как мислите има ли витамини в купените пюрета?

  • 634
  • 12
Задавам този въпрос(дано не се стори глупав), но много често съм си мислила дали остават някакви витамини в тези пюрета отлежавайки толкова време по рафтовете на магазините, имайки впредвид, че витамините и минералите са много капризни на температурните промени? Аз лично захраних със Хип и Гербер, като и досега си давам Хип, но вече взех и да си му готвя.Притесненията ми бяха, че нямам от къде да си набавям  домашни еко продукти и затова реших да доверя на купешките и по възможност най-добрите!Сега обаче се чудя , дали след стерилизацията остава нещо полезно в тях?Все пак топлата, прясна храна приготвена на пара или просто сварена както трябва със сигурност е по-богата на витамини и минерали! Поправте ме , ако греша newsm78
Виж целия пост
# 1
Да има витамини колкото във всяка друга консерва.
Ти нали не вярваш,че след толкова преработка и стерилизация е останало нещо полезно?Дори да има изкуствено добавени такива,то те синтетични и не се усвояват от организма така както натуралните.Аз съм "за" домашната храна,колкото по малко е подложена на топлинна обработка толкова по-добре.А пресни зеленуци и плодове е най-добре.Макар че по това време на годината такива едва се намират.
Виж целия пост
# 2
ами не мисля.то като погледнеш и адаптираното мляко е една химия!!!!ако имаш възможност да се снабдиш с домашно произведени зеленчузи и плодове-това е най-добре.ама купени от пазара им нямам доверие.затова по-добре пюрета.
Виж целия пост
# 3
Голяма част от витамините остават при топлинна обработка, почти 100 процента се разрушава само витамин С. Затова по-добре плодовете да са току що пасирани или настъргани, а не в готови пюрета. Купените пюрета са и допълнително обогатени с витамини, така че, според мен има. При всички случаи, обаче, домашната храна е най-доброто, което можеш да дадеш на детето си. За щастие при мен е лесно, защото баба и дядо отглеждат зеленчуци.
Виж целия пост
# 4
Голяма част от витамините остават при топлинна обработка, почти 100 процента се разрушава само витамин С. Затова по-добре плодовете да са току що пасирани или настъргани, а не в готови пюрета. Купените пюрета са и допълнително обогатени с витамини, така че, според мен има. При всички случаи, обаче, домашната храна е най-доброто, което можеш да дадеш на детето си.................
Peace
Виж целия пост
# 5
Има витамини, изкуствено добавени след обработката, които обаче не знам до каква степен се усвояват от организма. Thinking Вероятно се усвояват в ниска степен.
Консервите, няма спор, са голямо улеснение за съвременната майка. Сина ми обаче нещо не ги възприе от самото начало и си расте с домашна храна.
Готвенето не ми е любимото задължение, но съм убедена, че правя най - доброто за детето ми.
Виж целия пост
# 6
Има витамини сигурно изкуствени обаче. Не може да има толкова голяма годност една храна и да е витаминозна. Както и соковете за бебета и деца- пълна глупост и заблуда , че са полезни. И аз съм на принципа да се приготва в къщи. Аз сама си приготвях на детето храната, не ме е мързяло, дори беше удоволствие за мен. Трудно беше само да намеря еко продукти. Сокове е добре да са само прясно изцедени иначе много смисъл няма, по добре да пие чай или вода отколкото сокчета с 1 година годност.
Виж целия пост
# 7
Трудно беше само да намеря еко продукти.


А това къде се случи всъщност ?
Няма да е по пазарите най - вероятно.. newsm78
Просто любопитствам.
И на мен ми се иска да сготвя на малката принцеса, нооо не смея.
Виж целия пост
# 8
Има. Има и неща, които не са ни ясни  Wink
Виж целия пост
# 9
Има, разбира се, първо не знаем как са обработени суровините, за да обсъждаме със сигурност нещата, както и следва да имаме предвид фактът, че различните производители вероятно ползват и различни технологии за производство и консервиране на същите. Освен това вит. С се добавя и изкуствено, тъй като при топлинна обработка наистина се разрушава. Затова и може да се пресметне точно колко от този витамин на 100 гр. продукт е налице във всяко пюре.
От къде пък да сме сигурни относно съдържанието на натуралните плодове и зеленчуци, не само на купените от пазар, но и на домашно произведените? Аз лично съм точно толкова несигурна, колкото и по отношение на пюретата.
Виж целия пост
# 10
Аз мился,че няма.
Виж целия пост
# 11
Да има витамини колкото във всяка друга консерва.
Ти нали не вярваш,че след толкова преработка и стерилизация е останало нещо полезно?Дори да има изкуствено добавени такива,то те синтетични и не се усвояват от организма така както натуралните.Аз съм "за" домашната храна,колкото по малко е подложена на топлинна обработка толкова по-добре.А пресни зеленуци и плодове е най-добре.Макар че по това време на годината такива едва се намират.
Hug
Затова на дребния си му готвя аз 99%  Mr. Green Консерви - чат-пат като се сучи нещо екстремно  Crazy
Виж целия пост
# 12
Май само производителити си знаят какво има(няма)в готовите пюренца.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия