Има ли все пак някой доволен от...

  • 962
  • 6
така наричаният тук" боаронски" метод на хомеопатия. Четох, четох и направо се ужасих от тази война между класически и боаронски хомеопати. Водих и двете си деца при д-р Мариян Иванов и сме на предписаните от него хомеопатични схеми. Доверих му се защото освен хомеопат е и лекар. Обаче като попрочетох тук някои неща, взех да се страхувам дали няма да объркаме нещо с тези схеми. Обръщам се чистосърдечно към тези родители, които лекуват децата си с такива схеми от по няколко хомеопатични лекарства или са ползвали услугите на център Фитолек с молба да споделят дали са доволни от назначеното им лечение.
Виж целия пост
# 1
Лекуваме се с така наречените "Боаронски" гранулки-наистина действат. Честно казано предпочитам тях пред разни отвари. А и най вече съм видяла ефекта!!!
Виж целия пост
# 2
Боаронските МОНОпрепарати са много качествени продукти. Класическите хомеопати предписват един МОНОпрепарат за определен период от време в зависимост от картината на пациента, без значение от коя фирма е произведен този МОНОпрепарат. Боаронските хомеопати предписват по няколко препарата по схема или един продукт на фирмата боарон, в който се съдържат няколко хомеопатични лекарства - Стодал и др. Т.е. това, че лекуваш с боаронски гранулки не е проблем, даже си е много хубаво, стига да се взима само по 1 препарат, най-добре предписан от класически хомеопат. Когато хомеопатичните препарати се пият по схема... не е добре. Аз лично нямам опит с такова `лечение` и не мога да споделя. Исках само да внеса малко яснота по въпроса за боаронските гранулки, защото аз самата бях доста объркана преди време  Wink
Виж целия пост
# 3
А защо не е добре като се взимат по схема. Какво може да се случи
Виж целия пост
# 4
Доколкото знам, и "класическите" хомеопати изписват понякога /когато преценят/ по две или три лекарства..., макар че, предпочитат да изписват /стараят се/ по едно...А  "боаронците" по скоро изписват по - повече гранулки като количество / по 5гр. на всеки прием, макар че са достатъчни и 2гр. само.../ и повече лекарства, както и комбинирани препарати... Peace
Виж целия пост
# 5
А защо не е добре като се взимат по схема. Какво може да се случи
Според мен, Ал иска да каже по схема-няколко лекарства по определена схема.
Иначе класическите хомеопати предписват също вземане "по схема" понякога-например всеки ден по 3 пъти по 2 гранулки или веднъж седмично по две гранулки и т.н.

Какво може да се случи от вземането на няколко препарата "по схема"? Ами може да не се излекуваш, защото често се случва боаронските хомеопати да предписват взаимно антидотиращи се лекарства. Може да стане и по-зле-т.е. да се навреди на организма с обърквацията и смута, която ще внесат множеството лекарства.

Доколкото знам, и "класическите" хомеопати изписват понякога /когато преценят/ по две или три лекарства..., макар че, предпочитат да изписват /стараят се/ по едно...
bendji2710, от прочетеното за класическата хомеопатия такова нещо не съм срещала. Ако някой  класически хомеопат предписва по 2-3 лекарства, то или състоянието на пациента е много странно, или той не е съвсем класически. Но си запазвам правото на опровержение на собствените си думи, след като се допитам до лекаря си. Peace
Виж целия пост
# 6
Случвало ми се е два пъти класически хомеопат да изпише по две лекарства.

Първият път:
- дъщеря ми беше малко бебе за пръв път на хомеопат в доста сериозно състояние (не беше в болница единствено по мое настояване);
- интервюто продължи много дълго, изписано и бе конституционно лекарство (по-късно се оказа съвсем точно определено, не се е променило от тогава).
- успоредно и бе изписано "остро" (мисля, така се казва) - в случай, че вдигне много висока Т и състоянието и зазлее много. Трябваше да го купя и да го имам в наличност, да го дам само при нужда след телефонен разговор с хомеопата. Не се наложи.

Вторият път:
- синът ми беше със странно, но не и спешно оплакване и го заведох на преглед
- "дежурният" хомеопат го погледна набързо и му изписа две лекарства, които трябваше да редувам през някакви часове. на въпросителният ми поглед отвърна, че така трябвало в случая. усъмних се и не ги дадох.

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия