Българската Коледа или PR по български

  • 4 101
  • 91
Пускам темата със закъснение, единствено заради децата, семействата,болниците или домовете вярващи и надяващи се на инициативата, защото всички други надежди са загубени преди това.Но, не искам да я премълчавам точно заради тях,защото някои преди това е им е отнел вярата, накарал ги е да коленичат и след това великодушно ги потупва по рамената и надменно им казва-„Е,от мен да мине и добре че съм аз..."
А всъщност темата не е само за тази инициатива, а за всички благотворителни инициативи,където вземат нашите левчета ,вменявайки ни чувството за вина, ако не ги дадем и ги раздават от тяхно име,надменно и с превъзходство. В същото време си правят  двоен PR- веднъж като ги събират и втори път като ги раздават на порцийки през годината.
Oтговорете ми на въпроса къде предпочитате да бъде силата на Президента-Когато прави PR акция по събиране на 2.6 млн лева или когато няма смелостта да скръцне със зъби на изпълнителната власт,които с хаоса от последните няколко снежни дни загубиха за икономиката на страната КРАТНО ПЪТИ ПОВЕЧЕ ПАРИ от тези2.6млн. И свенливо заявява че трябва да се направи „анализ на ситуацията”.
Мястото на  политиците един от които е Президента  е да работят за Държавата и достойнството на хората,а не да бъдат арбитри, вменявайки вина и на даващите и на приемащите от благотворителни инициативи.Тяхна е вината за болните, за чиито живот не са се погрижили,за домовете,в които мизерстват деца, старци,душевноболни,за недообурудваните родилни домове,за мизерията в болниците,за окрадените пари,за ширещата се корупция.и т.н и т.н.
Ужасно е от пратения/неизпратения SMS или купена/некупена картичка да зависи детски живот! Нечовешко е...
Виж целия пост
# 1
 Разбирам мислите ти и съм сигурна, че много хора са на същото мнение. За съжаление е истина.Управляващите много отдавна абдикираха от идеята да се грижат за поверения им народ.
Виж целия пост
# 2
Атланта,  Peace

Същият този президент награди наскоро за "свръх-заслугите" му министър Гайдарски с орден Стара планина - Іва степен. Да му е честит.  Tired 
От много време фондациите на първите държавни дами са много по-полезни за хората, отколкото социалното ни министерство.  Tired
Виж целия пост
# 3
Айде стига размисли. Президента Първанов е един от малкото истински достойни и разумни български политици които наистина се замислят за народа си. Може да е показно и с много шум но Българската коледа помага на хиляди деца. Колко други политици се сетиха да направят нещо за децата - николко. Останалите /с известни изключения/ си правят далаверите и схемите и не им дреме за децата. Браво Първанка!! Peace
Виж целия пост
# 4
аз винаги пращам по някой смс за дечица, фирмата ни преведе сумичка за българската коледа, в същото време по 1/3 от заплатите ни отиват за данъци, но се налага да набираме средства за лечение на детенцето на наш колега чрез дарения и чрез сайта на дари...ами не съм съгласна, на колко дечица не се отпускат средства за лечение в страната или чужбина, нямам думи просто! учила съм здравен мениджмънт и знам че с цените на услугите в здравеопзаването може много да се спекулира и затова е нужен много як контрол, но нашата държава не осъществява контрол, а чист геноцид- справка- закованите страници за помощ
Виж целия пост
# 5

Президента Първанов е един от малкото истински достойни и разумни български политици които наистина се замислят за народа си.

Първото и второто кореспондират много добре. Евала на авторката.

Политиците и инициативите им са мега зле. Но все пак са нещо.
Виж целия пост
# 6
Първанов ми е рядко противен човек, но това е лично. А като цяло президента у нас според конституцията е господин никой. Ако трябваше някой да се заинтересува от ситуацията през последните дни, това е премиера, а президента освен да анализира, нищо друго не може да направи. Дори да им каже , че не са се справили , на кой му пука, пак нищо няма да зависи от него.
Как да се скараш на някой , който не ти е подчинен? Те са подчинени на нас, ние трябва да им се караме и да сме недоволни.
А за Българската Коледа, аз също преведох и пратихме и смс-и, защото това е все пак някаква помощ за нуждаещите се. Помогни си сам , да ти помогне и Господ, нали така беше. Е на нас се видя, че няма да ни помогне никой, затова поне помежду си да си помагаме и да се надяваме , че скоро, ще помагаме на други народи, защото ние ще сме добре. Ох ама и аз съм един оптимист Tired
Виж целия пост
# 7
Благотворителност? Да, да!
PR? О, йе!
Виж целия пост
# 8
Президентът кара втория си мандат. Ако е само PR акция, за какво ще му послужи, след като не може да се кандидатира за трети? Да му вдига рейтинга? Че той и така си му е добре.
Виж целия пост
# 9
Въпросът ти май е - защо Първанката трябва да върви в студа с касичка в ръка и да подрънква, призовавайки към милосърдност, след като може да посъветва Кбинета, да отпусне по-малко бюджет на М-вото на Емел Етем примерно, щото ясно е, че и с  много и с малко пари, госпожата ще направи само това, на което е способна - нищо.

Отговорът е - политика. 3,5,8. Финансиране-лобиране. Кръгове. Само политиците без власт са независими.  Grinning
Виж целия пост
# 10
  Само политиците без власт са независими.  Grinning
Щот` от тях нищо не зависи  Mr. Green
Виж целия пост
# 11
За мен кой си прави ПР няма значение, не се вляя нито от рекламни, нито пиарски съобщения, за мен е важно, че на децата се помага.
Виж целия пост
# 12


Отговорът е - политика. 3,5,8. Финансиране-лобиране. Кръгове. Само политиците без власт са независими.  Grinning
Абсолютише е така.  bouquet
За обикновения гражданин остава потърсващата реклама с мечето, което ще си остане без детето,  на коледния прозорец. Не може да се отрече, че е и-де-ал-но пипната. Чувството за вина и задушаващите сълзи са налице всеки път.
П.С. Оня ден установих, че собственият ми мъж, който по никакъв начин и почти никотга не се поддава на масови кампании, е изпратил няколко СМС-а. Е, представете си за какво иде реч като степен на въздействие. ooooh!
Виж целия пост
# 13
Айде стига размисли. Президента Първанов е един от малкото истински достойни и разумни български политици които наистина се замислят за народа си. Може да е показно и с много шум но Българската коледа помага на хиляди деца. Колко други политици се сетиха да направят нещо за децата - николко. Останалите /с известни изключения/ си правят далаверите и схемите и не им дреме за децата. Браво Първанка!! Peace

хе,хеее,евала Мариянкаа,стигнала си до върховна истина.Ако той се замисляшв за народа си досега да е махнал половината министри и да ги санкционирал и дал на прокурор.Да беше поне веднъж отговорил на десетките ни писма,който сигнализират нерушения и несправедливост в поверената му държава и народ!!!!!!!ПАС,ПЪЛЕН ПАС и безхаберие!!!!!
Въпроса ,4е не помага тази кампания по на4ина по който би трябвало,остават пари и се връщат в държания бюджет,а има десетки 4акащи деца.......Бюрокращината е тотална.........Не е въпроса в шума,а в резултатите.

Дори да си затворим очите пред въпроси от рода на кой е титулярът на банковите сметки и как Сметната палата контролира харченето на парите, особено в частта на тези харчения, които трябва да се правят с конкурс за обществена поръчка, дори всичко това да е О.К., аз се питам какво става с ДДС-то. На 10 милиона ДДС-то си е два милиона. Те влизат във фиска. Защо тогава фискът не ги разпределя поне тях по предназначение? Не че слушам внимателно радио и телевизия, но не съм чул да има част от бюджетния излишък, която да е разпределена за болни деца. Напротив: има неусвоени пари за болни деца, които се връщат обратно, за да се разпределят за друго. За какво са разпределени двата милиона ДДС от даренията с СМС-и за Българската Коледа?
Да не забравяме и рекламата на президента, а и това, че мобилните оператори щедро ще спонсорират кампаниите му.

и нещо друго-ве4но порядъ4ния данъкоплатец трябва да му е жал за бедните и болните,ве4но ни се вменява 4уството на вина за положението на тоя или оня.......Е,айде стига ве4е ,имаме държава,министерства ,контролни органи.Те къде са,а?Който квото се накраде и изпразни хазната после търси помощ от нас -СМС,кампании.........
СЕга 4акам поредния резил-на 14ти по4ва една кампания на БТВ и МТСП за дома в Могилино.Пак с СМС ще помагаме щото институциите нямали пари........Не ги е срам,при толкова бюджетен излишък те пари нямат пак........

Аре стига с тая мизерна държава и Гоце ,4е ми се гади ве4е....... #2gunfire
Виж целия пост
# 14
Не знам, но винаги пращам смс-и. Най-лесно и бързо става.  И се надявам да отиват по предназначение....

И за Бг Коледа и за децата на полцаите..където има да се пуска смс, пускам. Все пак е нещо....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия