Въпрос към ползвалите Клацид гранули 125 mg.

  • 21 160
  • 18
Личната лекарка изписа на сина ми антибиотик - Клацид. Разтворих гранулите по описания в листовката начин. Добре го разклатих, но след около 5-6 часа, когато трябваше да му дам дозата, забелязах, че суспензията не е съвсем гладка, а гранулите си стоят цели. Сиропът е гъст, бял, но гранулите не са се разтворили. За съжаление го разбрах, след като малкия изпи сиропа, а аз реших да го опитам. И досега гранулките ми горчат в устата.
Та въпросът ми е към тези, които са ползвали този антибиотик - такъв ли е по принцип вида на сиропа, или трябва да купя друг. Лекарството е в годност, нищо друго смущаващо няма. Свързах се с аптеката, от която го взех, но от там не можаха да ми дадат категоричен отговор. Сега е късно да звъня на личната, утре преди да го дам пак, ще й звънна.
Виж целия пост
# 1
Ами да, сиропът не се разтваря напълно, при нас се получи една утайка като пясък. Оставаше по лъжичката, остана и по стените на шишето, след като го изпихме. Не знам защо така и се чудя - като не се разтваря добре дали детето изпива всичко, което е необходимо от съставките на антибиотика?
Виж целия пост
# 2
Така си остава Клацида на гранули, не се получава еднородна гладка суспензия. Моето дете повръща от него.
Виж целия пост
# 3
Ох, успокоихте ме. Добре, че не се засилих да купувам нов.
Виж целия пост
# 4
И моя син пие Клацид от днес. Гранулките се виждат и остават по лъжичката и по устната му, като мустачки Wink
Дано все пак му помогне!
Виж целия пост
# 5
Има гранули, но не много. Начина на разтваряне е обяснен малко ... Rolling Eyes и аз не знам как да го кажа.  Най-правилното е да се прибавят 32мл. вода!  Тя може да се премери със спринцовка например. Така правя аз и става точно и лесно Peace
Иначе разтварянето става така: Прибавя се вода до ограничителната линия на шишето, разклаща се /енергично  Laughing/  оставя се известно време да се утаи получената суспензия на дъното и ако не е достигнала огр. линия, се добавя още вода за да се достигне линията. Този подробен начин на разтваряне мисля че беше описан само на опаковката, а в листовката пише: " вода до линията / 32мл/. Така винаги суспензията става малко по-концентрирана.
Няма никакъв проблем дори и при теб да се е получило така Grinning  Първо педиатрите не винаги изписват максималната дозировка, а и при прием през устатата винаги част от антибиотика остава по лъжичката. Няма опасност от предозиране или от промяна в действието на антибиотика.
Виж целия пост
# 6
И моя син пие Клацид от днес. Гранулките се виждат и остават по лъжичката и по устната му, като мустачки Wink
Дано все пак му помогне!



Така беше и при нас.
Помага не се притеснявайте, след като Ния го изпи спря да кашля.
Виж целия пост
# 7
Едно успокоение и от мен - гранулките си остават, въобще не се разтварят. Ръката ми откапа  да го разклащам. Скорошно оздравяване!
Виж целия пост
# 8
ММММ да остават си гранулките и горчи .Това е първият антибиотик който моето дете не искаше да пие .Чудих се как могат да направят такова лекарство за деца Shocked Twisted Evil
Виж целия пост
# 9
И аз да се включа с успокоение -  при нас гранулките си останаха.
Освен това беше голям проблем с пиенето, защото адски му горчеше на сина ми и му се гадеше.
Давах в една лъжичка антибиотика, после веднага вода и накрая завършвахме ритуала с един бонбон Wink
Нямаше друг начин да му го дам Naughty
Виж целия пост
# 10
Мен ме предупредиха да не се плаша ако има разстройство. И Мартина е на Клацит от днес.
Виж целия пост
# 11
До сега нямам наблюдения Клацид-а да причинява разстройство. Виж Аугментина винаги. Някои доктори предписват и по едно прахче ентерол за всеки случай докато се приема АБ
Виж целия пост
# 12
Боби имаше само на 1вия ден от приема разстройство, след 2рия ден няма нищо (дори и температура!!!). И да, предписаха ни Ентерол!
А от Аугментина аз нямах разстройство, но такова гадене (ако не беше антибиотика, щях да си помисля, че съм бременна Wink)!
Виж целия пост
# 13
И при нас пада страшна борба - ритане, пищене, докато го изпие. Явно много му горчи. За да го глътне дори се налага да му стисна нослето и като няма накъде, го гълта. Веднага след това - вода.
Вчера обаче, много се усъмних в действието на антибиотика. Трети ден от началото на приема, след като беше почти спаднала температурата (до 37,2), отново  се повиши на 38,5. Да не казвам и какво растройство получи. Кашляше ежеминутно. Направо кошмар, дори не можеше да спи от кашляне. Добре, че надвечер вчера намаля кашлицата и тази сутрин няма температура, та няма да сменям антибиотика, а ще си довършим лечението (5 дни) и тогава пак на преглед.
Какъв е тоя вирус  #Cussing out, като си помисля, че дори не е този страшния грип, който се готви да ни застигне в края на януари.Тогава какво ще правим, не знам. Толкова тежко не е боледувал до сега. И не само той, а и цялото семейство се разболяхме.
Виж целия пост
# 14
В повечетто случаи АБ се пие от 7 до 10 дни, за да е напълно ефективно лечението. В момента и Мартин е на Клацид. Бързо оздравяване на всички дечица.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия