Бебе на 5 месеца и 11 дни иска да се храни само с лъжичка...

  • 896
  • 14
Здравейте, от 15 дни се захранваме и от самото начало бебка протяга ръка към лъжичката и иска сама да се храни, а сме само на 5 месеца и 11 дни. Като и подам лъжичката си я слага в устата (или някъде около устата  Laughing) и се храни сама, но най-лошото е, че не иска да ми я даде да я напълня пак и настава една борба за лъжичката... Пробвах с друга лъжичка да слагам пюре в нейната лъжичка, но тя мърда постоянно и се оказа мисията невъзможна. Това постоянно протягане на ръчичката ми пречи да я храня, а и да не Ви казвам какво мазане пада по ръцете (хваща лъжичката в основата) и по лицето. Някой има ли подобен случай? Как успявате да се нахраните?
Виж целия пост
# 1
Пробвай да и дадеш едната лъжичка да си я държи , а ти с другата я храни. Бъди по-настоятелна , ще се справиш!Успех!
Виж целия пост
# 2
Пробвай да и дадеш едната лъжичка да си я държи , а ти с другата я храни. Бъди по-настоятелна , ще се справиш!Успех!
Peace
Виж целия пост
# 3
Пробвай да и дадеш едната лъжичка да си я държи , а ти с другата я храни. Бъди по-настоятелна , ще се справиш!Успех!

Пробвах,но тя упорито си слага лъжичката, която държи  в устата, а няма как да са и двете лъжички там  Simple Smile
Виж целия пост
# 4
Боже, ти ме шашна - направо ви се възхитих  Grinning. Моят малък мъж започна да настоява да държи лъжичка едва след 1,5 г.  newsm78. Момченце - какво да го правиш  Joy
Дай й някаква играчка в ръце...
Виж целия пост
# 5
здр, според просто на нея просто и е интересно новото нещо , в случая лъжичката. Дай и една лъжичка да си играе не само когато се храни. И ще видиш ще свикне и няма да и толкова интересно като я храниш.
Виж целия пост
# 6
здр, според просто на нея просто и е интересно новото нещо , в случая лъжичката. Дай и една лъжичка да си играе не само когато се храни. И ще видиш ще свикне и няма да и толкова интересно като я храниш.
Давам и през другото време лъжичка да си играе, но тя я слага право в устата и почва да си я ближе. Това не спасява яденето след това.
Виж целия пост
# 7
ние сме така с бурканчето от пюрето.Показва прасковите на него,говори им и хранене няма Laughing
Виж целия пост
# 8
 ами ще предложа нещо много смешно,но видях в парка една мама как го правеше-детето мяташе ръце докато ядеше и тя му го пъхна в гащите под ластика на панталонките и така го хранеше без да й пречат ръцете му.май е абсурдно но все пак....на нея явно й помага
Виж целия пост
# 9
Опитай да отвлечеш вниманието с приказка или песничка. А преди да извадиш буркана гледай лъжичката да не е в ръчичките на бебка.
Виж целия пост
# 10
Хе хе, много сте сладки!
Остави я да пробва да се нахрани сама.Да се маже и цапа колкото иска докато и омръзне.После действаш ти с лъжицата. Peace
Виж целия пост
# 11
Хе хе, много сте сладки!
Остави я да пробва да се нахрани сама.Да се маже и цапа колкото иска докато и омръзне.После действаш ти с лъжицата. Peace

Да - това може да помогне  Peace
Виж целия пост
# 12
За омръзването не и омръзва, но сега покрай новогодишните празници майка ми и баща ми бяха тук и с тяхна помощ и хванахме цаката как да я храним без да пипа лъжичката.Слагаме я в количката и някой стои зад нея и и придържа ръчичките да не посяга и в същото време и говори и я забавлява и така тя не се сещаше да посяга към лъжичката.От утре обаче сме сами и ще видим как ще се справяме.А ко имах още 2 ръце щях да успея,ама само с 2 - за какво по-напред да ги ползвам Laughing
Виж целия пост
# 13
  Grinning и моето прави така Grinning Grinningами говоря му и му отвличам вниманието ,но пак си се цапаме.аз си го оставям да я държи,докато му омръзне,а  през това време му давам заедно с неговата ръчичка. Grinningстава като прасенце Laughing
Виж целия пост
# 14
Пробвай да и дадеш едната лъжичка да си я държи , а ти с другата я храни. Бъди по-настоятелна , ще се справиш!Успех!
  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия