въпрос за отпуск?

  • 726
  • 8
момичета, въпросът ми е следният:

вече използвах платения отпуск за гледане на дете до 2 години, след това си пуснах 6 месеца неплатен отпуск за гледане на дете, той вече приключва и трябва да съм на работа на 2 февруари...

искам да знам имам ли право да ползвам платен отпуск и в какъв размер, т.е. за тези 2 години и 6 месеца натрупва ли се някакъв брой дни за платен отпус?

много се надявам да има някой, който е наясно с тези неща, много ми е важно и спешно... искам да съм подготвена преди да звъня в личен състав, защото те вече веднъж ми отказаха платен отпуск...

благодаря предварително   bouquet



Виж целия пост
# 1
За всяка година платения отпуск е в размер на 20 работни дни.При отсъствие(като май4инство например) те автомати4но ти се натрупват.Така 4е сметни си ги и имаш пълно право да си ги ползваш.Вси4ките!Но няма ли кой да гледа беб4о?Защо не можеш да се върнеш на работа?А детска градина?
Виж целия пост
# 2
благодаря ти   bouquet

значи ако съм разбрала правилно имам право на платен отпуск, по 20 дни за всяка от двете години, независимо че междувременно съм ползвала неплатен отпуск, така ли?

въпросът ми е продиктуван и от това, че след изтичането на 2-те години отпуск не ми позволиха да ползвам платен отпуск, затова пуснах неплатения...

ами... за съжаление няма кой да гледа малкия, баби няма, а на ясла така и не успя да тръгне, непрекъснато боледува... за последните 2 месеца успя да иде точно 5 дни...

така че трябва да се преборя за този платен отпуск...





Виж целия пост
# 3
има право на платен отпуск след майчинството.незнам обаче,защо не са ти позволили да го ползваш?
Виж целия пост
# 4
Питай тук. Със сигурност ще ти отговорят компетентно:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=251746.0
Все пак мисля, че трябва да се върнеш няколко дни на работа (май 5), за да можеш да ползваш този отпуск.
Виж целия пост
# 5
Имаш право и на болнични за гледане на болно дете. Издават се от личния лекар на детето.
Виж целия пост
# 6
много ви благодаря, момичета  Hug

Виж целия пост
# 7
Доколкото знам след като ти изтекат двете години майчинство, трябва да се върнеш на работа, за да можеш да си ползваш платения отпуск.
Виж целия пост
# 8
За периода на майчинството ти се полага платен годишен отпуск. От моята работа ми казаха, че не е необходимо да се връщам, а направо мога да го ползвам.  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия