Секцио по спешност...?

  • 1 039
  • 14
Въпросът ми е във връзка с упойките.
Ако в хода на раждане се наложи секцио по спешност и в болницата не практикуват друг вид анестезия освен обща?
Какъв е риска при положение, че секциото се прави без предварителен тест за упойка, а и не на празен стомах?
Виж целия пост
# 1
незнам какво разбираш под "по спешност". моето секцио не беше планирано, но се знаеше, че ще раждам секцио. като ме приеха в болницата ми драснаха на ръката тестове за упойките. след няколко часа ме оперираха.

ако нещо , обаче, се обърка в хода на нормално раждане и се наложи секцио - незнам  newsm78
Виж целия пост
# 2
То май по спешност винаги се прави с обща упойка...
А ти защо не си направиш тест за упойки не мога да разбера...по принцип е препоръчително за всяка родилка....??? не струва много, не отнема кой знае колко време...и ще си спокойна...особено пък ако имаш алергии или склонност към такива си е задължително...
За стомаха...пълен-празен...така и така ако е нужно ще се направи секциото....

herelina - именно по спешност значи да почнеш да раждаш нормално и да се обърка нещо по време на раждането...тогава няма време за тестове....
Виж целия пост
# 3
Въпросът ми е във връзка с упойките.
Ако в хода на раждане се наложи секцио по спешност и в болницата не практикуват друг вид анестезия освен обща?
Какъв е риска при положение, че секциото се прави без предварителен тест за упойка, а и не на празен стомах?
направи си предварителен тест за поносимост към упойките...драсват на ръката и след определени часове показва алергии или не.Ако не искаш да разчиташ на деня на твоето евентуално секцио по спешност направи си го сама..ще си платиш някаква сума и ще си спокойна.Аз бях планово секцио  с пълна упойка и ми направиха такъв тест преди това ,но друго е когато се бърза ,има контракции ,болки и т.н.Сама се погрижи за себе си. Peace
Виж целия пост
# 4
В Медицинска академия се обади - там записват час и ти правят тест за 14 упойки - аз направих така и без да знам как ще раждам - платих 30 лева , но се оказа , че съм алергична от Нивалин и като дойде време за секциото ми биха алергозан предварително за всеки случай  Peace
Виж целия пост
# 5
Аз родих в Тина Киркова със секцио по спешност 4 седмици преди термина.

Сложиха ми епидурална упойка и бях в съзнание по време на цялата манипулация: 10 мин вадене на бебето и 20 минути закърпване. Борката се появи за нула време.

Виж целия пост
# 6
В Медицинска академия се обади - там записват час и ти правят тест за 14 упойки - аз направих така и без да знам как ще раждам - платих 30 лева , но се оказа , че съм алергична от Нивалин и като дойде време за секциото ми биха алергозан предварително за всеки случай  Peace

Мда, и аз така:) А секциото не беше по спешност!
Но бих посъветвала всички преди да раждат да си правят тест за алергии при всички положения.
Един алергичен шок може да бъде адски опасен.
Виж целия пост
# 7
Аз си направих тест предварително и даде реакция към две неща, така че имаше смисъл.
Най-добре си направи, вместо да се чудиш какъв е риска, ако не ти направят.
Виж целия пост
# 8
Не се притеснявай! Лекарите си знаят работата. В болниците са правят къде-къде по-сложни операции по спешност.  Има бързи тестове, които ще ги насочат каква анестезия да използват.
Виж целия пост
# 9
До този момент нямам показания за секцио, но знае ли човек?
Благодаря ви за бързите отговори и съвети  bouquet
Виж целия пост
# 10
На мен ми се наложи секцио по спешност.Направиха ми тестовете непосрдствено преди да ме вкарат в операционната Peace
Виж целия пост
# 11
В болницата, в която раждах искаха да следят последните 45 дена от бременността при тях, тест за алергии правеха на всички в края на 8-ми, началото на 9-ти месец.
Моето секцио го решиха в процеса на раждането, преди да ме свалят в операционната, дойде анестезиолог, обясни ми видовете упойки и ми каза да си избера Simple Smile избрах пълна  Peace
Виж целия пост
# 12
при мен беше секцио по спешност -не съм си правила тестове за упойки , наложи се пълна анестезия ,поради факта че нивото на съсирване на кръвта ми беше много ниско , а резултат не бяха още готови , иначе въпреки че беше по спешност искаха да го правят със спинална
Виж целия пост
# 13
В болницата, в която раждах аз, правиха тест за алергии към упойките на всички родилки/задължително/. Аз раждах секцио/планово/ и ми направиха теста 3 часа преди раждането.
Виж целия пост
# 14
На мен ми се наложи секцио по спешност.Направиха ми тестовете непосрдствено преди да ме вкарат в операционната Peace
И аз раждах секцио по спешност.Не са ми правили тестове.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия