Хари Потър ли е хомеопата?...

  • 707
  • 5
Използвам цитат от темите:

malina_m
Цитат
Изглежда странно, че хората са склонни да обвиняват хомеопатите повече, отколкото традиционната медицина, когато нещо не върви.

 Да, наистина повечето хора безропотно с години търкат пейките в чакалните пред докторските кабинети, без осезателно подобрение, но когато решат да опитат алтернатива в лицето на хомеопатията, очакват да срещнат някой, който като Хари Потър с магическа пръчка да ги излекува моментално.
 Наистина все още е доста трудно, дори и за много добър хомеопат, още с първото предписание да постигне чудотворно излекуване.
 Не че и това не се случва отвреме навреме.  Simple Smile

Какво мислите за това?
 С какви нагласи бяхте, когато за пръв път се докоснахте до хомеопатията?
Виж целия пост
# 1
Хубава темичка.. Thinking
Аз лично когато минах на хомеопатия се хванах за нея като удавник за сламка. Мина интервюто и попитах хомеопатичката-колко време е нужно за пълното излекуване?
Тя каза: 6 месеца
След изтичането на 6-тия месец от началото на лечението болестта изчезна-тогава започнах да боготворя и хомеопатията, и хомеопатичката.
Сега вече съм на друго мнение, но до него стигнах след доста грешки заради именно моята заслепеност.Чета доста за алтернативното лечение и прилагам всичко изчетено и чуто когато се налага, дано и занапред се оттърваваме с толкова.
Виж целия пост
# 2
С какви нагласи бяхте, когато за пръв път се докоснахте до хомеопатията?[/b][/color]
ще започна с това, че първият ми досег с хомеопатията беше с боаронски възпитаник. наша близка-лекарка. детето 3 месеца влачеше хрема и тя ми каза: "вие сте само за хомеопатия. другата медицина няма да се справи." беше права, разбира се.... тогава не знаех почти нищо за хомеопатията. знаех, че подобното се лекува с подобно и как се приготвят лекарствата. както можеше да се очаква 2-та препарата не ни помогнаха.
след известно време хремата започна да слиза надолу и дъщеря ми получаваше чести бронхити. личната каза, че е алергично и да пием Зиртех 1 месец непрекъснато. това, естествено никак не ми допадна. тогава се заех сериозно да проуча въпроса с хомеопатията/все още смятах, че нашата близка не е успяла, защото беше завършила скоро и е неопитна/. изчетох доста преди да избера метода/категорично, не боаронския/ и самия хомеопат. зачудих се на акъла си как може да се доверя на някого, само защото ни е близък роднина.
мога да кажа, че този път заведох детето доста подготвена. не очаквах чудеса, нито моментално излекуване. бях на ясно, че може да има криза и че може да не улучим лекарството от първия път. бях информирана в какво се състои интервюто и колко е важна информацията за лечението. също така знаех, че никой не може да ми каже категорично колко време ще отнеме лечението.

не бих казала, че ми беше лесно...въпреки въпросните "знания"Simple Smile и аз имах своите съмнения и притеснения в началото. но мисля, че човек трябва да се чувства удобно с хомеопата си, да му задава въпроси и да споделя притесненията си. само така ще може да се почувства по-сигурен в себе си и в хомеопата си. също така смятам, че улучих нашия хомеопат от първия път. в началото звънях през 2 часа, когато беше болно детето и тя винаги беше на линия. сега вече звъня само в краен случай. опитът си казва думата. както и активната подкрепа на самия хомеопат.
Виж целия пост
# 3
Агнешка, защо реши че ти като не си успяла с твоята "боаронска" хомеопатка и трябва да заклеймяваш всички такива.
И не мога да разбера защо е толкова лош този боаронски метод. Само защото го практикуват лекари ли. Не претендирам, че съм специалист в областта на хомеопатията, но пък съм лекар. Със сигурност е по-добре хомеопатията да се практикува и изучава именно от лекари.
Виж целия пост
# 4
"Нашата боаронска хомеопатка" ми е роднина и аз я уважавам. Казах също, че беше изкарала курсовете преди месец и беше неопитна. Не съм я заклеймявала. Нито нея, нито някой друг. Изобщо, не е в природата ми да давам крайни оценки и да съдя.  Всеки има право да избира според разбиранията си.

Лекари практикуват и класическа хомеопатия. Нашият хомеопат е лекар и не бих го сменила с друг.

Имам няколко опита с боаронския метод и личния ми опит показва, че не действа. След като се заинтересувах за какво става въпрос, разбрах, че противоречи както на холистичния принцип, така и на постановките на Ханеман. Затова не го харесвам. Не можеш да извадиш нещо от контекста му и то да продължава да работи. Поне не по същия начин и със същия ефект. Това е моето мнение и затова моят избор е другият метод.
Виж целия пост
# 5
Ей, хубава темичка. Мисля, че ще е много полезна за започващите лечение с хомеопатия  Simple Smile
Аз преди да започна лечение с хомеопатия се бях подготвила добре. Много четох и много питах. По едно време стигнах до въпроса - що е то боаронски хомеопат и защо, аджеба, боаронците и класиците толкова се мразят... Постепенно разбрах отговора и на този въпрос и вече бях съвсем подготвена какво искам и какво да очаквам. Точно тогава, като по поръчка се появи и нашата хомеопатка и започнахме. Естествено е, че се притеснявах. Наблюдавах протичането на оздравителния процес под лупа и звънях на хомеопатката по сто пъти на ден и нощ да питам това лечебна криза ли е или оздравяване, онова означава ли че лекарството не действа или обратното  Embarassed Слава Богу тя беше винаги онлайн  Sunglasses Първите болести преминаха много трудно, бяха дълги и тежки оздравявания. Постепенно обаче организма укрепна и децата преодоляваха вирусите със завидна лекота  Simple Smile
Започнах с хомеопатия без да очаквам чудеса. Идеята ми беше съвсем друга - да не тровя децата си с химии и най-вече с антибиотици. А в последствие колкото повече четях за хомеопатията, толкова повече се чувствах доволна и щастлива, че хомеопатията изцяло се припокрива с моята философия за човека и неговата цялост, уникалност и хармония. Станах абсолютен фен на Ханеман и последователите му, които са изработили такава перфектна и стройна система!  Simple Smile

Така че... продължаваме. Това е едно от най-добрите решения, които съм взимала.  Peace

И да кажа още нещо - нашата хомеопатка може да не е Хари Потър, но за мен и моето семейство е един истински магьосник  Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия