Злояди ли са вашите деца

  • 989
  • 23
Моята  дъщеря е много злояда вече е на 1 годинка и 18 дена а все още яде АМ по някой път яде супа или манджа хапва по 10 лъжички и до там ,сирене пък изобщо не близва ,от кунята нищо не близва иначе яде кисело мляко или АМ с бисквити.Как да я накам да яде манджи супи и други работи.Само моята дъщеря ли е такава злояда или има и други дечица като нас.Момичета споделете ако сте има ли такъв проблем с вашите деца и как ги накарате да ядете ,вече съм отчаяна дали някога ще прояде нещо друго освен това АМ Sad
Виж целия пост
# 1
Синът ми не е злояд, но съм забелязала че много настървено се нахвърля да яде храната, която ядем ние. Като види аз или баща му да носим храна започва да мляска и докато не му дадем не престава. И си мисля, че ако се храните заедно с детето може пък да вземе да яде. Пожелавам на детето голям апетит! Grinning
Виж целия пост
# 2
Не мисля, че дъщеря ти е "злояда". Просто на нея й стига по-малко количества храна, а млякото явно все още й е достатъчно. Мисля, че можеш само да се радваш. Колкото повече АМ и колкото по-дълго, толкова по добре. Киселото мляко също е полезно. Няма от какво да се притесняваш. Моят съвет е никога да не я насилваш да яде повече отколкото й се яде. Тя трябва да обича и да изпитва удоволствие от храната, а не да го чувства като задължение.
Виж целия пост
# 3
Ще прояде. Моята госпожица до преди 2 седмици хапваше по 100 грама твърда храна на ден. Останалото беше кърма. Не си отваряше устата. Разредих храненията на 3 и един ден просто изяде 200 грама пюре за закуска. Реших, че е частен случйа, но на обяд изяде още едно пюре. А аз бях ужасно отчаяна, че не яде, не наддава като хората и тем подобни. Спокойно, никой не карам на кърма(АМ) до 18 Grinning
Виж целия пост
# 4
Мислех и аз да пускам такава тема! Ние имаме същия проблем - Криско яде плодове, хляб, кашкавал, сирене, кисело мляко, месо, но манджи и супи категорично отказва да яде, може да стои цял ден гладен, но супи или манджа не яде!
Виж целия пост
# 5


   Моето дете не е злоядо, но понякога не иска да яде супи и манджи.Разбирам го, на мен също би ми писнало.Мляко яде в огромни количества, сиренето го куса с лъжица......


  НО, синът ми прояде готвени манджи след 1г.4м., преди това признаваше само готовите манджи на Хип и Семпер за деца след 12месеца.Опитай с тях, пак е вариант да яде нещо.
Виж целия пост
# 6
Не бих казала,че са злояди.На моменти са.Малко по-проблемен ми е баткото,но не бих казала,че е злояд.
Виж целия пост
# 7
И двете са противоположността на това, което се разбира под "злояди"- могат да ядат всичко, по всяко време и ми се налага дори да крия храната и да се карам за намаляване на порциите в чиниите.
Никога не съм ги гонила с шишето или лъжицата. Винаги съм чакала да огладнеят. Между храненията никога не предлагам солети, чипс, зрънчо и т.н. /т.е. никога не предлагам такива неща, не купувам/, в  резултат на което са развили май прекомерен апетит.
Виж целия пост
# 8
Не съм имала проблеми с яденето, но е имало моменти, в които не иска да яде нищо Wink рядко за щастие. Обаче захраних рано, може и това да е от значение Rolling Eyes
Виж целия пост
# 9
Дъщеря ми е на 11 месеца и аз си мисля, че по- злоядо същество от нея не съществува. За да я нахраня на обяд с малко манджа от ДК трябва да се правя на истинска маймуна. И пак половината си остава. Виж ако е мляко в шише с биберон ще го изпие. Ама не може само мляко. Трябват й вече и други храни. Незнам докога ще я караме така, знам само, че аз вече полудявам.
Виж целия пост
# 10
Не съм имала проблеми с яденето, но е имало моменти, в които не иска да яде нищо Wink рядко за щастие. Обаче захраних рано, може и това да е от значение Rolling Eyes

Замисляла съм се над това и съм възприела, за себе си, че Спок е прав- захранването следва да стане между 4 и 6 месеца, като той обръща внимание на две основни предимства: "Бебето свиква по- лесно, отколкото когато е голямо и по- своенравно. Разнообразието от твърди храни дава допълнителни съставки, най- вече желязо, които са в ограничени количества в млякото.". Също така при захранването е много важно храните да не изобилстват от подправки, особено вредни за бъдещото правилно хранене са захарта и солта, с които много родители "доовкусяват" храната на децата, като я пригаждат към собствения си вкус.
Личният ми опит, придобит след следване съвети от книгите, които имам, доказа, че захарта може въобще да се избегне, което направих при второто си дете и което сега се храни с всякакви плодове, съставляващи за него сладките храни. В зеленчуковите и месните храни не съм поставяла сол до 1 година. Детето всеки обяд приемаше различна зеленчукова или зеленчуково- месна храна, като захраних след 4-тия месец, така постепенно привикна с разнообразни и натурални вкусове.
Също така никога не се правя на маймуна, ако детето не иска да яде определената храна не предлагам нещо "по- вкусно"- просто прибирам яденето и след време предгам отново.
Друга генерална грешка е даване на храна между основните хранения. Имам толкова много примери от този род край себе си- децата непрекъснато нагъват нещо, обикновено тестено и калорично, а майките и бабите съответно се убиват да се оплакват как "ей- сега в къщи нищо няма да хапне от супата /яденето/". Когато ги попитам защо тогава ги тъпчат непрекъснато те отговарят неизменно, че понеже децата им не ядат друго поне по този начин няма да останат гладни. Странна логика, но за съжаление е твърде разпространена.
Виж целия пост
# 11
Моя е злояд  Crazy винаги първата лъжица я  плюе  #Crazy Правя се на клоУн за да го нахраня .Кърмех го до 5 м после на АМ което отказа когато беше на 9  ooooh!На 1 г го премериха 8 кг.  а скоро пак го мериха и е качил цели 200 гр  Crazy Иначе е жилка  голяма и е жизнен  Peace Итерес към хрупкане на солетки , бисквиди и др. подобни е почти нулев  newsm78 Предлагала съм му и нещо сладко ама  нЪцки  Shocked Rolling Eyes
Виж целия пост
# 12
Не. Никога не съм я насилвала, имаше един период от два месеца, когато ядеше само трохи и краставиц и оцеля. Сега яде с апетит и сама си иска.
Виж целия пост
# 13
а аз тогава какво да кажа мляко не обича нито ам нито кисело плодове и сокове да не чуе това с правенето на маймуна е ежедневие за пет хапки преди много се тровех сега за мен е важно че е здрава
Виж целия пост
# 14
От както се е родил е злояд и до днес #Cussing out Направо ме побърква вече #Crazy #Crazy #CrazyПостоянно се гоним и молим , за да хапне нещо , а лелките в яслата казват , че без проблеми си хапвал идаже се чудят къде го побирал Thinking
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия