Извара или сирене, това е въпросът?

  • 7 611
  • 35
Рових и изчетох каквото имаше по темата, но ми се иска и да попитам какво мислите по въпроса? Аз съм решила да давам козе на Маджаров, но ми се иска и да давам извара за разнообразие и за това пускам темата, дано е от полза за повече мами!!!
Виж целия пост
# 1
И извара, и сирене. Изкиснато краве сирене ползвам обикновено като добавка към някои от храните на сина ми, а изварата (една хубава кашкавалена съм си намерила Wink) примерно за баничка...
Виж целия пост
# 2
Не съм давала до сега извара, но само защото нямам навика да купувам. Но сирене много обича, като види чинията и очите му стават едни големиии   Joy Joy Joy и започва да примлясква  Mr. Green
А козето сирене не е ли тежко за бебчо?
Виж целия пост
# 3
Ако въпросът е дали/или, по-добре сирене. Ще цитирам тук едно мнение на Хедра за изварата:

Но имайте предвид,че изварата е с най-ниско съдържание на калций от всичките млечни продукти...а обикновено е и нискомаслена (до 2-годишна възраст децата трябва да получават пълномаслени млечни произведения).Така че понякога за разнообразие - да,но за често ползване не е добра идея.

Виж целия пост
# 4
Аз давам сирене,защото не съм голям почитател на изварата,но за разнообразие защо не.
Виж целия пост
# 5
А защо да е тежко? Нали уж козето мляко било най-близко до кърмата?Абе знам ли и аз вече се обърках! newsm78
Виж целия пост
# 6
Днес ми обясниха, че изварата е за предпочитане, понеже белтъчната молекула в нея се усвоявала по-добре, отколкото тази в сиренето. newsm78 Пък и козето сирене ми е доста неприятно на мирис, трудно бих дала такова. Sick
Виж целия пост
# 7
Действително е по-добре козе сирене от краве, на Маджаров е много добро, но доколкото знам не всяко дете го харесва, поради по-специфичната миризма, въпреки, че е много вкусно. Когато стигнем до сиренцето категорично съм решила да въведа козе, а и нашия педиатър е на това мнение. Peace
Виж целия пост
# 8
И от двете съм давала.Но сякаш сиренето повече й допада и го предпочита.
Виж целия пост
# 9
А защо да е тежко? Нали уж козето мляко било най-близко до кърмата?Абе знам ли и аз вече се обърках! newsm78

Така си мисля аз, но може би наистина не съм права. Заради миризмата му най-вероятно съм с такова впечатление  newsm78 
Виж целия пост
# 10
Аз давам сирене
Виж целия пост
# 11
Давам и двете,ама изварата по-рядко,понеже не се сещам да купувам Whistling
Виж целия пост
# 12
Аз давам сирене!
Виж целия пост
# 13
Само сирене давам засега. Peace
Виж целия пост
# 14

Извара

Захранване
Подходящ, но спорен продукт по няколко причини (концентрацията на белтък – приема се, че има ниско съдържание на остатъчни пресечени белтъци, но има и мнения за обратното; състав – възможни са други млечни примеси, ако не е спазен стриктно стандарта за производство; трайност – истинската извара има максимална трайност 36 часа).
Ако не е в състава на пюре, предлага се сирищна или кашкавалена извара, а не от пресечено прясно мляко.

Хранене
Може да се включи успешно, но основният млечен продукт е сиренето. Има допълващ ефект в млечното меню поради ниското съдържание  на мазнини и калций.
Основното й предимство в детското хранене е, че е богата на млечни белтъчини, които се усвояват пълноценно.

Мазнини на 100 гр по БДС:
- Обезмаслена: 0.6%
- Пълномаслена: 16%
- Сирене: 25-27%
==> В ранна детска възраст (до 2-3 год.) се предлагат основно пълномаслени продукти.

Калций на 100 гр:
- Извара: 100 мг
- Сирене: 520 мг
==> Съдържа значително по-малко калций от сиренето.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия