Изкървях в 6-та г.с.

  • 7 750
  • 31
Здравейте, момичета! За много години Simple Smile!
Преди известно време се похвалих тук, че 16 години след раждането на сина си чакам второто си дете, но.........нещата са на кантар Cry Ще карам в хронологичен ред:
1. На 6-тия ден от закъснението - положителен тест и леко прокървяване /само зацапване 2 дни/. Нямало място за притеснение.
2. На 13-тия ден от закъснението пак леко зацапване 1 ден. Видеозона показа само плоден сак, но все още нищо не се виждаше. Нямало място за притеснение.
3. На 20-тия ден от закъснението кървене в продължение на два часа със съсиреци. Нямах болки, нямах оплаквания. Отивам в болницата и при прегледа ме подготвят за абразио. Но видеозона показа друго: отлепящ се плоден сак, съсиреци в матката, но плода е жив и има сърдечна дейност Praynig Видеозона показа 6-та седмица и 3-ти ден /датата е 04.01./ Изписаха ми но-шпа инжекции, утрогестан 2+2, фолиева киселина и витамини. Два дни се "чистих", т.е. при забърсване "ръждива" стара кръв /бях предупредена за това/.
Утре пак съм на видеозон. Дано всичко е наред Praynig
Имам няколко въпроса към преживелите подобно нещо:
1. Вярно ли е, че ранните аборти са признак на генетичен дефект в по-голям процент?
2. Има ли сред вас мами, които са преборили отлепянето на плодния сак и са износили бременността  си?
3. Ако бебо се задържи, 9 месеца ли трябва  да  лежа? Има ли период, в който тази опасност изчезва?
Благодаря ви предварително, но много се притеснявам! Първата си бременност изкарах без никакви оплаквания освен лекото гадене и после киселините!
Виж целия пост
# 1
Здавей и на теб! Съжалявам, че минавш през толкова неприятно начало на бременността.  Hug
Минавам директно на въпросите
1. Не, не е вярно. Абортите в ранна бременност са все по-чести. Причината не става ясна. Обикновено се спряга теорията за хромозомна аномалия, проблем при деленето и пр. Имам 2 мисед аборта, но при направени генетични излседвания се оказ, че нямам такъв проблем.
2. Не мога да отговоря от личен опит. Но има много такива случаи. Ще се включат и такива момичета.
3. Пак не от собствен опит, НО не. В някои случаи е наложително, но не винаги. Майка ми ме е износила след поредица прокървявания, без да е лежала цялата бременност.
Силно се моля проблемите ти да са прилючили и да изкараш безпроблемна бременност оттук нататък  Praynig
Виж целия пост
# 2
Благодаря! Ще се радвам, ако процента надежда се увеличи! Не мога да кажа, че съм много вярваща, но винаги съм казвала, че това си е Божа работа!  Много ще се радвам, ако проблемите са дотук,но............насила хубост не става! Ще споделя какъв е резултата, след като утре отново съм на преглед!
Виж целия пост
# 3
Здравей, мила!

Аз пусках непрекъснато информация за моя близка, която преживя същото като теб с пълно отлепяне на плодния сак, но плацентата се държи. Тя кървеше ужасно много, с много съсиреци и признаци за инфекця, изпи два антибиотика и лежа 2 месеца в болница. Бебето е без увреждания засега. Вече е в 6 месец и е в болнични, но не лежи постоянно. Дано да роди живо и здраво и тя да бъде добре. Пожелавам и на теб всичко да мине успешно, имай вяра, възможно е!
Виж целия пост
# 4
Здравей,
Ако питаш мен ще ти е доста трудно, аз бях с подобен проблем, но при мен никой не ми каза
какво ми е.Кървеше ми доста силно, но светилата в Стара Загора ме уверяваха, че това било цветна бременност, но уви , до момента ,в който родих в шестия месец. надявам се при теб нещата да протекат добре, защото те вече знаят какво ти е . УСПЕХ!!! ЩЕ СТИСКА МА ПАЛЦИ! smile3503  Hands Thumbsup  Hands Thumbsup 
Виж целия пост
# 5
Аз прокървих в 10 г.с., причината - частично отлепяне на плодния сак. Основното, което ме посъветва лекаря е да пия ударни дози спазмолитици в рамките на няколко дни, докато кървенето спре. Не препоръча да пазя леглото, защото на толкова ранен етап нищо не било ясно и ако е пиано, ще направя аборт. Аз обаче си уредих 5 дни болнични по друга линия. До края на 5-тия месец гледах да не се натоварвам много, но продължих да работя, а в чантичката си почти до края носех но-шпа.
Желая ти успех, дано всичко е наред.
Виж целия пост
# 6
Не се притеснявай миличка ,искам от теб само положителни и позитивни помисли.И много  Praynig Praynig Praynig
Аз получих в 8 мата седмица такъв страшен кръвоизлив ,че си нямаш на идея.Влезнах в болница-инжекции, хапчета и т. н..........
Някои доктори казват ,че поне до 3-я месец трябва много да се пазиш.Така направих и аз,повече почивах ,молих се......
Благодеря и на всички сладурани които се отзоваха и ме укоражиха в този труден момент за мен Hug Hug HugДано се почустваш и ти така PeaceСега гушкам моя сладур който е вече на 2-а месеца baby_neutralи не мога още да повярвам ,че страха и този ужас вече го няма.
Вярвам че и при теб ще е така ,пожелавам ти го то все сърце Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Виж целия пост
# 7
Много благодаря на всички за куража! Grinning Вчера бях пак на  преглед. Отлепянето е намаляло, но е все още налице.  Засега съм в отпуск 3 седмици. Докторката ме увери, че навлизайки в 12 г.с. опасността ще намалее рязко. Дано да е права, защото все още не  мога да си представя 9  месеца лежане. А и НОИ както бави изплащането на болничнитееееее Shocked
Виж целия пост
# 8
Здравей аз изживях този кошмар.Само че аз прокървих в 11 г.с. проведох дом.лечение с ношпа и Утрогестан .Всичко мина но в 6-ти месец обилно кръвотечение.Тогава си помислих,че това е края на бременоста ми.Отидох на лекар и ме приеха в болница 3 дни на системи.Всичко мина но трябваше много да се пазя.Родих 2 дни преди термина живо и здраво момченце 4,500кг.Не съм лежала до края но се ограничих с разходките.Желая ти КЪСМЕТ baby_neutral
Виж целия пост
# 9
Благодаря ви за куража, който ми давате! Стискам палци на всички момичета, които имат проблеми и ги споделят тук! Моля се за вас! Нека Господ ви помага! Praynig Praynig Praynig
Виж целия пост
# 10
Здравейте,
Моят проблем е аналогичен на този. Тази седмица (която незнам точно коя ми е - първи ден на последна менструация - 11.12.2007 ooooh!) по точно днес 15.01.2008 получих кръвотечение, не е обилно, но все пак много се притесних. Това е бременност, която много силно желая и очяквам. По лошото е, че не мога и на лекар да отида тъй като се намирам в Америка, в командировка съм за една седмица. Дали от часовата разлика и недоспиването или от притеснението покрай патуването стана незнам. Незнам какво да правя. И дали ще издържа пътуването обратно, което ще е чак на 19.01. това са си още 4 дена.
Моля се всичко да се развие по най-добрия начин.
Виж целия пост
# 11
Аз както ги смятам си в 5-та г. с. Ако не можеш да отидеш на лекар, то пробвай директно в аптека да намериш еквивалента на тзи лекарства:
Но-шпа - успокоява гладката мускулатира, матката в случая
Дуфастон или Утрогестан - чист прогестерон - използва се за задържане до 12 г. с.
Питай и как да дозираш.
Стискам палци всичко да е наред. Успех
Виж целия пост
# 12
Благодаря ти,
но ми казаха че тук не продават така лесно лекарства без рецепта. Довечера ще пообиколя насам натам да видя какво е положението и ще опитам. Защо винаги нещата трябва да се случват по възможно най-трудния начин незнам  Thinking Сега ще провря в нета какви еквиваленти имат тезо лекарства, които ми описа.
Благодаря още един път, стискай палци:)))
Виж целия пост
# 13
Здравейте!Снощи и на мен ми процапа,не точно кръв ,а нещо кафеникаво.Ужасих се,защото при първата бременност нямах никакви проблеми.Днес няма нищо,но утре смятам да отида на лекар.Дано не е нещо лошо.
Виж целия пост
# 14
когато изкървите ви съветвам да пиете веднага Нош Па,
ниама да ви навреди,и след това веднага на лекър.  bouquet
Леко бременеене и успех. HugПовечето явно сме минали през този проблем,знам че не е приятно .Но кураж ние българките сме издражливи и не се предаваме лесно. baby_neutral baby_neutral baby_neutral
 baby_neutral baby_neutral baby_neutral
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия