как се прави баня с трици?

  • 1 665
  • 6
тъй и тъй не мога засега да намеря онези прахчета с трици на Авеено - но и двете ми деца са с АД, бебка със сърбеж - затова се питам дали не мога аз някак да ги правя тези бани с трици?

Но не мога да намеря информация как точно се прави...  Sad Имам следните въпроси:

задължително ли трябва да са овесени? такова чудо къде се продава? само пшенични съм виждала...

киснат ли се, варят ли се; отварата ли се използва във водата за къпане, плакне ли се после с чиста вода, колко често се правят, след такава баня маже ли се с крем след това кожата?

ей такива питанки ме мъчат... ако имате опит и/или сведения по въпроса, ще съм безкрайно благодарна за съвет!  Hug
Виж целия пост
# 1
дъщеря ми има АД и я къпя с отвара от трици и други билки.триците са пшеничени,купени от мелницата.слагам всичко в един тензух,за да не се налага да прецеждам и варя 30мин.ако имаш голяма тенджера може въобще да не разреждаш водата.аз варя в две и после разреждам малко,защото водата е малко.не изплаквам след това.не трябва да попада вода в устата,защото според мен отварата ще съдържа глутен.след къпане само попиваш с мека хавлия и веднага мажеш с крем.
Виж целия пост
# 2
дъщеря ми има АД и я къпя с отвара от трици и други билки.триците са пшеничени,купени от мелницата.слагам всичко в един тензух,за да не се налага да прецеждам и варя 30мин.ако имаш голяма тенджера може въобще да не разреждаш водата.аз варя в две и после разреждам малко,защото водата е малко.не изплаквам след това.не трябва да попада вода в устата,защото според мен отварата ще съдържа глутен.след къпане само попиваш с мека хавлия и веднага мажеш с крем.
bubi, благодаря ти за описанието. означава ли това, че ти я къпеш само в отварата? без изобщо да добавяш вода от крана?

а триците (до мелница няма да отида скоро) от онези "козметични" ли са или от онези за хранителни цели (а те може и да са едно и също, но аз не знам  Embarassed)?

всяка вечер ли къпеш така? или само при обостряне?

още веднъж  Hug
Виж целия пост
# 3
аз преди да взема от мелницата купувах от билковата аптека в едни жълти картонени кутийки.мисля,че не трябва да са козметични,а тези за ядене.на самата кутийка пише,че са за диети.
преди къпех всяка вечер по 5-10мин само в отварата.сега малката е по-голяма ,а и нямам такава голяма тенджера и разреждам малко с вода от чешмата.вече не къпя всяка вечер.при нас сякаш имаше облекчение от баните.
Виж целия пост
# 4
bubi, много ти благодаря за изчерпателния отговор!  Hug

последен въпрос  Embarassed - какво съотношение горе-долу спазваш при варенето трици спрямо вода (суп. л. към литър или нещо подобно)?

бъдете здрави!
Виж целия пост
# 5
аз слагам две пълни супени лъжици и варя в 7-8 литра вода.но слагам и още три вида билки по 50г към триците (смрадлика,водно пипериче и борови връхчета).предполагам,че ако слагаш и повече трици ,няма да навреди.
Виж целия пост
# 6
ясно, благодаря много!  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия