като е сукал не се е наял. А не мога да го дохраня с нищо и той така си реве с часове
Виж целия пост
# 3
Е, защо с часове?  Rolling Eyes Да не реве от колики, или да има рефлукс?

Кърмата се стимулира с често кърмене, както знаеш. Може да имаш лактационна криза и кърмата да е намаляла, но нещата могат да се регулират бързо и навреме. Започнеш ли да дохранваш, вероятността бебето да се отбие е голяма.

Ако смъква на тегло, пробвай да дохранваш с лъжичка.

Но най-важното - посети Кърмаческия форум и темата "Библиотека" - има много статии за увеличаване на кърмата, пусни тема там, ще ти се помогне.
Виж целия пост
# 4
И моето бебе не иска нищо от шише, нито вода, нито кърма Wink
Наложи се да изляза за няколко часа веднъж и оставих кърма, но като се върнах детето пищеше от глад защото не искало от шишето и плюла всичко. Засега докато имам кърма това не ми е проблем, но занапред не знам Rolling Eyes
Виж целия пост
# 5
ами и ние сме със същия проблем, но от около 5 месечни. Преди това нямах проблем да я оставя на баща и да я гледа за няколко часа. Но после беше абсурд да я нахрани от шише и изпадаше в истерии докато се върна. Последния път и оставих да пие от чашка, но тя вече е голяма, а и яде други неща. Освен, че са ти омекнали гърдите има ли нещо друго, което да те навежда на мисълта, че ти намалява кърмата? По точно можеш да се ориентираш, ако има достатъчно напишкани и наакани памперси. Възможно е в момента да е в "криза на растежа" и тогава иска да суче непрекъснато, а ако ти се е регулирала кърмата, няма да си чувстваш толкова пълни гърдите. Храни го непрекъснато, щом пожелае и също така може да пиеш лактогонни чайове.
Виж целия пост
# 6
Е, защо с часове?  Rolling Eyes Да не реве от колики, или да има рефлукс?

Кърмата се стимулира с често кърмене, както знаеш. Може да имаш лактационна криза и кърмата да е намаляла, но нещата могат да се регулират бързо и навреме. Започнеш ли да дохранваш, вероятността бебето да се отбие е голяма.

Ако смъква на тегло, пробвай да дохранваш с лъжичка.

Но най-важното - посети Кърмаческия форум и темата "Библиотека" - има много статии за увеличаване на кърмата, пусни тема там, ще ти се помогне.

Peace Посети кърмаческия и ако имаш желание да кърмиш зарежи режима
Виж целия пост
# 7
Моята дъщеря също така не изпи нищо и никога от биберон. Плюеше и ревеше още щом го докоснеше с устните си. Кърмих я до 6тия месец, но започнах захранване от края на 4ти месец. До навършване на 10 месеца не беше пила вода. Компенсирах непоемането на течности с по-редички храни, в които слагах и вода. В крайна сметка се научи да пие от сламка.
Виж целия пост
# 8
И Тони никога не е пил от шише нищо. Само го дъвчеше  Crazy
Ама никога и не съм си помисляла, че ще ми спре кърмата.. Ей на, още смуче  Blush
Виж целия пост
# 9
Не е на режим малкия-на поискване е. Кърмя го много често, ям храни богати на белтъци, пия и лактогенни чайове. Но вечер кърмата е много малко и в нас е ад. Незнам дали ще се оправят нещата, но дотогава не мога да го държа гладен. А ако не се увеличи...тогава какво? Ще гледам да кърмя възможно най-дълго, но не винаги това зависи от нас
Виж целия пост
# 10
Пробвай с каучукови биберони на Чико, те са по-меки. Моята дъщеря не харесва силиконовите от 2-мес. възраст. Успех!
Виж целия пост
# 11
И при нас е така, но аз го отчитам като моя грешка, че предложих биберон чак към 3тия месец! От тогава само го дъвче и си чеше зъбите с него. Въпреки това, моят съвет е да предлагаш биберона ежедневно, може да свикне и да го поеме. Предлагай когато е в добро настроение и не настоявай...Това е което аз бях чела, когато много исках да реша този проблем...Е,не успях, но пък вече не се и напъвам. Все още сме си като скачени съдове, но някак си свикнах и знам че няма да е завинаги.
Знам, че е много тягостно да си мислиш, как ако нещо се случи, ако се наложи да излезеш навън или ти, спре кърмата, няма да има как да се нахрани детето ти. Но най-вероятно нищо такова няма да се случи. Simple Smile Чела си от какво зависи кърмата, кърмите се на поискване вероятно, така че скоро производството на кърма ще навакса нуждите на бебчето.
Моят опит показва, че няма нужда да се тормозиш и да го мислиш толкова. Дано скоро нещата си дойдат на мястото.
  bouquet
Виж целия пост
# 12
Мето дете, въпреки че е хранено основно с АМ, не иска да поема други течности от биберон, нито пък по друг начин. Пие по малко мляко сутрин и вечер. Вече е голям и е на върда храна.  Течностите му ги наливам със спринцовка, като стискам устата. Колкото и гадно да изглежда не намерих друг начин. И не е вярно това, че детето пие толкова, от колкото се нуждае организма. От непиене на течноти получи проблеми с бъбреците.
Виж целия пост
# 13
Дъщеря ми е кърмена, после дохранвана с АМ от шише. Вода не пие откакто се е родила - само разредени сокове след като свършихме с кърменето-6м. От 7мия месец отказа шишето. Почна да яде всичко с лъжеца. От 10м. ползвам чаша - стъклена като за нас. Разлива половината, останалото го пие, сипвам пак и така по 2часа пие някаква течност. Със сламка не може и не ще, плюе я, а с магичните чаши на авент на иска и да чуе. Не знам как ще я караме ако скоро не се научи да пие от нормална чаша.....
Виж целия пост
# 14
Според мен това не е проблем, да иска само гърда на този етап и да отказва всичко друго, а най-естественото поведение. Няма с какво да се справяш просто.
Колкото до кърменето и намаляването на кърмата, щом кърмиш на поискване ще се справиш, стига да си спокойна и уверена. И това...

Кърмата се стимулира с често кърмене, както знаеш. Може да имаш лактационна криза и кърмата да е намаляла, но нещата могат да се регулират бързо и навреме. Започнеш ли да дохранваш, вероятността бебето да се отбие е голяма.

Ако смъква на тегло, пробвай да дохранваш с лъжичка.

Но най-важното - посети Кърмаческия форум и темата "Библиотека" - има много статии за увеличаване на кърмата, пусни тема там, ще ти се помогне.

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия